Naši hrdinové za zvuku metalu obětavě bojují o každý metr bitevního pole, aby zachránili město Hawkins. A spolu s ním celý svět. (Netflix)

HellFireFery

Někdo může namítat, že se nakonec vlastně nic nezměnilo a zbývá nám opět "nekonečné" čekání na závěrečnou řadu. Na druhou stranu jsem se dočkal skvělého finále této řady a předpokládám, že režiséři příště naloží pod kotel ještě více. Během sledování mi vůbec nepřišlo, že by stopáž byla natáhnuta na téměř dvě a půl hodiny. Celý díl svištěl jako formule 1 a kromě skvělých triků nemohu nezmínit postavu Eddieho, který mi nesmírně přirostl k srdci a v závěru mi dokonce vehnal slzy do očí. A závěrečná scéna mě utvrdila v tom, že to příště bude ještě větší masakr. Těším se a věřím, že to čekání se vyplatí. Věřím tomu! ()

Bobbyk69

150 minut, přesně tak dlouho trvá tato epizoda, což jí činí druhou nejdelší epizodou seriálů vůbec. Počítačových efektů je tu více než dost a skoro pořád se tu něco děje. Jednu hvězdu dávám dolů za toho Eddiho, který v podstatě spáchal sebevraždu. A jeho smrt byla naprosto zbytečná, ale tak už to u nových postav ve Stranger Things bývá, seznámíme se s novými postavami, abychom se s nimi pak zase rozloučili. ()

AndrewNewman

Oproti predošlým epizódam mierne sklamanie, ale aj tak to bolo epické finále, plné zvratov, skvelých výkonov, výborného digifestu s predzvesťou toho, že ten skutočny boj Eleven a jej partiu ešte len čaká. Síce si Dufferovci mohli odpustiť všetky tie povzbudzujúce rozhovory, ale inak to bola opäť paráda. ()

PaTeXx

Bohužel jsem nebyl nějak úplně stoprocentně vtažen do atmosféry a některé momenty se mnou nic neudělaly (a byly tam trošku navíc), tudíž plnou palbu dát nemůžu, přesto bylo několik scén plné epičnosti a emocí projevených i z mé strany, to mi zatím v žádném finále nechybělo. Čtyři hvězdy jsou pro mě zklamáním na poslední epizodu série. To jen vypovídá, jak skvělým seriálem Stranger Things je. ()

mnx

Nejdelší a nejkomplexnější díl ze všech sérií, kde vše vyvrcholí. U rusáků je to spíš k pousmání - v pohodě si můžou lítat za hranice sajůzu letadlem a helikoptérou tam a zpět. Ale zbytek je naprostá pecka, jako téměř vždy. A konec přináší snad ještě víc otazníků, než bylo předtím. Vencovi pěkně nakopali zádel, ale.. Překoná pátá série všechny ostatní? ()

Saroman

To je ale béčkovej endlösung. Utahaný, nesmyslný, nudný a pomalu slábnoucí. Řekl bych už to dál nebude mít co nabídnout. Kdyby se v amerických filmech střílelo na hlavu, tak by to bylo dávno uzavřený. ()

Filans

Smrt z jedné postav se dalo čekat, ale byla to totální fraška za mně. Doslova by se to dalo přirovnat k sebevraždě. Kdyby se ta postava k tomu nerozhodla mohla žít, ale co jde čekat, když doslova v každé serce umře postava. Jinak celá epizoda byla epic. Doporučuji. ()

Plukos

Proč dělat 150 minut dlouhý díl, když tak 100 minut je potřeba proběhnout přetáčením 10 sekund dopředu? Zas a opět záchrany na poslední chvíle, plot armour, někdy až zbytečné efekty, zbytečně roztroušené příběhové linie, milostné, "dojemné" a vycpávkové scény tvoří převážnou část dílu, prostě si s tím nedají pokoj. Cringe napříč celým dílem, ale díků bohu za ten lore, díky němu 4 hvězdy, 1 hvězda dolů za ten výše zmíněný odpad. ()

Dawe2

5 hvězd nemůžu. Velkolepé finále přebralo stopáží, milostnými konverzacemi vytlačenými slzami ... Až to chvílemi byla nuda, to se v předchozích dílech nestávalo, kromě prvního čtvrtě série. V akcích a ději spoustu nelogičností. Jako dobrý, ale takhle dokonalost nevypadá. El se vzchopí kvůli její lásce a pak se s ním nebaví a to není zdaleka vše, nebudu spoilovat. Odkaz na pokračování je tu tak zřejmý jako nikdy, je to trochu na škodu. 70% zaukrouhlených nahoru, pokud si to nerozmyslím :-). ()

swenyx

Já nemám slov, polovinu filmu jsem měl husinu, bylo to božííí. Čekal jsem ale více zabíjení, jak tvůrci říkali. Eddie super postava takže mě to mrzí, na druhou stranu asi nejlepší varianta, k ostatním postavám už prostě mám vybudovaný dlouhodobější vztah. Bojím se ale že 5. a konečná série bude horší co se týče loru. Doufám že mě autoři přesvědčí o omylu a bude to totální nářez jako doposud. ()

Oggy007

Seriál má bohužel sestupnou tendenci. Zatím co první díl mě vytáhla a celou první serii jsem sledoval se zatajeným dechem, poslední díl 4. série mě nechal ledově chladným. Jak už se tady několikrát objevilo, je to pořád to stejné dokola a bohužel čím dál víc stupidní. Netvrdím, že je to úplná sračka, pořád to má světlý momenty, ale tohle je prostě málo. ()

Mrsina odpad!

Je mi zle. Nejubožejší vykrádačka všeho možného. Absolutně jediný okamžik, který by byl aspoň trochu originální. Až trapné natahování nesmyslným tlacháním a naprosto zbytečnými scénami. Každý, kdo se na tomhle podílel by měl být stíháný za hrdelní zločin a měl by být veřejně popraven. Cokoliv, co má vypadat cool, tak v žádném případě není cool, protože je to nelogická sračka. Je to nekonečné peklo, kdy si člověk říká, že už to být horší nemůže, ale opak je pravdou. Tvůrci si vytírají p*del jakýkoliv rozumem a logikou. Něco, co začalo jako úžasný seriál, skončilo jako neskutečný odpad a žumpa. Mám zkažený celý den. ()

Nechic

Spíš 2* a jedna ze soucitu a obliby seriálu. Jinak jsem docela zklamán. Dějových linek tolik, že se v tom už jeden ztrácí. To přeskakování pak zabíjí atmosféru. Samotný boj je taky celkem nuda a vůbec nechápu, když tam všichni vědí, že oheň je řešení, proč nejsou všichni včetně Dustina s Eddiem vybavení jak kdyby pořádali koncert Rammstein? Metalový koncert byl sice fajn, ale epicky jsem to moc necítil. Ta smrt byla tak blbá, že to v kontextu všech náhod seriálu bilo do očí. A ten konec? Vážně tu kaši musí nastavovat až tolik? ()