Detour

• Česko Pomsta ve Vegas (viac)

Student právnické fakulty a mladý pan dokonalý Harper podezírá svého intrikánského nevlastního otce Vincenta ze zavinění dopravní nehody, při níž jeho matka upadla do kómatu. Když jednoho večera utápí v zaplivaném losangeleském baru svůj žal ve whisky, vyruší ho drsně vyhlížející vidlák jménem Johnny Ray, který mu nabídne, že se o jeho nevlastního otce "postará" výměnou za tučnou sumu ve výši dvaceti tisíc dolarů. Naštvaný, alkoholem povzbuzený Harper, který touží po pomstě, na jeho nabídku přistoupí a stráví zbytek večera popíjením panáků s Johnnym Rayem. Druhý den ráno se Harper probudí s tou největší kocovinou v životě a velmi mlhavou vzpomínkou na to, co se předchozí noc odehrálo. Když pak uslyší klepání na vchodové dveře, ke svému velkému překvapení za nimi najde Raye a jeho krásnou, ale odtažitou přítelkyni Cherry, kteří jsou připraveni vyrazit do Vegas zabít Vincenta. Harperovy námitky, že byl opilý a neměl tušení, co dělá, Johnnyho Raye nezajímají a působí ve studeném denním světle ještě hrozivějším dojmem než kdy dřív. Harper si rychle uvědomí, že není cesty zpět – pokud chce přežít, nezbývá mu než postupovat podle plánu. (HBO Europe)

MickeyStuma

Mladý student práva se chce pomstít na svém nevlastním otci kvůli bouračce, vlivem které se dostala jeho matka do kómatu a je to s ní hodně vážné. Lehce postavený žánrový thriller už od samého začátku jasně ukazuje směr následujícího dění oplývající myšlenkou, sem tam nějakého toho zvratu a opravdu mírných humorných situací. Jediné co nepřekvapí je dějová linie, která ani není nijak zvlášť podpořena danými postavami. Jejich charakteristika je slabá, tudíž ta odlehčenost atmosféry konáním skutků vyznívá zase až moc přehnaně. Místy je konce i znát tarantinovský styl, ale zřejmě byla snaha se mu moc nepodobat. Ne, není to špatný film, už kvůli vcelku působivé kameře, ale nelze od toho nic výjimečného očekávat. ()

Hpatrik

Film pro mě až trestuhodně neuzavřený, bez klasického vypointovaného závěru. Nicméně dokázal strhnout veškerou mojí pozornost svojím netradičním, malinko zmateným přístupem, zajímavými postavami a krásnou kamerou. Přidat tomu ještě 15 minut, a dát tomu dostatečně uspokojivé zakončení, bylo by to super. ()

dalziel

Na to že som sa do toho strojil ako hladný do srania tak ma to bavilo a príjemné prekvapilo.Na prvý pohľad film nemá čím zaujať a pritiahnuť pozornosť.Opak je však pravdou. ()

ZnalecH

Občas se mi stane, že koukám na filmy, které zrovna běží. A tohle je ten případ. Běželo to, a já po chvíli zjistil, že na to koukám. Dokoukal jsem to až do konce a docela se mi to líbilo. Možná hodnotím méně přísněji kvůli slabosti k blondýnám, ale zas tak zlé to nebylo. ()

Shitonit

Hodně zvláštní a hodně povedený. Začátek mě neba, pak se to rozdvojilo, a přišlo mi to praštěný. Po chvíli se mi začaly skládat střípky mozaiky v palici, a závěr mě hodně příjemně překvapil. Těžko víc popisovat, to se musí hodně v klidu vychutnat. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Miluju takové filmy - Napětí, příběh, poutavě natočené, zamotané, ale s hlavou a patou a vše dobře ukončené. A jako bonus, výborná práce s kamerou. ()

Tominni

Sice občas trochu zmatený, ale jinak celkem dobrý thriller, pro peníze se dá udělat dost, třeba i zabít. Samozřejmě, tady se nedá přemýšlet moc o morálce, zásadách atd., ale to také nebylo záměrem. Úkolem bylo dodat napětí a to se částečně podařilo. Navíc - s celkem vydařeným závěrem. ()

DonBraso

Mohl to být super film,ale díky až moc zhroucenému ději,který zprvu byl oživením,ke konci už vyzněl dost vyčpěle.Režisér Smith mi utkvěl už v režijním počinu Triangle,do toho Tye Sheridan znělo na papíru přímo skvěle,tak kde se vlastně stala chyba.Příběh je vlastně chronologicky poskladán,kdy tu máte jakési storyboardy,kdy na začátku moc netušíte a říkáte si spíše,že je to nějaký jen naschvál udělaný kameramanský předěl.Co je bohužel nejhorší,že hned brzo přijde fakt scenáristická tupá věc,kdy Harper má matku v kómatu a když mu zavolaj z kliniky,tak to položí.Zpětně by se to dalo pochopit po půlce filmu,ale né to,že nezavolá do nemocnice ani za dalších deset minut,jen až když je upozorněnej,že by konečně mohl té milované matce či spíše lékaři zavolat.On milující syn a vlastně v duchu se na ní pěkně vysral trochu láme city,kdy mi vcelku byl Harper pozbytek filmu ukradenej,ale díky tomu otčímu se to dalo překousnout.Samozřejmě zrychlený konec,kdy soused tuší,policie je na místě činu není zrovna terno děje,je to spíše další do nebe volající hnus,kdy prostě Smith nedokázal celek udržet v rovině a někde jen ledabyle střihnul scénu,což je škoda.Na druhou stranu právě v tomhle je ten film jiný a určitě je zajímavý,kdy si říkáte,že tu něco začíná smrdět.Divák se ptá a odpovědi dostane co mu hrdlo ráčí,jen je to jaksi předvídatelné.Je pěkný,že se tu pracuje s časem,takže se dvě scény hodí jakoby do flashbacku a pokračují v současnosti,ale nějak to ztrácí postupem času ducha a road trip se spíš vleče,ikdyž máte v autě mrtvolu.70% ()

notozjano

Jeden z filmů u kterých je dobré mít obě oči otevřené, zvláště ve chvíli. kdy se začnou odehrávat dvě příběhové linie. To dělá film zajímavějším, neboť jsem si kladl otázku, zda se jedná o paralelní svět či chronologickou hříčku. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, ale v napětí vás udržuje i možnost, že vše může být jinak, než se zdá. A to mám rád. Se čtyřmi hvězdami jsem neváhal ani chvilku a je škoda, že film nemá vyšší hodnocení, protože by si to jistě zasloužil. Co se týče Sheridana, ten kluk má vážně talent. ()

Easykill

"Když někoho zabiješ, měl bys pak vykopat rovnou dvě díry. Jednu pro oběť a druhou pro sebe." Tak tenhle kousek mě bůh ví proč, ve své době nějak obešel a našel až teď. Což je fajn, protože jsem se příjemně bavil celou dobu a určitě patří do kategorie koukatelných věcí. Obsazení i příběh v pohodě. Taky cením originální přístup. To, že jedna věta dokáže zamotat cca půl filmu je opravdu zajímavé a často nevídané. Za mě minimálně 10% nahoru. ()

Mark1983

Tohle je takový průměrný thriller, jenž ničím nijak zvlášť neexceluje. Ovšem má i pár chvilek, jenž stojí za pozornost, ale má to i několik hluchých míst. Avšak i přesto je film pro nenáročného diváka docela koukatelný, jsou i horší. ()

DrifterSoul

Zabaleno do atraktivních kulis a "intelektuálně vybaveno" anachronickou dějovou linií. Výčet kladů tím končí. Celý film, rádoby psychologicky pojatý, je degradován mizerně nepřesvědčivými hereckými výkony a faktem, že v celé té plejádě bizarních postav neexistuje jediná, která by vzbuzovala určité sympatie. Snad s výjimkou protagonistovy mámy, ležící v kómatu, která je zde jediná uvěřitelná. Bohužel si logicky příliš nezahraje - na rozdíl od jejího duševně neukotveného, pubertálního synáčka. ()