Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu

• Japonsko Re: ゼロから始める異世界生活 (viac)
Japonsko, (2016–2024), 26 h 3 min (Minutáž: 24–50 min)

Predloha:

Tappei Nagacuki (kniha)

Rie Takahaši, Júsuke Kobajaši, Rie Murakawa, Jumi Učijama, Inori Minase, Činacu Akasaki, Mamiko Noto, Takehito Kojasu, Hideaki Tezuka, Jumiko Kobajaši (viac)

Velmi náhle a bez varování je student Subaru Natsuki, který se právě vracel z obchodního domu, přenesen do jiného tajemného fantasy světa. Bez jakéhokoli vysvětlení, jak se zde ocitl, čelí mladý chlapec největší výzvě svého života. Vše se ještě zhorší, když je během prvotního průzkumu svého okolí přepaden skupinou lupičů. Naštěstí jej v nejhorším zachrání mladá bělovlasá dívka s tajemnou magickou kočkou. Aby se Subaru dívce odvděčil, tak jí nabídne pomoc při pátrání po kapsáři, který dívce ukradl jistý pro ni důležitý předmět. Když se však dostanou zloději na stopu, jsou přepadeni a oba umírají. V momentě, kdy se již chlapec rozloučil se světem, se však náhle stane něco nečekaného! Subaru stojí opět na začátku své cesty v tomto tajemném světě a je na stejném místě i v čase, kdy se objevil poprvé... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Gallienus k tomuto seriálu (3)

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016)

Některé epizody jsou opravdu epické a nadchli mě, protože i přes veškerou snahu hlavní hrdina vždy selže a to muselo být pro něj skutečně úmorné... Bohužel, ne každý díl je tak dobrý, navíc je Subaru dost nevyrovnaný, ten jeho charakter mi úplně nesedl, jednu chvíli je normální a pak se chová jak blb, ale to se ještě dalo. To co mi vadilo je minimální vykreslení charakterů ostatních postav, krom Subaru a Rem jsou všechny okrajové. Emilia je strašně plytká a je pro mě dost nepochopitelné, že autor z ní udělal Subarovu Femme fatale, zrovna tohle mi nesedlo. Raději bych dal přednost tomuto konci: https://www.pixiv.net/member_illust.php?mode=medium&illust_id=59063693 ()

Šódžo no fukuin (2020) (S02E06)

Za mě byla tahle epizoda přesně to, co od Re:Zero chci...,takže bojuj Subaru, budu fandit! ()

Ši no adži (2020) (S02E11)

Tento seriál má hodně dílů, které jsou svou povahou dost depresivní a první série měla těchto okamžiků opravdu mnoho, druhá v tomto ohledu nasadila laťku ještě výš... Pro mě osobně 11. epizoda předčila všechny ostatní. Možná si zaslouží plné hodnocení především za ten konec, protože ... spoiler!, ale nedám jej. ...hlavní hrdina umřel alespoň v objetí své milované, které už dost docela dobře hrabalo... Načež on tam v tom jejím klíně doslova uhnije, ona je nesmrtelná a do konce věků bude hladit jeho kosti, opravdová romantika... Mimochodem jsem vděčný tvůrcům za to, že poslední záběry Subarua byly hodně tmavé a člověk musel použít představivost, smekám před ním, že k Emilii vůbec došel. ()