Bývalé vyšetřovatelce se rozpadne zdánlivě šťastné manželství. Se šrámy na duši se vrací do služby, aby našla sériového vraha. (Netflix)

*CARNIFEX*

Mám rád tieto mini-série. Sú svižné, dokážu si udržať tempo, pričom pokiaľ vyberáte podľa "vkusu", ktorý Vás vyslovene baví, nie je mimoriadne veľa dôvodov na sklamanie. Marcella (s01) ma milo prekvapila. Samotná story síce obsahuje malé odbočky, no všetko spolu s hlavným zámerom príbehu krásne súvisí. Režijne to síce temne podané nie je, no je to projekt, ktorý má jasný zámer, je priamy, má jasný cieľ, nič navyše neponúka a teda nešpekuluje. Mám rád takúto formu .. ()

ER

Kvalitní herecké obsazení je velkým plusem seriálu. Na vizuálu jdou vidět i větší peníze. Mírně psychedelická nálada (střih, nervní zvuky, hlavní postava) a zápletka je dobře vystavěna, jen i tady lze objevit pár dramatických zádrhelů. Mám dojem, že tvůrci tlačili na pilu trochu více , než měli, aby seriál vypadal atraktivnější, a divák si mohl spokojeně mručet. Přiznávám, že se jim to daří, ale na kvalitu Broenu se seriál dívá z dálky. ()

yvona

Fajn, smířila jsem se s povinným procentem obsazených černochů.Ale dalších 56 pohlaví mě skutečně irituje a jsou odpudiví. ()

arkie

Anna Friel je vyborna, celkovy napad s blakoutami a vedenim pribehu je super. Ale hodne rusivo vyznieva snaha o dramatizaciu na ukor realizmu prace kriminalistu. Marcella je klasicky noir detektiv, vnutorne rozorvaný, stvany svojim demonmi, pohlteny pracou. Az prilis casto robi veci na vlastnu past, ked to zle dopadne, tak sa to scenaristicky poriesi jednym dialogom a je vybavene.  Spoiler: Videl som len 1.sezonu, ale tvorcovia serialu sa nejako nesnazia o spristupnenie toho, co sa udialo pocas blackouts. ()

misbos

Mám Krutý Vokna a Nebojím se Je Použít! - aneb - Jak vyšetřovatelka s chůzí sedláka nakonec nikoho nerohla. Prvních pár dílů celkem šlo, ale pak začlo bejt jasný, že autoři nebudou mít gule na to udělat z hlavní hrdinky pošuka a vraha (čemuž by se dalo říkat odvaha), takže nakonec je ta paní, co chodí jako přemysl oráč, pošuk jen malinko a vrahoun rozhodně ne. Škoda, protože Anna Friel by kráglovače zvládla s přehledem. No, a naplnění všemožnejch diverzních kvót až po okraj taky tvůrčí odvahou nezavání, takže tři slabý jako pauzák. ()

• Ve 21. minutě, když Cara (Florence Pugh) tancuje na diskotéce, tak v pozadí hraje DJ skladbu „Out of Control“ od anglického bigbítového dua Chemical Brothers, která byla vydána v roce 1999 na jejich třetím studiovém albu nazvaném „Surrender“. Jako zpěváka si k této písni pozvali Bernarda Sumnera z britské popové kapely New Order a další vokály nazpíval Bobby Gillespie ze skotské rockové kapely Primal Scream. (Trajektt)
  • První série se natáčela od listopadu 2015 do března 2016. (hansel97)