Reklama

Reklama

Tajné město

(seriál)
  • Austrália Secret City

VOD (1)

Série(2) / Epizódy(12)

Obsahy(1)

Neúprosná investigativní novinářka se bez ohledu na výhrůžky snaží zasadit o pravdu a transparentnost v australských politických kruzích. (Netflix)

Recenzie (16)

Marlowe 

všetky recenzie používateľa

Australská seriálová lahůdka, která se rozjíždí trošičku pomaleji, ale někdy kolem třetího dílu nabere tempo a vyvolá seriálovou závilost. Politický thriller, ve kterým je každá postava velmi dobře napsaná a umožnuje odbočit od hlavní dějové linky, aniž by seriál ztrácel na přitažlivosti. Chytře napsaný scénár velmi trefně zasazený do dnešní politcké situace. ()

warrenur 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

1.seria: Nenapadny, ale velmi slusny australsky snimok s vybornou investigativnou pitbul-novinarkou, ktoru hra autenticka, Anna Torv. Z nedavnych pocinov sme ju videli v uvode The Last of Us (seriál) (2023)). Politicke thrilery rozhodne mozem a tento australsko-cinsko-americko intrigansky sa celkom vydaril. Je tu velmi silna politicka, novinarsko-investigativna a z uvodu i "tajno-sluzbova" linia. A hoci mi prislo par obrazov naivnych (cinsky "tajny") neboli to veci, ktore by prilis bili do oci. Odporucam.  70% 2.seria: A nieco akcnejsie ako predosla seria. Tentokrat sa udalosti odvijaju po vybuchu na australskej pode, ktory zabije nevinnych. Nove postavy, ale i blizsie priblizenie tych z predoslej serie. Pitbulcia ministerka obrany, "pavuci" sef tajnej sluzby a nove vztahy a kamoska nasej investigativky, Harriet, ktora si posedela dva roky v chladku, za "vycinanie" v predoslej serii. Opat nechyba kvalitna politicka linia australskej vlady, sefov ministerstva obrany, ci komisie pre obranu a bezpecnost, plus teda nejaky ti armadni kontraktori. Rozhodne umne a pomerne napinavo prepojene bez prilisnych logickych preslapov s par prekvapivymi thrilerovymi zvratmi. Spokojnost. Odporucam tento "kratas". Skoda, ze toto bola zrejme posledna seria. 80% Silne stvorhviezdie. ()

Reklama

DavidWebb 

všetky recenzie používateľa

Slušná austrálska mini-séria, ktorá si zobrala na mušku súčasné napäté čínsko-austrálske vzťahy a momentálne trenice v juhočínskom mori, ktorá sa odohráva hlavne v politických a novinárskych kruhoch. Tak trochu poli-thriller, trochu krimi a trochu drama. Bol som zvedavý hlavne na Annu Torv, ktorú som si hodne obľúbil v seriáli Fringe ako aj na Charlesa Widmora z Lost v úlohe austrálskeho premiéra a vôbec ma nesklamali. Kto ma ale nadvihoval zo stoličky bola senátorka Bailey (Jacki Weaver), ktorá mi vypila liter krvi a hlavou mi pri jej postave preblesla myšlienka, že už asi viem ako sa niekto stane sadistickým vrahom :o). Celkovo si myslím že aj keď tomu niečo do kvalít podobne ladených severských seriálov chýba, i tak sa jedná o vydarenú sériu s rozumným počtom dielov, kde nie je až tak moc čo vyčítať. Snáď by som si vedel predstaviť iný koniec aj keď tento bol asi celkom realistický. ()

Sharleen 

všetky recenzie používateľa

Vydarený politický seriál, kde by som privítala aj 3. sériu. Prvá sa rozbieha pomalšie, ale čoskoro vás vtiahne naplno do deja. Dvojka šlape na plný plyn hneď od prvej epizódy a neupustí od tempa až do konca. Dobrý herecký výber, snáď až na senátorku Bailey, ktorá mi vôbec nesadla. Zato v hlavnej úlohe tvorcovia trafili do čierneho, Anna Torv ako tvrdohlavá novinárka Harriet je dokonalá. ()

Michelle75 

všetky recenzie používateľa

Chtěla bych mít hlas jako Anna Torv, to by mě brali někteří lidé vážněji:). Na seriál, který se točí kolem politiky a intrikaření v těchto kruzích, to není vůbec nudné. Hned na začátku děj diváka pohltí a své tempo naztrácí až do konce. A kdo si ještě pamatuje Školu zlomených srdcí, tak bude mít radost z Alexe Dimitriadese, pořád se synek dá. ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (1)

Reklama

Reklama