Příběhy 20. století - Holocaust (2021) (séria)

Počátek zániku (S03E01)

(epizóda)

V první části cyklu se vracíme k počátkům pronásledování Židů v Československu, po Mnichovu a v prvních dvou letech okupace. (Česká televize)

Marze

Pěkné vykreslení atmosféry, zpřísňování protižidovských zákonů v Československu, vývoj uvažování židovských a nežidovských rodin rodin. Nechci vypadal jako neinformovaný blbec, kterému něco uniklo, ale proč taková věčná nenávist vůči Židům? Že od středověku půjčovali peníze? Nebo se chovali jako mafiáni a s většinovou společností se nebavili? Úsměvná je v dokumentu příhoda rodiny, která si u nás zažádala o vízum do Ameriky a bylo ji odepsáno, že to půjde, když nebudou čerpat žádné sociální dávky a je pořadník a na řadu přijdou v roce 1945. Přitom do USA se desetiletí valí masy lidí z Afriky, Asie, Arábie, různých pralesů z Papua Nová Guinea.. A proč je dnes taková láska k muslimům,  z nichž podle jejich vlastního výzkumu po celém světě schvaluje násilný džihád? Možná proto, že kritici mají strach, aby někdo v kufru nepřinesl bombu. Pro nezasvěcené Džihád je termín označující  náboženskou  povinnost muslimů usilovat o rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě. ()