Jonathan horečně ve tmě hledá Nancy, stejně jako Steve. Hopper a Joyce odhalí pravdu o experimentech v laboratoři. (Netflix)

aR3Zz

Tempo je stále svižné, ale pomalu se začíná také ledasco objasňovat. Už to není tak, že v každém díle přibudou 4 záhady a žádná se nevysvětlí. Ta rovnováha je úžasná, fakt respekt. I odlehčující romantická zápletka je roztomilá, přitom perfektně zapadá. ()

Tom10000

6.díl. Jonathan hledá Nancy, nakonec se opět setkají u stromu, kam předtím dívka vlezla. Aby ji utěšil, je s ní doma v jejím pokoji a poté společně leží v posteli. Vše vidí Steve, jenž je okamžitě odhodlán ponížit svoji přítelkyni, jak jen může. Z toho vznikne potyčka, a Jonathan je, spolu s Nancy, předveden na policejní stanici. Nancy činu Jonathana až tak nelituje, ví, že to bylo gesto zamilovanosti. Jedenáctka vykrade obchod, a i nadále vzpomíná na minulost. Pomůže Mikeovi před smrtí a sama poté prozradí tajemství brány. To ona ji otevřela. Joyce a Hopper přijdou na to, že pátrali po jiném dítěti, než chtěli. Hawkinsova laboratoř v čele s otcem Jedenáctky je připravena k zásahu na jejich subjekt. 95 procent. ()

Tobias18

Naprostá dokonalost! Díky skvělému minulému dílu fungují už snad všechny postavy tak jak mají, a tento díl je koncertem dějových obratů, emocí a hlavně interakce mezi jednotlivými postavami. Tento díl mi ukazuje, proč mám rád tento seriál, a proč mám rád seriály obecně. 100%. ()