Ako básnici čakajú na zázrak

• Česko Jak básníci čekají na zázrak (viac)

Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčeka. (Continental film)

Salvator

Chvílemi je zde humor trochu násilně vytvářený. Na druhou stranu, málokterá série si ho dokáže po celou dobu udržet v nejvyšší kvalitě. A tak ani poslední (?) díl Básníků není žádný průšvih. Dokonce lze tvrdit, že se úroveň - oproti předchozím dvěma filmům - o kousek vylepšila. ()

ariari

presne som dostala čo som chcela. posledného romantika s klasicky českým buquetom skvelých postrehov a bonmotov.  V týchto časoch  som ani nemohla lepšie zaloviť v archívoch a ľúbostných pahrebách spomienok. Na parádu. ()

kodwin

Bylo to lepší než pětka, ale to je tak asi všechno. Nebýt toho, že se jedná o další část kultu, tak by šlo o velmi průměrnou komedii. To že film těží z nostalgie, by mě ani tak nevadilo, nebýt toho že v podstatě nenajdete neodkaz (krásně klausovské slovo) na některý z předešlých dílů. Zkrátka Básníci už vykrádají sami sebe, což dělají tu s větším tu s menším úspěchem. Já osobně první tři díly miluju a nevadí mi ani čtyřka, která odrážela porevoluční dobu se vším všudy a přijde mi poněkud nedoceněná. Poslední dva díly, ale už nemají co nabídnout, snad kromě dětské zápletky. Na druhou stranu, abych filmu nekřivdil, pořád se jedná o podívanou, u které se z kina neodchází a ani se moc nekouká na hodinky. Hvězda navrch že jsou to Básníci. ()

fila_B

Film, je velmi průměrný,je z něj cítit nostalgie. Bohužel co film opravdu ničí jsou sponzoři, kteří jsou řekl bych velmi necitlivě do filmu vloženy. A to tak, že to tahá za uši. Nevím jestli je to pro značky dobré. Je zde cítit snaha k navázání na původní 3 díly a to se asi povedlo lépe než u předchozích. ()

optimum

Do kina jsem šel s tím, že jdu na pokračování osudů lidí, se kterými jsem prakticky vyrůstal. Nečekal jsem žádnou akci ani dechberoucí umění, doufal jsem, že s trochou nostalgie prožiju příjemné 2 hodiny. Musím říct, že mé očekávání bylo naplněno a skvěle jsem se bavil. Bohužel, nejsem už na střední ani na vysoké, kdy jsem prožíval první tři díly a logicky i představitelé a jejich postavy trochu zestárli a řeší jiné problémy než tehdy, takže srovnávat s atmosférou původní trilogie jde těžko. Nálada a duch však zůstaly a já jsem nadšen, že tento film vznikl (i když s podporou produktů a značek). PP tam byl ale nijak mě neurážel, jsem radši když auta nemají přelepený znak. Rozhodně doporučuji všem, kdo si oblíbili Štěpána a Kendyho, jsem přesvědčen, že se jim film bude líbit, zasmějí se, nebo aspoň usmějí v mnoha rozhovorech a malinko se s pocity vrátí do doby před mnoha lety. Film je určen jim, ostatní ať na to nechodí. Pochvalu zaslouží i dětští představitelé. Pátou * za Pardubice v závěrečné písničce :-) ()

titix

Tento díl má z moderních nejblíže k původní trilogii. Jako film by sám bez předchozích dílů a vrozené nostalgie neobstál Takhe se veze na vlně předelích úspěchů a řekněm nic moc nikam neposouvá a to je asi škoda. Ale zase nic neničí. Rozhodně to patří k tomulepšímu co v naších luzích a hájích vzniká. Je to taková oddechová komedie, která bude milá i v TV:. . ()

charles3

Příjemné překvapení. Od "pětky" má celá série opět vzestupnou tendenci, klidně bych si dal za pár let i "sedmičku" - její potenciální režisér, Kleinův žák, se tu ostatně mihnul v roli hotelového portýra. Překvapil i samotný Klein, nad nímž už mnozí po jeho posledních TV věcech včetně Ulice lámali hůl. Básníci prostě stejně jako on stárnou a dozrávají. Velmi potěšila účast většiny minulých herců, výkony některých se podle mého s dalšími díly dokonce zlepšují (Jeníčková, Hrubešová). Parádní byla pocta profesoru Ječmenovi a tím i jeho představiteli panu Somrovi. Nejlepší hláška: "Končím poradu!" (Vendulka Utěšitelka). U mě 83 %. ()

Adelka123

Nemůžu si pomoct, ale posledních pár let mi všechny české rodinné komedie připadají na jedno brdo... Tuhle nevyjímaje... Na dramatech už čeští filmový tvůrci zapracovali, tak snad se pohne i tento žánr... Třeba film Teorie tygra, to je taková první vlašťovka, ta je trochu jiná, ale tyhle Básnici, furt to samý dokola... Škoda... ()

bigmatko

tvorcovia mali ťažkú úlohu nadviazať na úspech prvých básnikov a zasadiť príbeh do dnešnej doby tak aby to nepôsobilo silene a trápne. čakal som väčšiu tragédiu a dostal som celkom pekný a milý film, ktorý sa napriek niektorým sileným humorným scénam dal aj pozerať. poetickost je umocnená skrytou erotikou v podaní ženských herečiek. ()

Cardas

Některé scénky jsou takové chtěné a mě je u nich trochu trapně. Vracení se k prohřátým hlavovým kostem Ringo Čecha je prostě nostalalgické natočení téhož záběru, protože se režisérovi stýská po tom, jak to bylo na prvním natáčení fajn a jak se ta hláška lidem líbila. Hm, ale my jsme diváci, my si to pamatujeme. Není třeba točit to znovu. Umíme si to pustit. Takových věcí tam je víc. Dále některé takové jakoby narážky na syrovost naší současnosti jsou také vedeny nějakým klišé typu "však víme, že politici jsou prolhaní Nádeníčci, kteří jsou kariérističtí převlékači kabátů, bývalí komunisté, a ještě dnes se vlastně omylem pozdraví Čest práci" a omlouvají se, když si to uvědomují. Mně to přijde vyšeptalé. Narážka typu "Rozbřesk" (úsvit), no nevim, pohrávání si se zkratkami atd. Mně tyhle vtípky přijdou spíš trapné. Na druhou stranu ta atmosféra básníků má v sobě něco moc hezkýho. Nějaký příklon k poctivosti, něco takového, jako je sdílení své slabosti, upřímné přiznání nějaké lidské nedokonalosti posiluje ostatní slabé - diváky. To, co ty postavy prožívají, důvěrně známe. Jen je fakt, že takových dobrých konců s tolika krásnými holkami my reální Štěpánci prostě asi nemáme. Ale máme tu touhu, aby to takhle dobře dopadlo, aby se Štěpán, s nímž se identifikujeme, dal dohromady s krásnou a milou Lindou Rybovou a aby byl život šťastnej. A kvůli té touze to sdílíme. A tvůrci toho filmu to mají také tak, chtějí to vést k dobru. Touží po lásce. A já myslím, že to hrozně potřebujeme. A mám Dušana Kleina rád, a potěšilo mě, když jsem tam viděl v epizodní roličce Jiřího Stracha. Mám prostě rád, když se maj lidi rádi. Sentimentální, můžete si říct. Ano, někdy potřebuju sentimentální být a pocítit, že někteří jiní lidé také touží po dobru a lásce. Taky jsem to potřeboval a i přes uvedené výtky jsem návštěvy kina určitě nelitoval. A dovětek: Josef Somr je prostě - mistr. ()

Peabody

Byl jsem celkově mile překvapen, čekal jsem další nastavovanou kaši a dostalo se mi vcelku slušné oddechovky. DOkonce jsem uvažoval o čtvrté hvězdě, ale špatný = okatě čouhající product placement mi ji nedovolil. Po dlouhé době vcelku snesitelný Pavel Kříž, většina jeho ponávratových rolí mi přijde špatná (jako všechny Evy Jeníčkové). Postavit to na třech kamarádech byl dobrý nápad, fungovalo to docela dobře, Linda Rybová mne mile potěšila klidným ale ne unylým výkonem a dobře zvládnuté byly i obě dětské role, nepřehrávané, docela ze života. Škoda pana Abrháma, ten byl opravdu děsivý v těch čtyřech jakomoudrých větách, co musel pronášet, jinak mi drobná camea nevadila, pokud trochu zapadala a nevyčnívala jako izraelská vložka TT. Protonové centrum (tedy ten tunel co se tak jmenuje) čouhá hodně, ale zase v lékařské tematice, konec konců,... Některé hezké dialogy, inu když píše spisovatel je to znát. A pan Klein to tentokrát zvládl velmi slušně. Eva Holubová je v křeči, no ale ne poprvé, Eva Jeníčková taky slabá. Nicméně oceňuji ještě jednu věc - po dlouhé době film, který není ani o loserech, opilcích, houmlesácích, rozervaném hledání smyslu života, hledačích vltavínů, nebo jiných ztroskotancích, ani o milionářích, kteří jenom jezdí na jachtě ale o lidech kteří žijí vcelku normálně a chodí do práce, jakkoli se jim většinou daří dobře. ()

TOPmoovie

nema to uz tu atmosferu, a hudbu. par scen tam je ako z basnikov. par okamzikov. kostrbate, obcas ako iny film, ktoremu nepatri nazov basnici. vetcheho nahradit vaculikom...wtf, preco vetchy takto zradil? postupom je to ku koncu sice lepsie a lepsie...ale ...uz to niesu basnici. snad ti posledni, budu zase oni. ()

Monditrade

Básníky mám rád. Je to decentní humor vždy s dobrým obsazením. Také mám rád Kleina. A ani zatím poslední díl nebyl špatný. Trochu se odklonil od svého konceptu, ale je to pohodové a není to ani trapné. Herci hezky hrají, je to úsměvné a nebyly tam ani nějaké hluché místa. Super (je jasné že bez Doktora Maxe a jiných sraček se dnes točit prostě nedá) ()

pan_Bily

Po čtvrtém dílu, defakto propadáku (v porovnání s předchozími), pokračují básníci dvěma opět povedenými díly po letech, které u mě mají vzestupnou tendenci. Nejprve jsem si říkal, jestli tvůrci zbytečně nepodléhají "módnímu trendu", objevujícímu se v poslední době, oprašovat staré hity a točit jejich pokračování po x letech, jestli zbytečně nevstupují na tenký led. Ale na druhou stranu jsem rád, že do toho šli, protože by byla škoda zakončit úspěšnou sérii takovým ne příliš šťastným a povedeným dílem, a zvlášť když výsledek je pozitivní. I když s příchodem tohoto dílu mě nejprve opět přepadly pochyby, jestli to už není moc - další pokračování po dalších několika letech - ale opět byly rozptýleny překvapivě dobrým výsledkem. Dokonce mě tento díl bavil víc než předchozí. Je v něm více humoru, který mi přijde takový nenucenější a lépe plynoucí, než v předchozím díle, a celkově to na mě působilo takové učesanější. Možná je to dané i poměrem očekávání / výkon. Na ten předchozí díl jsem se více těšil, resp. byl jsem na něj zvědavější, u tohoto dílu byly již zmíněné pochyby na vyšší úrovni a nic moc jsem od toho nečekal, o to víc jsem pak byl mile překvapený. Akorát Lindu Rybovou moc nemusím, takže mi tam trochu neseděla. A maličko nad plán byly vsuvky (rádoby vtipné) se skupinou důchodců, jakoby tomu tvůrci chtěli dát, po vzoru klasika, podtitul "hra o stáří" :-) Hlavní trio se svým humorem super. Ale tyto dva nové díly spíše ocení ti, kteří na básnících tzv. vyrostli. A doufám tedy, že tohle už byla opravdu poslední tečka, myšleno v dobrém - je povedená a důstojná. Téma "po letech" už je dvěma díly vytěžené a nerad bych se dočkal hlavního tria v domově Na konci ulice místo pana profesora. I když.... :-)) ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)