Stanley Yelnats (LaBeouf), kterého pronásleduje smůla způsobená starou rodinnou kletbou, je poslán do tábora Zelené jezero, kde se jeho život ocitne v nebezpečí. V táboře je ale uvězněn a se svými spoluvězni - Squid, Armpit, ZigZag, Magnet, X-Ray a Zero - jsou přinuceni strážkyní tábora (Weaver) a jejími dvěma kumpány k tomu, aby zdánlivě bezdůvodně kopali jednu jámu za druhou. Ve skutečnosti však k tomu důvod existuje a Stanley musí spolu se svými spoluvězni držet pohromadě, pokusit se odhalit skryté tajemství a jednou provždy zlomit kletbu rodiny Yelnatsů. (oficiálny text distribútora)

terunka003

Vtipné, napínavé, dobrodružné, morální, rodinné. To bylo povedené. Příběh opředený minulostí a pověrami, záhadný a dobrodružná. Bylo to hezká, rodinná podívaná. Nevzala, nedala, ale pobavila. Vyvrcholení a rozuzlení děje bylo jasné už v půlce, ale i tak se člověk bavil. Film pro každé klidné rodinné "dopoledne". ..je škoda, že takové snímky nedávají i večer, místo nějakých trapných galavečerů.. ()

Bobik9

Originální a moc příjemné. Shia je pro mě megatalent a v tomto filmu o sobě dal poprvé pořádně vědět. Jon Voight je opravdu slizký každým vlasem a to je správně. Moc mile mě to překvapilo a rychle mi ten filmek utekl. ()

T-pack

Hrozně zajímavej film, který ale asi svého diváka bude hledat. No minimálně jednoho našel a hrozně ho oslovil. Vážně skoro pohádkový příběh mě ani trochu ve své stopáži nenudil a svojí švihlostí a nízkorozpočtovým dojmem mi tak nějak hned po deseti minutách přirostl k srdci. Pro mě budiž toto nezávislé dílko malým osobním kultíčkem. To víte, Shia. ()

MIGHTTREE

Hlavní hrdina je zde daleko lepší než v takém Transformers. Znám knihu a proto dokážu ocenit návaznost, kterou má i kniha. Film se zdá jako řadový film o poutu dvou kamarádů, ale nabízí i příběh na pozadí. Příběh zeleného jezera je zde méně patrný než v knize,ale možná proto vyniká hlavní linie. Hezký příběh se zajímavým koncem. Megafilm to není a o to více ho mám rád. ()

VanTom

Mladiství delikventi odsouzení do "trestaneckého" nápravného tábora dennodenně kopou v poušti díry, cosi hledají. Pro chlapecké / rodinné dobrodružství nezvyklé zasazení, ona také zápletka není úplně nekomplikovaně dětská, ale jakmile se střípky rodinné historie, kletby a místa začnou provazovat, má to efekt bezmála mystický. Děj se však zbytečně natahuje a ve směřování do přehnaně přešťastného závěru rozpadá. ()

blackJag

Nadmíru povedený rodinný film s malou porcí mystických prvků, které jsou velmi přesně dávkované (stejně jako flashbacky z "westernové" minulosti) a skvěle tak fungují. Mladý LaBeouf je ve filmu dobře obsazený a na svůj věk předvádí již autonomní výkon. Dospělým postavám vévodí suverénní Jon Voight, který si svou postavu mírně psychotického dozorce vyloženě užívá (ne že by se ale Weaverové nebo Nelsonovi dalo něco podstatného vytknout). 80% ()

Perry-

Po první půl hodině jsem to chtěl vypnout, ale dal jsem tomu šanci. Dobře jsem udělal. Nakonec jsem se zbylou téměř hodinu a půl dobře bavil. Skvělý Shia, vynikající soundtrack a docela povedený příběh. 3,5* ()

I.AM.NOT

Zvláštní Disneyovka, není to ani pro děti, ani pro dospělé, ráz příběhu udávají zejména střihy do minulosti a vše se snáží být bizardním. Vtáhlo mě to a vyplivlo na konci. Dokonce bych si to i někdy pustil znovu, ale upřímně nevím proč. ()

DannyBoy80

70%. Docela příjemný film s docela silnou obsadou. Škoda, že takové filmy dávají dopoledne, protože toto předčí téměř všechnu produkci na TV po 20 hodině. ()

Greg25

Velmi příjemný film pro dlouhé nedělní odpoledne. Navíc se skvělými herci - Weaver, Voightem, Arquette a sedmnáctiletým LeBoufem navrch. :-) Naprosto čistých 80%, kašlu na logičnost příběhu, já jsem se skvěle bavila a to se mi u žádného amerického filmu poslední dobou nestalo. ()

Harpy

dokopy som ho videla asi 3x........z čias keď som sa ešte na filmy tak kriticky nedívala a kopec vecí som si nevšímala, ale jedno viem, že sa mi tento film vtedy strašne páááčil, mám na neho pekné spomienky, podľa mňa perfektný :) ()

Kvítek

V Dírách mě iritovala hloubka dělící dětské a dospělácké postavy. Problematičtí kopáči v táboře Zelené jezero jsou tak věrohodní a opravdoví, že se s nimi během chvíle ztotožníte. Stanley a Zero jsou ukázkovými kamarády do deště (díry) a jejich dojemné přátelství je hlavním tahounem příběhu. Dospěláci jsou na druhou stranu tak neuvěřitelně stupidní postavy, že situaci nezachrání ani jména Voight a Weaver a ku mé nevoli podkopávají zalíbení ve zbytku děje. ()

burton

Rodinné filmy nesnášim. Jsou praštěné, ztřeštěné, přitažené za vlasy, pozitivní, až se vám chce zvracet a mají hepáče, že byste plakali hrůzou. Tohle ale zas tak moc rodinný film neni. Sice má - pozor bojler - taky hepáč, ale po tom napínavém a pohodově nehystericky odvyprávěném příběhu, který je sice dost dlouhý - aby ne, odehrávají se tu příběhy tři - bych skoro řekla, že to je v pořádku. Zpočátku se totiž zdá, že opravdu půjde jen o obvyklý film o jednom smolaři, který se bude "nějak" vyvíjet v děropasťáku. Počáteční šok z nedostatku vody U zeleného jezera vystřídá překvápko z místního kulinářského umění a rovněž seznámení s již zavedenou sebrankou mládežníků, bachaři, "velitelem" a v neposlední řadě milými zvířecími obyvateli Zeleného jezera vás však uvrhne do vysokého stupně zvědavosti. Jak to bude dál? Fantazijní příběh, prošpikovaný kouzelným retrospektivním vyprávěním, se zajímavě posunuje za hranice tradičně nemožných rodinných filmů. ()

HappyDeath

Čekal jsem o toho kdoví co, ale musím uznat že na americký film to mělo hlavu a patu a vcelkuz jsem se slušně i pobavil. Sigurney Weaver byla třešnička an dortíčku :-D ()

Kingjiri

Při pohledu na plakát s názvem by leckdo moh nabýt dojmu, že Walt Disney začal točit porno, což by ve výsledku mohla být snad i zajímavější podivaná, než tahle "verze". Flashbacky do minulosti mě nudily, zpomalovačky iritovaly a pokusy o parodii na vězeňský filmy s náctiletejma rádoby věžněma nebavily. Vyprávění je chvílema určený menšim divákům, ale vzápětí zase jakoby vážnější pro dospělejší publikum. Pointa byla nakonec docela trapná (a společně se závěrem hodně infantilní), přičemž k ní vedle téměř dvouhodinová cesta. Druhá hvězda za pár vtípků a herecký obsazení, díky kterýmu jsem se pro projekci vůbec rozhod. ()