Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu

• Japonsko Re: ゼロから始める異世界生活 (viac)
Japonsko, (2016–2024), 26 h 3 min (Minutáž: 24–50 min)

Predloha:

Tappei Nagacuki (kniha)

Rie Takahaši, Júsuke Kobajaši, Rie Murakawa, Jumi Učijama, Inori Minase, Činacu Akasaki, Mamiko Noto, Takehito Kojasu, Hideaki Tezuka, Jumiko Kobajaši (viac)

Velmi náhle a bez varování je student Subaru Natsuki, který se právě vracel z obchodního domu, přenesen do jiného tajemného fantasy světa. Bez jakéhokoli vysvětlení, jak se zde ocitl, čelí mladý chlapec největší výzvě svého života. Vše se ještě zhorší, když je během prvotního průzkumu svého okolí přepaden skupinou lupičů. Naštěstí jej v nejhorším zachrání mladá bělovlasá dívka s tajemnou magickou kočkou. Aby se Subaru dívce odvděčil, tak jí nabídne pomoc při pátrání po kapsáři, který dívce ukradl jistý pro ni důležitý předmět. Když se však dostanou zloději na stopu, jsou přepadeni a oba umírají. V momentě, kdy se již chlapec rozloučil se světem, se však náhle stane něco nečekaného! Subaru stojí opět na začátku své cesty v tomto tajemném světě a je na stejném místě i v čase, kdy se objevil poprvé... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (3)

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016)

S tímhle anime to je jak s psychickým stavem hlavního hrdiny. Někdy vás uzemní svou suverénností s jakou dokáže prodat příběh svět a emoce, aby vás pak 3x častěji znechutilo svou neschopností, labilností a nedomyšleností. Pokud jste trochu masochisté, kteří při sledování anime rádi trpí, budete v sedmém nebi. Nejvíc mě mrzí, že některé epizody ukazují, jaký to mělo obří potenciál a dovolím si tvrdit, že kdyby se z každé série vyhodilo prostředních 13 epizod, bylo by to možná o 2* výš. Ale to je jen možná. Takhle nemůžu dát víc než čistý průměr. 50% ()

Season 1 (2016) (S01)

lze to rozdělit na 3 části z nichž každá je vlastně úplně jiná. 1. část (=první tři díly) je super, skvěle navnadí na spoustu tajemství, hlavní hrdina je sympaťák co je sice trochu hrr, ale se srdcem na pravém místě a ostatní postavy taky super (4*). 2. část (4-18) opakující se selhání na zámku a navazující kupa selhání v hlavním městě. Náš hrdina se stává stále více sebestředným neustále ubrečeným idiotem, který jen bezhlavě vymýšlí blbosti aniž by se na chvíli zastavil a alespoň minimálně přemýšlel. Je to opravdu a otravné a měl jsem několikrát sto chutí to zahodit a dále nesledovat. Subaru byl v mnoha chvílích opravdu nesnesitelný a scénář mu v tom moc nepomáhal. Některé silnější vztahy mez postavami pak vůbec nedávaly smysl, když si člověk uvědomil, kolik vlastně reálně uběhlo času a jak dlouho se tedy ty postavy vlastně znají. (2*) 3. část (19-25) Jako lusknutím prstu nám najednou Subaru začne myslet a v tu chvíli jsme někde úplně jinde. Z uřvaného sráče je najednou zas ten sympatický hrdina jako na začátku, který už navíc ví co dělá a proč to dělá. Emocionální vztahy (i vedlejších postav) prodány skvěle a za bitky by se nestyděl ani kdejaký áčkový shounen (5*). Celkově: Je to fakt škoda, že více jak půlka řady stojí opravdu za hovno a přitom zbylých 10 dílů je skoro top. Nechápu, jak se tohle mohlo stát. Celkově mi to vychází na mírný nadprůměr a ještě teď jsem naštvaný, že jsem musel přetrpět tu hrůzu v prostředku, abych se dostal ke skvělému finále. 65% ()

Season 2 (2020) (S02)

Vydržel jsem 11 dílů. Víc to nešlo. Bylo to totiž utrpení. Čekal jsem, že se to snad zlomí (jako v první sérii), ale bohužel to bylo horší a horší. Co bylo špatně? 1. Děj vlastně žádný. Prakticky jen sledujeme neustále stejné prázdné rozhovory postav, kdy jedna z postav je v depresi, že je neschopná a další ji přesvědčuje, že skvělá. A to pořád dokola jen v trochu obměněných kulisách. Např. Postavy si povídají (tím stylem jak jsem popsal) v sídle jak pojedou na quest, pak si stejně povídají cestou na místo questu, na místě si zase povídají, pak nastane quest, který spočívá v tom... si zase s někým povídat. 2. Subaru. Náš "hrdina" má opět osobnost nástěnných hodin, která se náhodně "klimbá" od suveréna po psychicky zdeptanou trosku  a bohužel se ta troska na pláně vyskytuje častěji. Opět se jen bezmyšlenkovitě pohybuje světem sem a tam, zjištěné informace nijak nevyužívá a hlavně ve chvíli se přijde někoho na něco podstatného zeptat, tak z něj místo otázky vypadne emocionální výlev. 3. Konzistence. Nemá to žádná pravidla, postavy a prostředí mění své atributy během chvíle a výsledkem je, že se nic nikam nehýbe. Když to vypadá že ano, tak se nějaká postava zblázní nebo se objeví nová, která vše srovná se zemí a jedeme od znova. V jednu chvíli strašně spěcháme někoho zachránit, podruhé to je asi jedno, protože se nikam nespěchá, raději si opět pokecáme o svých emocích nebo se vyspíme že. Prostě děs. VERDIKT Přijde mi jako by se tvůrci snažili diváka co nejvíc mučit, s tím že to nakonec přinese uspokojení z toho, jak se všechna ta svinstva smyla a povedlo se to vyřešit. Jenže v tomhle množství to normální divák (pokud není masochista) nevydrží. Navíc to postrádá řemeslné kvality, takže vás po čase přestane zajímat co přijde příště. 30% ()