Ako básnici čakajú na zázrak

• Česko Jak básníci čekají na zázrak (viac)

Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčeka. (Continental film)

Psycho.R

Já jsem byl velmi spokojen, Štěpán je stále ten Štěpánek, Kendy zřejmě trpí krizí středního věku, Rybová je sympaťanda. Až na ten masivní product placement je to zkrátka důstojné pokračování celé poetické série, můžou za to herci i neproměnlivý humor panů Pecháčka a Kleina. ()

bearmeedek

Příjemné a pohodové. Asi nemá význam nadávat odpadářům, protože oni za to snad ani nemohou. Básníci byli vždy určeni Básníkářům, tedy divákům, kteří měli možnost vidět všechny díly průběžně s jejich vznikem a sdílet jejich kouzlo. To kouzlo měla díky své době hlavně původní trilogie. Další dva díly se rozpačitě orientovaly v nové době, tak jako spousta lidí. Minulé rozloučení s Poet saga se moc nepovedlo a proto díky tvůrcům, že sebrali odvahu a zkusili se ještě jednou a doopravdy rozloučit. Tentokrát je to důstojné rozloučení s přehlídkou dříve zúčastněných postav. Dobře zvoleno, že film nebude útočit na masy a snažit se o zbrklou komedii s praštěnými vtipy. Naopak, humor je místy hodně suchý, ale zcela úměrný pětapadesátiletým puberťákům za zenitem. Pan Somr - moc pěkná role a hodila se do loučení.. Mejdan v důchoďáku, prostříhávaný tangem Evy Holubové s Vaculíkem, to mělo koule. Dětských rolí se zdárně ujali Mach a Šebestová a to se do básnického světa hodí, ne? A co se týče zde tolik zmiňovaného product placementu: čecháčci, proberte se! Každá firma má nějaký název a je to součástí našeho života. Ty doby, kdy se firma jmenovala jen Lékárna nebo Potraviny jsou už nevratně pryč. Také do jedné z uvedených chodím (Toyota to není) a nevadí mi, že byla ve filmu. Prostě si to zaplatili. Ještě jsem neviděl, že by někoho nabuzoval PP v amerických filmech! A abych nezapomněl: Odpadáři u tohoto filmu jsou přece jenom de...... nebo Twajlajťáci. A potom je tu ještě jedna paní z Práva, která v pátek v kulturní rubrice na Seznamu film totálně setřela a dala 45% a dnes tam ten samý film popisuje znovu, ale už bez vlastního hodnocení, rozebírá celou sérii a uvádí citace herců i režiséra a v podstatě zve ke zhlédnutí. Ta paní je pro změnu jeden otvor. ()

kwaicheng

Křížovi prostě tahle role sedí, i když se z něj posledně snažili udělat debila. Tentokrát ovšem povedený film, líbila se mi taková uvolněná laskavost z toho čišící. A všecky holky co se svlíkly měly fajne dudy. p.s. Mazda product placement OK, ale Protonový centrum už mě sralo. ()

netWoor

Jako sbásníkyvyrůstající jsem i tentokrát našel věci aktuální mému věku a s pobaveným úsměvem jsem si prostřednictvím plátna uvědomoval svůj život. Potud super. Ale někdy v polovině už mi začalo připadat, že ... je to tak nějak dokola. Ne, že by mi vadilo na dané téma napsat seriál, kde by se dvakrát tejdně od osmi večer probíraly trampoty osamělejch mužů po padesátce, kde je fuk, že neuvidim osm dílů, bo v ději se to stejně nepozná (nějaká taková růžová zahrada), ale ve filmu už to až tak není ono, bo film by měl mít nějakou pointu. Tady, aby se to ukončilo, vymyslel se podivný večírek (nejtrapnější část filmu) a zrychlené "zamilováním se" se závěrečným vyvrcholením. A pointou ... Nu, tři hvězdy dám, možná za pohled na polonahou Denisu, jejíž role není o ničem jiném, než je ukázat a možná jen vzhledem k tomu, že se budu těšit na trampoty osamělejch mužů po šedesátce (ale žádám víc bezvýznamných rolí s ukázkou hrudníku) ... ()

Hellierer

Ona to u mě básnická, teď už sextalogie, měla vždycky docela lehké. Přesto, že patřím k pozdější generaci pro, které tyto filmy vlastně ani nebyli točeny, vyrůstal sem na nich a dodnes na ně rád kouknu a zavzpomínám. Po pátém dílu, který spíše ignoruji sem se tedy docela bál a doufal sem, že básníky už nechají spát. Nicméně Klein se rozhodl pro ještě jednu štaci. A světe div se...ono to nedopadlo vůbec špatně. Ano film již ztratil poetiku prvních dílů nicméně i zde se nalézá mnoho spíše úsměvných scén, které člověka pohladí na duši. Další + je neodolatelná Linda Rybová, která prostě nestárne. Kolem a kolem ty 4 hvězdy jsou opravdu spíše přestřelené, nic to nemění na faktu, že sem se bavil a uvedl se do nostalgických časů. 70% ()

Oonika

To bylo prostě hezké. Dost jsem se bála, co přijde, jestli už těch básníků nebude prostě moc. Ale i tenhle díl má co říct a je to zase takové milé a hezké a poetické. Ach jo... ()

radeckator

Sestupná tendence co se koukatelnosti týká se naštěstí zastavila a tento díl se zařadil mezí tradiční průměr. Sice jsem tam nepochopil proč tam např. hrála trojice dědků Lábus, Abrahám, Hrušinský, když neměla na průběh filmu žádný vliv, ale budiž, daleko větším zklamáním pro mě byly výkony herců, kdy snad jen Rybová se Somrem snesou přísnější měřítko. ()

LordMysti

Dlouho jsem to odkládal a od filmu čekal převařenou nudu - a výsledek mě příjemně překvapil - pohodová nenáročná romantická komedie která nijak extra neuchvátí, ale ani neurazí. Za mě příjemné pohodové překvapení. ()

lakart

Režisérsky a scenáristicky těžký průměr. Kdybychom neznali snad všechny postavy z předchozích dílů, asi bychom si řekli, že to je pěkná blbost, která postrádá jakýkoliv děj. Jelikož jde ale o básníky a zřejmě i poslední díl, je to docela pěkná komedie, která sází na nostalgii a sentiment. největším problémem pro mě byla další Štěpánkova dívka, která absolutně nefungovala. Linda Rybová je nevýrazná a nezajímavá herečka, které jsem ve filmu nic neuvěřil. Dokonce se nedočkala ani pořádné romantické básničky, jako tomu bylo v předchozích dílech. Všechno ostatní je stejně servírováno jako v předchozím díle. Celkově spokojenost, ale další díl už snad ne. 65% ()

matysek2425

nic jsem neočekával (poslední dva díly byly docela velké zklamání) ale nakonec jsem byl docela příjemně překvapen. Nic mimořádného, ale docela pohodový rodinný film. ()

Inozuka

Sice trochu neoriginální příběh hledání nové maminky v režii dětí naroubovaný na nostalgické vzpomínky střední generace na minulé díly, ale budiž. Celkově mi to přišlo asi nejlepší od "trojky" a vcelku jsem se bavil. A tu Lindu Rybovou tomu Šafránkovi nakonec docela přeju ... ()

deLaFere

Vím, že je to unylé, trochu vypočítavé a kýčovité, ale nálada byla prostě taková, že mi to nevadilo. Snímek volně a nostalgicky plyne s určitou nadějí, že vše dobře dopadne a to mi asi nejvíce vyhovovalo. Oba dětští hrdinové jsou příjemným okořeněním a nepopírám, že se mi líbila postava Lindy Rybové. Oproti předchozí, extrémně stupidní epizodě, je tohle prostě dobré a důstojné zakončení Básníků. Asi to bude trochu věkem, ale také doufám, že mi vše dobře dopadne. ()

Jonatána

Mi se to tak nějak "básnicky" líbilo. Milý, moc příejmný fillm a krásná písnička při závěrečných titulcích. A hlavně: zazdít se to dá vždycky :-). ()

haWranka

Já vždycky říkám, že básnické filmy měly být tři a ani o chlup víc. Tenhle díl ale tak úplně marný nebyl - pár milých nápadů tvůrci ještě vymáčkli. Začátek byl sice dost rozpačitý, ale jen co se na scéně objevila Linda Rybová, vše se výrazně zlepšilo. Ona je totiž tak příjemná a sympatická, že se může nelíbit jen úplným cynikům. To ale nic nemění na tom, že nejde o převratný film, který je navíc dost dějově uspěchaný. Jako by si filmaři řekli, že už to prostě musí honem honem nějak ukončit. ()

topi80

Je mi líto, ale šestka se opravdu moc nepovedla a hodnocení je spíše z nostalgie a ze sympatií. Na rozdíl od mnohých si myslím, že dva minulé díly za zlatým triptychem nijak výrazně nezaostávají, nesou si stejnou poetiku, stejnou kadenci hlášek i roztomilou figurkovitost a pětka je dost možná úplně nejvtipnější. Jenže každý z předchozích dílů měl kromě nalezení cesty k té správné holce i jakýsi další příběh. V prvním dílu jsme se Štěpánem přišli o panictví, v druhém prošli studiem, ve třetím vstoupili do pracovního života, ve čtvrtém jsme zůstali svoji, ač se svět kolem zbláznil, v pátém přišlo rodičovství a "kariéra". V šestce se bohužel o žádný takový příběh opřít nemůžeme, musíme si vystačit jen s tím, že hrdinové jsou naši staří známí a už jsme s nimi něco prožili. Kdyby byl film vtipný, mohlo by to stačit, jenže zde se nemohu zbavit dojmu, že jde skutečně o nastavovanou kaši oproštěnou od všeho, co tuto sérii zdobilo, i ty vtipné dialogy (registrované partnerství pro tři) a komentáře (jak si důchodci nemohou při rvačce ublížit) aby člověk hledal lupou, naopak se zde vynořuje nadměrná míra trapnosti, na kterou nejsme zvyklí. O teleshopingových scénách s Töpferem, Svobodou a Brodskou nemluvě. Jako jednorázová pohodovka na odpoledne to uspokojí, ale na reprízu asi natěšení čekat nebudete. Po každém díle jsem se těšil, že bude další, po tomto si říkám, že bude lepší, když "Jak básníci odcházejí do penze" už nebude. ()

RAFT

Už je to 13 let co režisér natočil 5 díl Básníků.A šup je tu novej díl. Jak básníci čekají na zázrak ,no dalo by se to tak nějak nazvat .Sice herci nám trochu o 13 let zestárly, hlavně Pavel Kříž.Různí sponzoři ve filmu na každém kroku.Štěpán moc už nerecituje básničky asi už to dávno vyšlo z mody.Těším se na další díl .60% ()

Shitonit

Parta přestárlých mladíků se snaží vypotit humor. Vypotí úplný hovno. Docela jsem se těšil, a když jsem se fakt nasranej prohryzal na konec, nějak jsem nechápal, jestli smyslem bylo mě nasrat, nebo se někdo snaží na starý kolena přivydělat nějakou kačku. Jestli smyslem bylo mě nasrat, tak dík. Povedlo se. ()

Sinusiridum odpad!

Strašnej zážitek - živí-mrtví hadr, velká nuda a trapný haranti, co hrajou jak na divadle, útrpný písničky, který jsem nevydržela...komedie jen názvem. Docela šok z celkovýho hodnocení, čekala jsem max 30%. Fakt to už nefunguje, naprosto zbytečnej film. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)