Nancy a Jonathan získají nového spojence, s nímž se vzájemně podělí o své konspirační teorie. Eleven hledá někoho ze své minulosti. Mozek Bob řeší zapeklitý problém. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Nancy a Jonathan na to konečne skočia. Misia je jasná. Nájsť Hoopera! Prevedenie: Tie tunely pod celým mestom sú mega. Celá tá logika s tieňovou príšerou sa mi moc nepáči ale je to aspoň aké také tajomno. Pocity: Bob, ktorý mi pripadal ako úplný ťulpas sa mi začína celkom páčiť. Jedenástkyna kampaň, za nájdením matky je dosť silená a celkom sa mi nehodí do konceptu ale asi to tam musí byť aby sa neskôr mohlo niečo odokryť. 76% ()

aR3Zz

Epizoda zase pro El. Dovídá se, že matka je zacyklená ve velmi krátkém snu. A potom, co zjistí v jakém, lze očekávat v dalším díle následky... Nancy a Johnatan jsou roztomilí, jen se angažují bez znalosti ostatních okolností, to bude velmi ještě zajímavé. Do problematiky jsou zataženy další dvě postavy, což dává další možnosti vývoje. Snad se nenaplní mé obavy a nebudou se hrdinové redukovat... Každopádně už teď je jasné, že nový problém městečka Hawkins je násobně větší než minule... ()

Anderton

Už je jasné, že nám začínajú byť sympatické aj postavy, ktoré nám doposiaľ k srdcu nijak zvlášť neprirástli a osobne mám na mysli najmä Stevea a konečne, opakujem konečne tu má svoj veľký part Sean Astin. Aký to bude mať celé zmysel radšej vopred nebudem odhadovať, hlavne že prelínanie svetov na viacerých úrovniach začína skutočne baviť. Len ten Dart, toho by som hneď odstrelil... ()

Tom10000

5.díl. Hopper spadne do tunelů, o nichž se zdá Willovi. Ten i nadále poskytuje obrázky a Joyce se je snaží vyřešit. Přizve si na pomoc nejprve Mikea, a poté i Boba. Nancy s Jonathanem pátrají po důkazech o Barbaře, kde se dá. El zase hledá svoji matku, a snaží se jí pomoci. Také zjistí mnoho o její minulosti. Lucas se snaží vysvětlit Max o všem, co se stalo. Ta mu zpočátku nevěří, a když se už zdá, že ano, musí od něj pryč za nevlastním bratrem. S pomocí Boba se Joyce podaří zachránit Hoppera. To už k nim ale jedou agenti z laboratoře Hawkins. 95 - 100 procent. ()

Trevor

Joyce, Will a Mike vďaka Bobovej pomoci zistia, že Willova kresba zobrazuje mestečko Hawkin a dúfajú, že sa Bobovi podarí zistiť, kde sa nachádza šerif Hooper. Dustinovi robí starosti Dart, Lucas sa snaží presvedčiť Max aby uverila jeho príbehu o udalostiach, ktoré sa stali Willovi a Nancy s jonathanom chcú uverejniť príbeh o Barbare. El navštívi svoju mamu. Škoda pasáže zo spomienkami El a pomerne zbytočnému naťahovaniu epizódy takmer na hodinu, stačilo by zvyčajných 45 minút. ()

• Nancy Wheeler (Natalia Dyer) se s konspirátorem Murraym Baumanem (Brett Gelman) domlouvají, jak novinám a veřejnosti přijatelně podat zprávu o aktivitách v Hawkins National Laboratory. Bauman navrhne, že smrt Barbary vysvětlí únikem smrtelných toxinů. Nancy k tomu dodá: „jako únik na Three Mile Island“. V jaderné elektrárně Three Mile Island v Pensylvánii skutečně došlo 28. března 1979 k úniku radiace mimo zařízení elektrárny. Do roku 2019 se jednalo o nejhorší jadernou havárii na území USA (stupnice INES-5). (efenberger)
  • Během vystupování z kamionu zazní skladba „Green, Green Grass Of Home“ od Bobby Barea. Z gramofonu pak slyšíme „No More“ od Billie Holiday. (Duoscop)