Na San Piedru, jednom z malých ostrůvků v Pacifiku, žili po léta pohromadě Američané a Japonci. Právě tady se zrodila láska mezi Ishmaelem a japonským děvčátkem Hatsue, které v dospívání přerostlo v hluboký milostný cit. Zákeřný útok na Pearl Harbor i jejich lásku proměnil v trosky. Hatsue byla, stejně jako všichni ostatní japonští obyvatelé, odsunuta do pracovního tábora, kde si pak našla svého muže. Ishmael oblékl uniformu, aby se domů vrátil jako invalida a zatrpklý samotář. Píší se 50. léta a zdá se, že antagonismus podnícený válkou, je zapomenut. Ale soud s manželem Hatsue, který byl obviněn z vraždy potvrzuje, že tomu tak ani zdaleka není a mít šikmé oči je samo o sobě stále chápáno jako provinění. Celého přelíčení se účastní i Ishmael, jenž po otci převzal vydávání místních novin. Právě on objeví nezvratný důkaz o Kazuově nevině. Ale právě Kazuo mu vzal to nejcennější, co v životě měl... (oficiálny text distribútora)

Juto

Reflexné, zámerné, postupné budovanie vrcholu, ktorý ma chcel dojať. Moc sa mu to nepodarilo, ale aj tak som spokojný. 6/10 ()

Qitek

Řekl bych, že tu někdo posunul klasický příběh do pozadí a zaměřil se na čistou a hlavně omamnou filmařinu. Až meditativní snímek bere dech svým nasnímáním a nádhernou hudbou. ()

BlueZero

Jediné, čím tento film zaujme je kamera, réžia a jedna dojemná ďakovacia scénka na konci filmu. Inak úplne nudný film, ktorý sa snaží ukázať rasizmus voči japoncom, ktorý je žiaľ nevhodne dokreslovaný detskou nevinnosťou. ()

Hopper

Mňo pekne sa na to pozerá a pekne sa to počúva, ale medzitým si človek kľudne môže aj schrupnúť, keďže nudy je tu trošku priveľa a celkovo by to chcelo trochu pridať. Inak téma príbehu je pomerne aktuálna a nosná, škoda, že sa nevyťažila lepšie. ()

Hawaj

Skvělá, skvělá, ale opravdu skvělá kamera. Zbytek filmu by měl mít větší spád aby člověk neměl pocit, že jen čeká na konec. ()

route60

Pro někoho nuda pro mě rozhodně né, Sníh padá na cedry je výborné drama o jedné temné kapitole amerických dějin i když je na jedné straně plně chápu ale takové případy se opravdu staly, skvělá hudba J.N.Howarda doplněje užasnou atmosféru filmu a herci v čele s Ethanem Hawkem jsou bezchybní. ()

Tomulka

Pastva pro oči a uši. Srdce plesá nad nádhernou filmařinou. Příběh je velmi dojemný a romantický. Hlavní osou příběhu jsou lidské hodnoty, city, morálka a jiné lidské vlastnosti. Což se v dnešní době velmi zlehčuje. Příběh má pomalé tempo avšak to vůbec nevadí, protože famozní kamera, dokonalý střih a perfektně trefená nádherná hudba Vás filmem provedou s takovou ladností a přesností, že skoro ani děj nevnímáte.Necháte se unést perfektně odvedenou prací nejen režiséra a zmiňovaných kameramanů, střihačů a Jamese Newtona Howarda a spol., ale také skvělými hereckými výkony především Ethana Hawke, Júki Kudó, Maxe von Sydow a dalších. Vtáhnou Vás do svého města. Rozhodně doporučuji lidem co maji rádi dobrou filmařinu. Podobný zážitek jsem měl i u filmu Drive i když byl více surovější. ()

Sopholojong

Poeticka kamera Richardsona "jako bic" tvori viac ako polovicu zazitku tejto pridlhej "predsudkovej" snimky, plnej televizno-inscenacnych dialogov (sceny na sude sa vlecu ako tyzden pred vianocnou vyplatou), prispatej rezie, nevyuziteho talentu zucastnenych hercov a slabej divackej satisfakcie. Bez tej majstrovskej kamery a ciastocne i Howardovej hudby (ktora je ale tiez jeho slabsim dielom) by to zapadlo niekde na HBO 2 prachom ako podpriemerny televizny film. ()

Dupac

Vykotlaný kmen cedru vydává svěděctví o melodramatickém milostném vzplanutí mladého Ethana Hawka s mladou Japonkou. Na milostný trojúhelník (samozřejmě) doplňuje ústřední dvojici japonský rybář (samozřejmě) neoprávněně obžalovaný z vraždy, který se hájí během poměrně táhlého soudního sporu. Občas se blýskne hezkými obrazy kameraman Richardson, ale buďto scénu zazdí nepochopitelný flashback, nebo patos, kterého na cedry napadlo znatelně víc než sněhu. ()

aquarkko

Asi jen proto, že znám předlohu, která sama o sobě by dostala minimálně o jednu hvězdičku víc...doporučuju přečíst než vidět :) ()