Protest studentů vede ke skandálu ve vládě, který má fatální důsledky pro život a kariéru jedné z nejneúprosnějších australských novinářek. (Netflix)

kleopatra

Skočila jsem do Tajného města v absťáku po Anně Torv, která mi učarovala už v Mindhunter. V takové koncentraci ošklivých lidí fyzicky i lidsky byla jak plamen pochodně, opravdu, jen jsem z toho měla hlavu jak pátrací balón a do poslední chvíle netušila, co se tam vlastně děje a jestli je padouch "panenka Čaký" nebo "Lucy Liu" nebo kdo vlastně, ale Tomáš Fuk, napínavý to bylo jak kšandy, což je pořád lepší než jít z nudy uprostřed vleklého vyšetřování něco opláchnout. Vrhám se hned na druhou sérii. ()

petikacka

Takových sérií z politického života jsem už viděla spoustu, ovšem z Austrálie je to moje poprvé. Opět to ukázalo, že politika je špína, hnus, špionáž a intriky a novináři to troošku můžou změnit. Navíc to zde ukazuje, že ten co je za největšího zmetka může být ve finále vlastně za zachránce. Nic není takové jaké se to na první pohled zdá být. Rozhodně je to zajímavé a dívatelné a napínavé. Za mě 85% ()

warrenur

Nenapadny, ale velmi slusny australsky snimok s vybornou investigativnou pitbul-novinarkou, ktoru hra autenticka, Anna Torv. Z nedavnych pocinov sme ju videl v uvode The Last of Us (seriál) (2023). Politicke thrilery rozhodne mozem a tento australsko-cinsko-americko intrigansky sa celkom vydaril. Je tu velmi silna politicka, novinarsko-investigativna a z uvodu i "tajno-sluzbova" linia. A hoci mi prislo par obrazov naivnych (cinsky "tajny") neboli to veci, ktore by prilis bili do oci. Odporucam.  70% ()