Jak se Martin Komárek vyrovnával s tím, že občas musí psát propagandu? Jaká byla normalizace pro lidi s odlišnou sexuální orientací? Jakými prostředky vydíral evangelické faráře bývalý major StB Jaromír Ulč? Co zažívali učitelé a jejich studenti? A jak snadno se člověk mohl stát spolupracovníkem Státní bezpečnosti? V šestnáctidílném dokumentárním cyklu budou mít diváci možnost nahlédnout na řadu dosud filmově ani historicky nezpracovaných fenoménů, které tzv. normalizaci provázely. Základem jsou výpovědi shromážděné v projektu Paměť národa i velké množství archivních materiálů, které budou ilustrovat život v tehdejším Československu. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (28)

Svazáci (2019) (S02E09)

Vasil Mohorita byla známá postava práce s mládeží. Jeho postava je zde dost odbytá, například jeho podnikání v devadesátých letech bylo shrnuto třemi větami. ()

Studenti (2019) (S02E11)

Pro mě zatím nejlépe popsaná situace ze všech dokumentů, které jsem na toto téma viděl. Proč byl znemožněn pokojný rozchod demonstrace na Národní třídě dalo vznik konspiračním teoriím. ()

Soudci (2019) (S02E12)

Je nepochopitelné, že komunističtí soudci po revoluci pokračovali vesele dál. Dokument mezi řádky osvětluje proč. ()

Proruští (2019) (S02E16)

Pobavilo mě "Často se mi lidé ptají, kde jsem byl 17. listopadu. Odpovídám, že nikde, protože na prorežimní akce jsem nechodil".  "Petr Pithart mluví o předání moci". Až od šestnácté minuty se začíná ozřejmovat, proč se díl jmenuje "Proruští". Zazní "disidenti u moci se často vzdálili původním myšlenkám". Rusové se stále nepostavili čelem ke své krvavé historii, ale Čarnogurský má vychvalováním Putina vlastně pravdu. "My podporujeme to, co si Rusko zvolí" , říká. ()

Počátek zániku (2021) (S03E01)

Pěkné vykreslení atmosféry, zpřísňování protižidovských zákonů v Československu, vývoj uvažování židovských a nežidovských rodin rodin. Nechci vypadal jako neinformovaný blbec, kterému něco uniklo, ale proč taková věčná nenávist vůči Židům? Že od středověku půjčovali peníze? Nebo se chovali jako mafiáni a s většinovou společností se nebavili? Úsměvná je v dokumentu příhoda rodiny, která si u nás zažádala o vízum do Ameriky a bylo ji odepsáno, že to půjde, když nebudou čerpat žádné sociální dávky a je pořadník a na řadu přijdou v roce 1945. Přitom do USA se desetiletí valí masy lidí z Afriky, Asie, Arábie, různých pralesů z Papua Nová Guinea.. A proč je dnes taková láska k muslimům,  z nichž podle jejich vlastního výzkumu po celém světě schvaluje násilný džihád? Možná proto, že kritici mají strach, aby někdo v kufru nepřinesl bombu. Pro nezasvěcené Džihád je termín označující  náboženskou  povinnost muslimů usilovat o rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě. ()

Z domovů do ghett (2021) (S03E02)

Nejsmutnější a nejvíc hororový díl v celé sérii. "Další trest 25 ran býkovcem bych nepřežil, ale někdo z odboje zhasl světla a ten vězeň tloukl jinam" říká pamětník. ()

Rodinný tábor a velké vraždy (2021) (S03E04)

Je to ve stylu rozhlasové hry. Všichni se dnes dnes dívají jako na nácky na Němce, ale ti na sobě nyní sami páchají holokaust nízkou porodností a nahrazování obyvatelstva lidmi z Afriky a Arábie. Pro mě jsou největší fašisté Britové. Přes den sice stále melou to své "amazing", ale stačí si po půlnoci zajít do tanečních klubů... ()

Když není kam se vrátit (2021) (S03E08)

Mnoho pamětníků o těchto věcech není schopno vyprávět, přitom je to důležité pro další generace. Asi nejsilnější je zde historka kdy při matematickém testu nedal židovskému dítěti chlapec nic opsat se slovy, že je blbý Žid. Ten ho napadl a "nedokázali nás od sebe rozdělit ani hasícím přístrojem a museli mu udělat plastiku lebky z titanu". ()