Stranger Things - Season 1

(séria)

MatyRock

Výborně vystavěná, natočená (ten vizuál je boží) a zrežírovaná seriálová podívaná se skvělým obsazením. Millie Bobby Brown spolu s dalšími dětskými herci jsou úžasní, ostatní za nimi téměř nezaostávají a skoro každý z hlavnějších postav má svůj emocionální moment, který opravdu funguje. Hutná atmosféra, 80. léta, repráky drásající hudba (v dobrém slova smyslu) a tajemný, pomalu se odhalující příběh, řadí první řadu Stranger Things mezi ty nejlepší audiovizuální počiny nejen z netflixovské knihovny. !!! 10/10 !!! ()

Saralinos

Téměř po 6 letech od vydání jsem se podíval na tento masterpiece. Nejdříve jsem tím opovrhoval, kvůli mainstreamu a 12letým dotěrným fanynkám, ale teď už chápu, to hodnocení. Má to úžasné postavy, děj, kameru, střih a hlavně hudbu. Toho hororu tam moc není, ale celé to nahradí mrazivá atmosféra, která vás provází od začátku až do konce. Místo dementního vymyšleného chemického blábolu, je tady vymyšlená nějaká logika, která nemusí být tolik uvěřitelná, ale ten seriál vám to celé prodá a vy na to nemáte co říct. Tak dobře napsané postavy najdete jen v málo Netflix originálech a všichni herci podávají slušné výkony. Hlavně chci vyzdvihnout herecké výkony mladých herců, kterým bylo v průměru 13 let. Prostě wow. Neváhám ani trochu a dávám 5 hvězd. ()

Adam.Holl

První řada je prostě klasa, je to tajemné, vtipné, a prostě vás to nutí dát to na jeden zátah. Sice je to občas trochu nuda, ale když vydržíte pár nudných scén tak se budete královsky bavit, takže pokud chcete zavzpomínat na 80tky, jste tu správně ()

Stoupik

Velmi zajímavý seriál s mysteriózní až hororovou atmosférou. Skvělou volbou je to časové zasazení do 80.let, což dokresluje super syntetizátorový soundtrack. První řada je za mě na 4 hvězdy, jednu zbývající ubírám za přílišnou předvídatelnost a za příšeru, která byla víc děsivá, když nebyla vidět. Na můj vkus se moc brzy propálilo, o co vlastně jde a pak už tomu nějak chyběl nový zvrat. Ale rozhodně se těším na další řady. ()

Tom10000

1.série byla naprosto boží! Už od počátku se vše vyvíjelo velmi akčně, už od chvíle, kdy jsem zhlížel první minuty, mne velice zajímal. Celá série by kdekoliv jinde představovala mnoho desítek nudných, nezajímavých dílů. Jenže zde je to jiné. Nemusíte trpět, než se ukáže další napětí. Máte ho totiž neustále na očích. Kombinuje se zde několik příběhů, jež brzy sice de facto splynou, ale i tak si v nich můžete najít své oblíbené postavy. Krátce (MOŽNÉ SPOILERY): Mne samotné se velmi zalíbila Nancy Wheelerová, jež se zde sice ukazuje jako vedlejší postava, ale i tak, její komplikovaný vztah se Stevem a následný menší románek s Jonathanem, mojí třetí nejoblíbenější postavou, se mi velmi líbil. Snad na něj v další sérii nezanevřou. Jedenáctka je samozřejmě stěžejní postavou, bez ní by seriál postrádal smysl, a tak jsem rád, že ponechali otevřený konec, kde může ještě stále existovat šance na její přežití. Její zpočátku silná nedůvěra po čase opadne a ona i Mike jsou takovým skvělým příkladem silného nezlomného kamarádství. Dustin i Lucas jim oběma pomáhají, i přes, rovněž, počáteční nejistotu. Jen bych byl tedy radši, kdyby měla delší vlasy, ale to je zkrátka následek jejího děsuplného života, o němž toho stále moc nevíme. Joyce je máma, jak se patří, pro ztraceného Willa (na nějž je vlastně polovina celého obsahu seriálu zaměřena) udělá vše, stejně tak jeho bratr Jonathan, i kamarádi Mika. A Hopper? Ten skrývá víc, než se mi líbí. Velmi zajímavá postava. Co se týče Doktora, otce Jedenáctky, tak ten je fakt silný a morbidní záporák, velmi se mi líbí. Jen není jisté, zdali napadení příšery vydržel. A to je také něco. Vůbec nemáme tušení, čím je, jestli ještě nežije, případně, pokud je mrtvá, zdali nemá nějaké "sourozence", případně vůdce. Seriál doporučuji a první sérii dávám 95 procent, pro rezervu. ()

lukas.7

Seriál ma celkom vtiahol  do príbehu a udržal si moju pozornosť je veľmi dobre spracovaný scifi-mysteriózne naladený…Páči sa mi detské predstavenie a príbeh myslím si že nás caká ešte celkom zaujímavá nádielka druhej temnej dimenzie a mojou tajnou túžbou je nech to cele prepukne a vyvrcholí v riadnom štýle :)... Myslím si že je sa na čo tešiť a sám som zvedavý čo nám ponúkne séria 2 .. za mňa hodnotenie 1 serie 9/10 ()

Dedincan

Príšery v lese sú snáď základným, takpovediac ľudovým filmovým klišé, ktoré by mi v zásade samé o sebe nestáli za zhliadnutie. Tu to však bolo o niečom úplne inom. Tajné vládne výskumy (Netflix stále prekvapuje, nečakal by som od neho zmienky o MKUltra), paralelný svet podsvetia, príjemné obdobie 80 rokov a mimoriadne nadaní, predovšetkým detskí herci na čele s jedenástkovou "Elle". ()