Stranger Things - Season 4

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2022, 13 h 2 min (Minutáž: 63–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

David Harbour, Winona Ryder, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Honza.Hlavac

Nemuzu jinak než dat plné hodnocení za mě zas o stupeň lepší což málo seriálu dokáže . Celá zápletka je temnější sice o dost pomalejší ale za to fakt skvěle finále které každý seriáloví maniak musí milovat :Ddd Moje hodnocení :98% ()

mp5991

Přesně ve chvíli, kdy to začínalo vypadat, že už tvůrcům dochází nápady, se rozjíždí nejlepší seriálový zážitek v dějinách Netflixu, ne-li v dějinách seriálové tvorby vůbec. 4.série navzdory očekáváním (alespoň tedy mým) překonává všechny ostatní. Je tedy pravda, že děj, byť s výjimkou prvních primárně úvodních dílů naprosto strhující, je na pár místech už trochu přitažený za vlasy a jde až moc na ruku záměru scénáristů, ale je to jen drobný detail bohatě vykoupený hereckými výkony a pečlivě budovanou atmosférou. V neposlední řadě si tahle série dává dost záležet i na vyobrazení druhého světa. ()

CreepyJoe

Pokračování klasicky stálo za to delší stopáž neuškodila o to lepší bylo finále. Bohužel autoři na sebe práskly víc než měli a tak již teď víme, že další řada(bude prostě o cestování časem) se bude odehrávat před všemi těmi událostmi, dokonce i před smrtí Barber. Celý seriál k tomu prostě pomalu a jistě směřuje, už teď byli napachány nenavratitelné škody, aby celý seriál mohl skončit happy endem a dal se souběh událostí zařadit do normálu, jediné řešením bude skrze paraelní svět otevřít novou díru do doby podle deníku Nancy. Je ro prostě výborná show a upřímně řečeno delší stopáž mi nevadila, naopak. ()

Tjelk

Ano, bylo to chytlavé. Ano, musel jsem to prostě dokoukat. Ano, bylo to vcelku hezky poskládané. Ale první série zůstane nepřekonaná. Mě prostě nejvíc bavil naopak ten komorní a pomalejší přístup první série, který prostě tomu Kingovi byl daleko blíž. Čtvrtá série je prostě už akční scifi seriál, kde už není to “Kingovské” kouzlo. Je mi líto. ()

Belphegor

Nakonec se mi předposlední série líbí. Na seroši jsou dost vidět peníze, ale i přesto to není scenáristicky odfláklý počin. Moc se mi líbí, jak to nakonec zapadá vše do sebe. Některé věci jsou ovšem úsměvné, například, že vás zachrání hudba a spousta záležitostí není 100% logických. Často se dějí věci pro potřeby vyprávění bez přirozeného průběhu. Dějová linka Hobbse je vyloženě nastavována kaše, naštěstí nenudí. Díky poslednímu dílů, který si opravdu dává čas na rozmístění všech figurek do finálního tahu, hodnocení roste. Navíc se mi líbí, jak je konec strhující a překrývá předešlé neduhy. Jsem rád, že to neskončilo úplným happy endem a nutí mě to přemýšlet, co vlastně bude dál. ()

Harry89

No tak tohle teda byla pekelná jízda... Skvělý nový postavy, nabušený starý postavy (Hopper je prostě nejvíc!), prostě pecka. Jediný co bych vytknul, tak podivný rozdělení linek (i když se to nakonec "spojilo"). Chvílema to bylo, jak kdyby autoři tahali nápady za pochodu z klobouku. Každopádně jasných 5* a zase k***vsky dlouhý čekání na S5... ()

vimluk_CZ

Bál jsem se, opravdu jsem se bál, jestli délka epizod není přepálená a nebudu se každých 5 minut nudit. Ale pardon, tohle je nesmysl! To, jakým způsobem může vypadat seriál, který nejde na velká plátna je neskutečné. Tato série je vypiplaná do nejmenších detailů a ANO - má své chyby (Ruská linka jich má vcelku dost a často mě vytáčela), ale čert to vem. Tohle je vrchol seriálů a atmosféra společně s uvěřitelností postav (až na Ruskou linku :D) je neskutečná. Bojím se, že příští série už bude až moc tlačit na to, aby byla větší a velkolepější... Ale nechám se překvapit a těším se. Miluju to a chci více! ()

ReproBoy

CO se vám na tom tak líbilo? já to teda asi nepochopil. Ano, výkony "dětských herců" jsou zřejmně OK, ale co ten "příběh" ? Nezvratný osud s Freddy Krugerem po dětsku, retrospektivně v roce 2022?? :/ ()

lineker

Udělat seriál "celovečeráků" je jistě obdivuhodné, ale také se vám potom může stát, že divák je chvílemi přesycen, nebo se nedej bože nudí. Čtvrtá série mne neskutečně bavila zhruba do šestého dílu, kdy se ubírala tím směrem, který mám rád. Poté se z toho čím dál více stávala mezidimenzní přetahovaná s dějovými vsuvkami, které vzbuzovali spíše ironický úsměv. Ale něco do těch 90 minut přece nacpat musíte že? Frontální západo-východní Vecno útok byl sice originální, ale kdyby se podařilo zkrátit všechny ty flashbacky, nebo stokrát opakované proč a nač byla by poslední část o mnoho nadupanější a také přehlednější. No nic. Partičku máme zase pohromadě a za dva roky nashle. Pod kůži, se mne bohužel Stranger Things oproti podobně stylizovaným serošům, ale nedostal. ()

Nellaron

Sérii určite prospel hororový nádych. Treba si uvedomiť, že držať rovnakú kvalitu po celé 4 série je ťažké a myslím si, že práve ten hororový rozmer 4. sériu osviežil. Hodilo sa to tam. Trochu sa bojím, s čím prídu v 5. sérii. Ide predsa len už o opakovačku. Opačný svet, otvorené brány, zloduch a El mu na konci nakope prdel. Séria bola ale podarená, radosť pozerať a užívať si opäť retro nádych. Jednotlivé diely boli napínavé a zaujímavé, až na posledný diel. Ten bol časovo zbytočne natiahnutý ako guma na trencloch a spomalených záberov bolo asi viac ako normálnych. ()

Cima77

Má to slabší momenty? Ano má, ale to tak u čtvrtých řad bývá. Celkový dojem z celé řady je ale stejně super jako u předchozích sérií. Jediné, co by se dalo vytknout, tak jen to, že Nancy je mnohem míň sexy než byla dřív a ty kudrnatý vlasy... ()

jirinka

Zatim nejhorsi serie. Strasne moc nudnych a zbytecnych scen a prilis malo atmosferickych scen. Porad to jede podle stejne sablony. Sikana, fnukani Jedenactky, narychlo vytvoreny nepropracovany charakter studenta zaporaka, ktery je trapny v kazde scene a hlavne je tezko uveritelny a ani si nepamatuji jeho jmeno.  Tvurci to prilis prekombinovali, natahli a cele zkurvili. Prvni serie byla nejlepsi a od te doby to jde jenom dolu. ()

wistar

9/10-opět parádní napínavá, lehce hororová a hlavně zábavná 4 řada se skvělou atmosférou a herci. Je zde sice dost přihlouplých, zbytečných nebo nelogickým momentů, ale koho by to zajímalo, když u tak našlapaného děje nestíhá ani přemýšlet ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Stranger Things dostanou další sérii

Stranger Things dostanou další sérii

30.09.2019

Přestože to tak nějak všichni očekávali, teprve nyní Netflix oficiálně oznámil, že prodlužuje fanoušky milovaný seriál Stranger Things o čtvrtou sérii. Zároveň s tím přišla zpráva, že tvůrci seriálu,… (viac)