Nancy má děsivé vize. El zvládne důležitou zkoušku. V Hawkinsu pak parta shání zásoby a chystá se do boje. (Netflix)

Dawe2

Bomba, to prostě nemá chybu. Jsem rád, že jsou pořád lidé, kteří dokáží natočit takhle kvalitní seriál, už se to moc nevidí. Tohle je klenotem všeho, co jsem kdy viděl a čtvrtá série je opravdu vynikající. ()

Damnsinead

Byla bych nadšenější, kdyby El tatínovi zakroutila krkem sama, ten chlap mě vytáčí už od první řady. Navíc,  finále se blíží, a poslední dvě epizody byly vždycky ty nejnapínavější, ale čtvrtá série tohle pravidlo porušila. Až na výbornou epizodu 'Dear Billy' všude zavazí stopáž jak pro celovečerák, místo, aby se jednotlivé dějové linky pomalu setkávaly, jsou pořád rozházené. Nejvíc by tomu prospěla střižna. No uvidíme, co přinese finále, doufám, že to nebude tak zdlouhavé jako většina čtvrté řady. ()

vimluk_CZ

Původně jsem chtěl dát 4*, ale pak jsem si uvědomil, jak skvěle jsem se vlastně bavil. Kdyby nebylo šílené ruské dějové linky, která je neskutečně ujetá, tak by to bylo fantastické. Veškerý zbytek je TOP-tier materiál. Vizuál, zvuk i dialogy jsou prostě perfektní a dohromady to vyvolává neuvěřitelné emoce. Finále bude divočina! ()

Tom10000

8. a předposlední díl 4.série a (prozatím) i celého seriálu. Po naskočení srdce se Jane dostává zpět do plné formy, a to i do té míry, že ji převyšuje. Názory doktora Owense a "Papá" se však v mnohém liší. Zatímco její otec touží po pokračování, a to jest i dokončení díla za cenu ohrožení Hawkinsu i jeho dcery samotné, Owens si přeje dát jí větší volnost, a dovolit jí jít za svými přáteli. Mike, Will, Jonathan a jeho kamarád narazí na stopy po armádních vozidlech, a zamíří přímo za El. Nancy, Steve, Max, Elliot, Dustin a Lucasova sestřička s Lucasem nakupují zbraně na Vecnu. Nancy je totiž opět vzhůru, obdařena Vecnovými vizemi, a nehodlá již čekat. Max si uvědomuje, že svoji smrt jen odkládala. A tak se rozhodne v doprovodu svých přátel (některých) vyrazit zpět do domu toho, kdo vše zničil. Armáda napadne výzkumnou laboratoř. Owens je v obklíčení vojáků, Papá prchá s El v náručí. Chtěl si ji přisvojit, je však pozdě. Na útěku je mnohokrát postřelen a padá, umírající, k zemi. Než však stihne helikoptéra zabít i ji, Jane se už obrní a vrtulník nechá poslat k zemi. V ten okamžik k ní přijede i Mike a ostatní. Rozloučí se s tím, kdo ji tolik mučil, ale i stvořil, a odjede s nimi do Hawkinsu. Tam už se chystá poslední bitva. Joyce a Hopper s Enzem a jejich pilotem se společně setkají a utečou z vězení. Jenže jak se dostat zpět do USA? 95 - 100 procent. ()