American Honey

• Česko American Honey (viac)

Dokonalá generačná výpoveď ľudí, ktorí práve teraz stoja na prahu dospelosti a nevedia, ako ho prekročiť. American Honey je film, ktorý budete emočne prežívať v závislosti na vašom dátume narodenia. (Cinemart SK)

Killda

Zajímavá, netradiční pocitovka podpořená doku-subjektivní kamerou. Bohužel místy až příliš natahovaná. Postavám se sice dostanete hluboko pod kůži, nic nového to ale nepřinese. 6,5/10 ()

Pedross800

Film o ničem a o všem. Létem a mládím provoněné atmosférické nic co člověka stejně strhne a vtáhne do sebe takže ty tři hodky utečou jako nic. Shiu jsem skoro nepoznal, neb ho mám zafixovaného jako droboučkého chlapečka, ale tady nám celkem zmužněl. ()

zsn

Tři hodiny špinavé Ameriky. Dobré tak leda ke zprznění snu českých náctiletých o bohatém životě v zemi zaslíbené USA. BTW - existuje nějaký film, kde Shia LaBeouf nesouloží? ()

klukluka

Něco neskutečnýho. Dávno před skončením, vůbec mě nezajímá, co bude dál... V čem je to kouzlo? Ale že ho tam je... Jsem jím omámenej! Jsem z toho na sračky. ()

EKLEKTIK

"Prodej co můžeš, kámo." Work hard. Have fun. Make history. Aneb jak americký anděl z hvězd, jménem Hvězda na své cestě za štěstím pochopil, že se mladými lidmi dá velmi snadno manipulovat pomocí hlasitě reprodukované, elektronické taneční muziky. ()

F.W.Colqhoun

Murican Honey. 163 minut v dodávce s lidmi, kteří si nevytáhli tak dobré karty jako většina (nás) rozumbradů, kteří měli dost štěstí, že se narodili ve střední Evropě, nechali se milostivě vzdělat veřejným školstvím, opečovat veřejným zdravonictvím a mají dost času, aby kafrali na filmy na CSFD. American Honey posílilo moji chuť podívat se do USA už jen proto, abych se přesvědčil, že se proměnila, nebo že vždy byla, v zásadě rozvojovou zemí. Zemí, kde si každý může svobodně vybrat, kým se nechá ojebat. Jestliže na jiné z filmu dýchá romantika, svoboda a léto (fajnová úvodní scéna, v níž hlavní hrdinka Star podává bratrovi z popelnice kuře), mé dojmy byly jiné. Nikam nevedoucí dějová linie putování za mizerným kšeftem, protkávaná jen epizodami víceznačných point, ilustruje realitu amerického snu. Realitu - snu. Tarantino promine, pro mě nejlepší emerický film roku 2016. ()

aquiver

Výborná artová road movie, sociální drama maximálně autentické a uvěřitelné. I tak je American Honey jen stínem jasnějšího svitu tvůrčího Fish Tank. Škoda dlouhé stopáže, střihová zkratka by filmu velmi prospěla, ovšem i tak tahle úžasně natočená jízda Amerikou s partičkou outsiderů stála za to... 80 % ()

DannyBoy80

Dlouhé až příliš dlouhé. Ono je to v podstatě o jakési romanci polobezďáků. A to je v podstatě vše, má to své silné momenty, ale celé to zabíjí ta délka, prostě téma road movie se sociálním dramatem a romancí není dostatečně silné téma na 2 hodiny a 45 minut. LaBeouf opět nic moc, v podstatě ho strčí do kapsy kdekdo z toho autobusu, hodně špatný herec. ()

Marys

Umelecké, vtiahnutie priamo do deja polodokumentárnou kamerou. Jediným pozitívom asi z mojej strany je, že som pri filme nezaspal. Absolútne proti gustu a nepochopené. Vôbec som sa nechytal. Shia LaBeouf mi prišiel oveľa zaujímavejší, keď hrával v blockbusteroch. ()

Gore

Dnes tolik moderní oslavování hipsterské mládeže není nic pro mě, spíše mě tyhle floutci iritují (ještě že jsem starší generace) a koukat na ně téměř 3 hodiny jejich nudného a unuděného běsnění bylo docela ubíjející, zkrátit stopáž na polovinu, dát tomu aspoň trochu nějaký děj, ušpinknout pár dredů, míň odhalených penisů, vyhodit otřesnou rapovou hudbu, pak by to možná jakžtakž šlo. Takhle hodně se sebezapřením. A někdo by jim měl vysvětlit, že potetovaní nesympatičtí dredaři moc předplatných časáků neprodají, bych je hned při prvním pohledu z pozemku hnal brokovnicí. ()

Furmi

Film o ničom. Že vraj je smerovaný na dnešnú generáciu mladých a len "tí" mu pochopia. Stále sa pokladám za túto generáciu mladých no toto nebol film o mladých ľuďoch ale o nejakých asociáloch ktorích životná priorita je byť "nezávislý", fetovať, piť alkohol a sexovať kde a s kým sa len dá. Skoro tri hodiny bez nejakého normálneho deju. Ľúbi ma ? Neľúbi ma ? Ľúbim ho ja ? Nenávidim ho ? No tri hodiny sa pozerať na tieto hypotézy a pritom počúvať odporný trap fakt nemusím. Nudilo ma to od začiatku až do konca. ()

Pawlisman

trošku zvláštní až alternativní snímek, který ale krášlí skvělá hudba a obrovská autenticita s hereckými výkony na úrovni dokumentární tvorby. Trošku delší, ale zážitky a medovou Ameriku skutečně pocítíte na vlastní kůži. ()

p3tris

To, že se natáčí téměř bez scénáře a s drogama na place ještě z filmu druhou Bezstarostnou jízdu neudělá. A u mění z něj neudělá ani roztahaná stopáž bez děje, amatérská kamera, neherci nebo rádoby šokující scény v čele s vyndáním tampónu před souloží. Tohle je zkrátka pseudointoušská nuda. A okatá katarze s želvou a očištěním byla jen hřebíček do rakve neschopného scénáristy. ()

barteca

Bavilo mě všechno, autenticita herců i neherců, jízda neučesanou Amerikou, improvizace, hudba, roztřesená kamera ne, ale patří k tomu. Kansas City je dvojměsto jako u nás Těšín, půlka v Missouri, půlka v Kansasu... Generační výpověď. Souhlas Spike17. ()

Jason.Cruger

Silno naturálny príbeh. Doslova. Sám neviem povedať čo sa mi na tom filme páči ale skôr tá nekorektnosť ,nedokonalé zábery, nesympatický ľudia, antihrdinovia, superhrdinovia, hviezda smrti alebo Star. Ale musím povedať že som rád že som si film pozrel, podľa traileru som úprimne čakal niečo iné, ale film nemal žiadny moment kedy by som si povedal že to vypnem. MAKE MONEY ALL THE TIME ! ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Festival Be2Can, který se uskuteční v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Zlíně od 6. do 12. října 2016, zveřejňuje kompletní program, jehož ozdobou bude čerstvá držitelka Ceny poroty z Cannes,… (viac)

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes

23.05.2016

V neděli skončil 69. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který přinesl mnoha tvůrcům různá ocenění za jejich tvůrčí činnost v oblasti filmu. Patronem tohoto ročníku stal francouzský… (viac)