Naši hrdinové za zvuku metalu obětavě bojují o každý metr bitevního pole, aby zachránili město Hawkins. A spolu s ním celý svět. (Netflix)

JB001

Domníval jsem se, že koukám na poslední díl série, a tak jsem tu příšernou stopáž dal v jednom kuse. Nicméně Vencu stejně nechytili a čeká nás nebo spíš vás další řada. Kdyby však Vencu dostali a byl by už konec, tak bych asi dal plný počet, protože vizuál neměl chybu, skvělá muzika, humor a u Eddieho smrti i slzička ukápla. Nic ve zlém, ale 5. série už bude meze mne... ()

Vika19

Tak toto už áno, dohnalo to 8.časť, ktorá nebola až taká zažívná....super všetko, nemôžem nič vytknúť..... aspoň za mňa určite nie. Eddie...ach....slzy tiekli....a ten čas 142' celkom uletel vďaka akčnosti. 5z 5* ()

Jaeger

vidim, ze vacsina tu funguje na prvu signalnu. vidia 3min scenu Master of Puppets z 2:15min filmu a daju tomu 5*. tolko zbytocnosti tam bolo... 1.Naco Henry potrebuje 4ks mrtvol vo svojom snovom svete v Upside Down? jedine ak by ho vzrusoval pohlad na polamane ksichty teenegerov (ktori vyzeraju na 25-28 rokov) 2.fakt linka v Rusku(zabijanie demogorgonov) mala nejaky vplyv na vysledok v Hawkingu? Ziaden vplyv tam naznaceny nebol, tj hivemind je len domienka? btw, ako sa v rusku objavil Conanov mec? 3.fakt na zaciatku bitky 11 a Henryho 11 len tak da dole Henryho, ktory sa ale spamata z otrasu klepnutia lavickou a potom s nou zameta dalsich 5 minut? 4. fakt nemohol Steve tu sekeru v bitke s Henrym pouzit? zase to bolo zahrane na woman power? ta kosticka Nancy s 35kg nielen ze udrzi brokovnicu, ale s nou napali aj 5 nabojov bez utrhnutia ruk do zaporaka? 5. Eddie a trapny koniec ktory nemal zmysel... lepsie by bolo vymysliet sposob, ze by sa Eddie vratil a system by ho zatkol a odsudil za vrazdy ktore nespachal...nieco ako postava Roberta Endklunda z predchadzajucich casti. 6. co vlastne bola motivacia mladeho Henryho, ked uz vedel lamat ludi v mladosti, preco si nechal skakat po hlave Ockom ked vyrastol? Fakt si sam nevedel vytiahnut tu plosticu z tela? 7. chudak Will (a hlavne herec) s jeho priposratou chodzou. Byt gayom, tak sa nastvem, aku karikaturu z teplych Netflix robi. 8. zaver serie bol horsi ako koniec Navratu krala, fakt prekonali pocet objimaciek a to uz je co povedat. 9. co sa stalo s typkom ktory nahanal Eriku? Siel domov a dal si sendvic a siel spat? ...ak clovek velmi nepremysla, co pozera, je to fajn, ale ke sa mu ulezi v hlave co videl... ()

OsOscar

Těšíte se na mohutné finále a (alespoň částečné) vyřešení všeho, co se ve čtvrté sérii dělo a místo toho dostanete větší než malou dávku klišé, nesmyslů, ustřiženou klíčovou scénu a na závěr cliffhanger jak prase. Pořád to má skvělé produkční kvality, super soundtrack, ale jak jsem byl nadšený ze zrození hlavního záporáka (5*), tak poslední dva díly mi to celé zkazily. ()

Superkritik

Tato serie byla fajn a ja se u ni (az do pulky posledniho dilu) bavil, zejmena u dejove linky s Hopperem, kde byli skveli Yuri a Murray. Jen je to uz poctvrte to same: Mame zde zaporaka ze sveta vzhuru nohama, ktery zabiji hlavne no name postavy a nase parta se tomu snazi prijit na kloub a znovu zachranit svet.  Naivne jsem si proto myslel, ze tato serie cele dobrodruzstvi uzavre. Proto jsem se na posledni dil tesil. To by ale nesmely byt penize az na prvnim miste. Takze (SPOILER alert) i priste bude Eleven muset bojovat se zlem z jine dimenze. A s nejvetsi pravdepodobnosti i v 6. rade, v 7., 8. ... ()

Stanislaff

Dal jsem plný počet bodů, ale mám seriálu už dost a ten otevřený konec je pro mě definitivní tečka. Už mě tenhle seriál nezajímá. Podobné pocity jsem měl u Vychováni vlky. První díl první série pro mě bomba a pak bych to zabalil. Ale je fakt, že peníze jsou důležité až v první řadě.🤣🤣🤣 ()

ReproBoy

CO se vám na tom tak líbilo? já to teda asi nepochopil. Ano, výkony "dětských herců" jsou zřejmně OK, ale co ten "příběh" ? Nezvratný osud s Freddy Krugerem po dětsku, retrospektivně v roce 2022?? :/ ()

Giorgione odpad!

Nejspíš nejhorší díl celého seriálu. Nejlépe uděláte, pokud vaše první shlédnutí tohoto shitu bude zároveň i tím posledním. Já tak neudělal, a proto jsem také na druhé shlédnutí viděl tenhle díl třikrát ve tři různé dny, protože jsem u něj několikrát usnul a nebo se přistihl, jak strašně nezábavný to je a ušetřil si trápení, protože je to vážně hrůza. Přehnaně dlouhé, šíleně dramatické a přitom příšerně prázdné a kolikrát až směšné. Důvod, proč nakonec celé sérii dát zaslouženou jednu hvězdičku. Vecna se nakonec ukázal jako naprosto neschopný záporák, až by stačilo v jeho jméně zaměnit jedno písmeno a nebyl by k rozeznání od jedné známé sušenky, na které si nakonec hlavní hrdinové slastně pochutnají. Nulové napětí u dramaticky se tvářejících se scén (Hooper vs Demogorgon) nejspíš proto, že není důvod mít strach o hlavní charaktery. Sestra Sinclaira po asi hodině rvaní nakonec přemůže footbalistu (lol!), stejně jako její bratr nakonec hrdinsky přemůže jejich lídra. Člověk přitom čekal, že jejich parta má víc jak dva členy a mohli být důvod, proč finále mohlo být skutečně epic, když by po sobě s hlavní partičkou hrdinů stříleli zbraněmi a ještě museli sundat Vecnu... nic takového se nekoná a celé to vyšumí do prázdna. Nakonec čemu se divím, když na té druhé straně vesmíru se celou dobu cítí hrdinové tak bezpečně, až má Steve a Nancy dostatek času si klidně povídat o svých představách do budoucnosti... Eddie zemřel zbytečně a je to škoda, protože to byla skvělá postava. Jediná scéna, která se mnou citově trošku pohnula, byla ta, když se Max přestala vznášet a nechtělo se jí umřít. Škoda, že tahle situace nenastala už někde u čtvrtého dílu, pak by třeba i byl důvod, proč se o hlavní hrdiny bát. Sovětská linka byla v podstatě celou dobu úplně debilní, nesmyslná a jen pro výplň stopáže, kdy celou dobu utíkají z gulagu jen proto, aby do něj běželi zase zpátky - to je skutečný scénáristický "masterpiece". Celkově se mi vůbec nelíbí směr, jakým se ST vydali. v první sérii to bylo takové dětské hororové dobrodružství, nyní je z toho prostě přehnaný a roztáhlý nesmysl, kde se bude možná i zachraňovat svět. Pokud jsme na takový shit čekali skoro měsíc a výsledek není nic víc, než hromada nadšení, není důvod se obávat, že by bratři Dufferovi ve své nejspíš poslední sérii dostali něco jako soudnost, protože tímto dílem, který je roztáhlý a v podstatě o ničem, na ni definitivně rezignovali. ()

Vampiroza

Utrpení vydržet celou čtvrtou řadu roztažených dialogů, zápletek, zbytečné sovětské linky a nespočet zdržujících záběrů. Efektově skvělé ale zbytečně protahované - celkově celá tahle věc Stranger Things. Ve dvoudílném filmu po 120min. By to vyšlo na stejno. Pátou řadu už nejspíš přeskáčku hop hop abych viděl teda ten slavnej konec který se tu oddaluje půl dětského dospívání ()

BlackDemon

Bez polovice zbytočných kecov a psychohalušiek by bola 4. séria SS super seroš, ktorý parádne odsýpa. Lenže tvorcovia sa rozhodli ísť "pod povrch" a vtedy všetka sranda končí. Okrem toho - priveľa zeleného plátna, nedotiahnuté dejové linky a príliš veľa hry na city. U mňa dojem skôr rozpačitý. ()

EricNor

Docela zklamání. Po sedmé epizodě jsem se neskutečně těšil na poslední dvě epizody. Bohužel zvláště závěrečná epizoda je natahovaná se spoustou zbytečných vztahových scén, které jsou jak z červené knihovny. Spoiler: Ve scéně v nemocnici předčítá Lucas z knížky Talisman od Stephena Kinga a Petera Strauba. Podobně jako v ST prochází hrdina knížky z jednoho světa do druhého, ve kterém se například vyskytují stromy, jejichž kořeny vás uvězní a zabijí, stejně jako kořeny zla v druhém světě ve ST. ()

kreyson13

Tak nám Venca zase utekl, což se dalo čekat, aby se mohlo točit dál a dál až do konce světa. Tenhle díl bylo ovšem velký zklamání. Kdyby tak cca hodinu zamilovaných a tklivých sraček vypustili, mohla z toho bejt hoďka a půl dlouhá nabušená podívaná. Takhle zbytečně dlouhý a natahovaný. A proč zrovna Edie??? Jediná solidní kladná postava a voni ho nechají sežrat netopejrem... No nic, tak za dva roky uvidíme, co zas Venca vymyslí. Jedenáctce už rostou prsa, tak snad jí příště nechají koupat jen v tričku. ()

HeRoS.Au

Tak to teda zadna slava. Do 7.epizody mazec, byl jsem jak nadrzena skolacka, ale uz jak bylo oznameno, ze Vol. 2 bude rozseklej do dvou dilu se stopazi celoveceraku, tusil jsem, ze bude pruser. A byl. Sluselo by tomu klidne minus 30minut az 1 hodina s normalne (v tomto pripade cca hodinu) dlouhejma 3 epizodama. Zbytecnyho kecani hlavne na konci. Ano, kdyz se s nekym vidite po dlouhe dobe a prozili jste si tak trochu peklicko, tak to nejaky dramo chce, ale tohle bylo too much. A to az tak, ze jsem preskakoval. A to se mi nestalo... No snad nikdy. Max - proc to nenechali tak jak to dopadlo? Ano, byl by to sok, ale sedlo by to jak prdel na hrnec. Eddie - taky zbytecnost, mohli ho nechat. No a role Noaha Schnappse se smrskla na nestastnej uzlicek citu a detektor zla. Celkove mi prijde kalifornska crew trochu zbytecna a otravna. A dalsich spousta veci, ze kterych mi tekla krev ze zubu a celkove skvele slapajici stroj od E1S1 az po E7S4 to predevsim posledni epizoda dost pos*ala. ()

AdoFM

Strašně moc na efekt. Klasický scénáristický problém "aby se vše na závěr epicky protnulo" a díky tomu se postavy chovají zmagořeně, hlavní záporák je chíli Deus Ex Machina, chvíli neschopné jelito. Ach jo. ()

rumbakoule69

Po měsíci čekání konečně přišly poslední dva díly 4. série Stranger Things. No a stál ten hype za to? Za mě ne. Teď bych ale chtěl zrecenzovat čistě závěrečný díl série, od kterého jsem toho očekával nejvíc. Osmý díl měl za úkol pouze tzv. „build up“, tedy nás jen připravit na to epické dvou a půl hodinové finále. A ten za mě svůj úkol splnil, místy jsem k němu měl také výtky, ale díl to byl solidní. Poslední díl byla ale jiná pohádka. 2 a půl hodiny je opravdu hodně. A teď nemyslím jen na seriál, je to hodně i na film. A bylo to strašně moc znát. Díl se táhl, občas se v pasážích nic nedělo a já jsem několikrát v průběhu finále vytáhl mobil, jen abych se nenudil, a to by se rozhodně nemělo dít u tak očekáváného závěru série. Tohle bych ale dokázal omluvit v případě, že by se díl rozjel v poslední hodině nebo půlhodině. A opravdu tam něco, co připomínalo rozjezd, bylo – scéna, kdy všichni hlavní hrdinové byli v nesnázích a zdálo se, že už je nic nezachrání. No jenže něco je zachránilo, a tím nemyslím Eleven, která se na poslední chvíli vzchopila a zaútočila na Henryho, myslím tím až neúnosné množství plot armoru, jež chránilo snad každou hlavní postavu, která se zdála být už jednou nohou v hrobě. Záchranu Stevea, Robin a Nancy bych ještě dokázal omluvit, ale scéna, kdy Hopper zabije Demogorgona mečem mi přišla naprosto absurdní. Hopper, který strávil 8 měsíců v „nejhorším místě na planetě“, pohublý zesláblý Hopper dokázal takhle popravit to krvelačné monstrum, o kterém jsme v průběhu čtyř sérii slyšeli tak moc, a to bez jediného šrámu. No a záchrana Max už byla třešnička na dortu. To mi přišlo ještě neuvěřitelnější než dekapitace Demogorgona. Doteď nechápu ani to, jak ji Eleven oživila, tak ani to proč – vždyť pokud zůstane naživu, bude slepá a na další sérii nejspíš i paralyzovaná, jelikož má zlomené všechny končetiny. Tak proč ji Duffer brothers raději neudělali dojemnou hrdinskou smrt podobně jako Eddiemu? Abych tedy jen nekritizoval, tak smrt Eddieho se mi na druhou stranu zdála skvěle zpracovaná. Nejen že dávala velký smysl a výborně seděla k Eddieho postavě, byla taky hodně dojemná a Eddie se díky ní zapsal do mého srdíčka jako jedna z nejlepších postav seriálu. Ale bohužel, jeho smrt byla jedna z mála světlých chvilek celého finále, proto 3 hvězdičky. ()