Hviezdne obsadená dráma uznávaného mexického režiséra. Univerzitný profesor Paul Rivers (Sean Penn) je smrteľne chorý a jeho manželka Mary (Charlotte Gainsbourgová) sa snaží umelým oplodnením počať jeho dieťa. Cristina Pecková (Naomi Wattsová) je dobrou sestrou, manželkou a matkou dvoch malých dcér. Bývalý trestanec Jack Jordan rieši svoje problémy obrátením sa k viere. Osudy všetkých týchto ľudí a ich blízkych zvedie dohromady tragická nehoda... (oficiálny text distribútora)

dude1

Emocionálne neskutočne vyčerpávajúci film. Keď som vychádzal z kina cítil som sa totálne na dne. Všetci traja hlavní protagonasti podávajú skvelé výkony, no proste pecka. Keď prvú hodinu nebudete tušiť o čo sa jedná, nebojte, tak to má byť. Na druhý krát mi dávali všetky scény zmysel. ()

Greg25

Film 21 gramů pro mě především představuje absolutní vrchol filmového dramatu. Útržky, které do sebe postupně zapadají jako puzzlíky a každý další puzzlík vám nakonec sestaví celý příběh, krutý, opravdový, který přinesl sám život, každý další puzzlík je nabit tolika emocemi, že to nemůže nechat chladného ani největší cyniky. Strhující herecké výkony ústřední trojice, zejména pak Benicia Del Tora a Naomi Watts, skvělá je i Charlotte Gainsbourg ve vedlejší roli. Film, jenž nabízí mnohé k zamyšlení. Pro mě film u kterého jsem nevnímala nic jiného, jen děj, který mě naprosto dostal. 100% ()

sedlo03

Vskutku ojedinělý zážitek. Režisér nám nabízí jednotlivé epizody různých lidí, které spoplu zdánlivě nemají nic společného a do toho ještě pár jednotlivých útržků, které nedávají smysl. Postupem času, si je však můžeme seskládat jako puzzle a nakonec z toho vyleze perfektní drama se vším všudy. Mělo to nápad, skvěle spracovaný příběh, hrdinové byly nezapomenutelní..jasně za 5* -90% ()

ChaZty

Jeden z mála filmů kde mě konec dokázal opravdu rozbrečet, Hodně dobrej příběh který člověka nutí se trochu pozastavit a popřemyslet. Zpřeházené sceny dělají to že človek se všechno nedozví hned. Když jsem si četla nazev filmu poprvé tak jsem si řekla ježiši to bude zas nejaka blbost o nějakých narkomanech a drogach ale, že to bude tak dobrý film jsem opravdu nečekala. Po schlédnutí filmu jsem byla ješte par hodin uplne rozhozená. ()

camper

Sílu příběh má, to se musí nechat, ale nejsem si jistý, zda skákání v čase tomu prospělo. Já jsem v tom měl spíše zmatek a dávalo mi občas problém tu či onu scénu časově zařadit. Tím, že film byl rozkouskovaný na střípky, občas mi přišla dost velká škoda, že jsem dokázal odhadovat jak se film bude vyvíjet dál. Takže pro mě by bylo daleko lepší držet se klasické koncepce. Zopakuji již některé zde uvedené názory - rozkouskování filmu mi přišlo jen jako snaha udělat film zajímavější. Ale kdoví, jak by film působil, kdyby se režisér držel času a scény za sebe poskládal chronologicky? ()

kdosizrosy

Říká se, že v okamžiku smrti ztratíme přesně 21 gramů. Všichni. Spletitá mozaika několika lidských životů, jejíž vyústění rozhodně nedokážete odhadnout, neustále vás nutí přemýšlet, překvapuje vás, místy se v ní ztrácíte. Není to však vůbec na škodu, spíše naopak - ději to dodává spád, umocňuje ho, lépe vykresluje lidské emoce a problémy, kterými je snímek doslova nabit. Se všemi postavami, ať už to bude kdokoliv, budete soucítit, na každé z nich by se dalo najít to dobré, ale i to špatné. Scénář je brilantní, řežie jakbysmet a herecké výkony by se daly vydzvihnout do výšin. Tak jak by to mohlo dopadnout špatně? ()

LukyNike odpad!

Hodně nepřehledný film, který sice na konci pochopíte, ale vůbec nic Vám nedá, nic se nestane. Film akorát navodí nepříjemnou náladu a zbytečně ním ztratíte 2 hodiny. Totálně nadhodnocená blbost. ()

Gagner

Zpočátku menší chaos, potom však čím dál jasnější prozření a pochopení tohoto syrového snímku. Skvělé herecké výkony (hlavně Benicio Del Toro) a hlavně scénář. ()

Silviaxx

Strašne náročný film na moje emócie. To ako Iñárritu spracováva svoje filmy a ako ich podáva divákom funguje neuveriteľne. K tomuto nemám, čo viac dodať, skvelý filmový zážitok a množstvo prúdiacich myšlienok v mojej hlave. ()

Maryinka

Skvělé a zároveň originální - co více si přát! Žádná z postav není černá ani bílá, každá má dobré i špatné vlastnosti zároveň (některé postavy však samozřejmě více dobrých či zlých). Scénář by byl zajímavý, i kdyby se děj odehrával chronologicky, ačkoli způsobem, jakým byl nakonec rozstříhán, jej dělá ještě lepším. Herecké výkony bez chyby, nejvíce se mi líbila Naomi. Neobvyklá kamera a střih. A co je hlavní - režisér dokázal vše ukočírovat tak, aby vzniklo vyvážené dílo, které nosí obyčejně neobyčejnou myšlenku, která mi bude vrtat hlavou asi ještě dlouho. "Jak rozlišit, kdo je dobrý a kdo zlý, a jak případné zlo potrestat?" Bez váhání 5 hvězd. ()

petikacka

Tento film, mě zasáhl velice silně a navždy...Je to stejný styl jako v Crash...Nejlepší je ta síla a slast, když se film na konci spojí a konečně to všechno zapadne dohromady...Mám ráda Iňárritovy filmy, jsou plné opravdových pocitů a emocí a přitom to není laciné...Za mě 100% ()

majec4

Nemusim velmi filmy, ktore sa tocia okolo podobnych tragedii. Toto som vsak chcel vidiet kvoli Pennovi, resp aj kvoli ostatnim zucastnenym. Sice tema nie je moja salka kavy, natocene je to poriadne vierohodne. Clovek je rad, ze zije zivot bez podobnych dram. Nevedel som ze to je zostriahne akoby si Inaritu na niecom fical. Celkom zaujimavy prvok do takejto dramy. Cim viac minut ubehne, tym viac sa v tom clovek orientuje a nerobi to prakticky ziaden problem pochopit cely dej. Mna kus zamrzelo, ze postavy v deji trochu viac neriesili dusu, kedze vdaka nazvu filmu som cakal aj nejake tie filozoficke recicky o dusi ako o entite. Vystizny nazov, lebo chapem pointu filmu, no cakal som to trochu priamejsie podane. Inak film, ktory mi stacilo vidiet raz a som si isty, ze nezabudnem nan velmi dlho, ak vobec. ()

Tomislav

Skvělé drama. Dal bych pět hvězdiček, nebýt prvních deseti minut, které mi připomínaly první rozjezdy v autoškole. Jednotlivé útržky byly zpřeházené, což jsem pochopil, ale až příliš krátké na to, abych si mohl užívat i úplný začátek. Navíc až moc mi film připomínal jakýsi kompilát Amores perros a Magnolie. Co předvádí Del Toro, to se musí vidět! ()

snatch

Benicio & Naomi for Oscar !!! ... Nádherný, silný film. Režisér důvěřuje vaší paměti, takže pokud chcete mít 100% zážitek, nesmíte od plátna odtrhnout oči ani na minutu. Ono vás to ostatně ani nenapadne :) ()

kaze

Už dávno mi nedal film toľko, ako mi dal tento. Sila. Krása. Tomu sa hovorí film. A Benicio Del Toro je proste úžasný... ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (viac)