Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa yvona k tomuto seriálu (10)

Fauda (2015)

Naprosto skvělý seriál nabitý akcí a výborně obsazený i sehraný. Všechno funguje, jak má. Jediné, co mě iritovalo a co je možná jen můj dojem, že v podstatě každá akce byla nakonec úplně zpackaná. A nechápu, kde se tady vzala informace, že hlavní představitelé jsou neherci, nýbrž vycvičení vojáci. Asi někteří nějakou zkušenost s armádou mají, ale všichni mají za sebou i před sebou několikaletou zkušenost před kamerami jako herci. Moc se těším na 4. sérii, která ještě nemá titulky. ()

Episode 1 (2015) (S01E01)

Nevím, jak to tam chodí, ale nevěsta by u nás byla souzena za pedofilii. ()

Episode 5 (2015) (S01E05)

Nikomu není divné, že Abu Ahmed, který se skrývá co by mrtvý pár let, schovává se po sklepech,  si dá rande na náměstí? A celé se to hrozně vleče, těch akcí je minimum. Jinak souhlasím s tím, že Lior Raz má charizma vepřové hlavy a vadí mi to. Stejně tak slizoun Shadi Mar´i, kterého narvou do každého filmu. Ten navíc neumí ani hrát, takže všude jen dementně uslintaně čumí. Obsazováni jsou oba často a netuším proč. Izraelci mají na výběr mnohem zajímavější osobnosti. ()

Episode 6 (2015) (S01E06)

Proč mají dementi pod epizodami potřebu vyblejt celý obsah bez označení spoileru??? A je jich dost. ()

Episode 7 (2015) (S01E07)

Zmrdi fanatický. Jsem ráda, že platí oko za oko, zub za zub. Nesmírně vydařená epizoda i herecky dokonale zvládnutá. ()

Episode 2 (2018) (S02E02)

Jednotka nám nějak dost vyměkla a všechno, co bylo v první sérii tak strhující, má tendenci zvrhnout se do morálních dilemat a sérii tak pohřbít. Odvaha autorů bere za své. Ráda bych se mýlila, ale bude to pravděpodobně typická vybředlina jako u ostatních filmů s touto tématikou. ()

Episode 7 (2018) (S02E07)

Nejsem odborník, ale mně při každé akci v ulicích připadají strašně nápadní a vrchol je, kdy si tam zaparkují tu jednoznačně profláknutou dodávku. Ale je fajn, že si nabarví vousy :)) Takhle to přece nemůže nikde fungovat. ()

Episode 11 (2018) (S02E11)

V těhle filmech nikdy nikdo nejistí zadní východ nebo únikovou cestu. Fakt mi s tím jdou na nervy, protože hned na začátku víte, k čemu dojde. ()

Episode 3 (2020) (S03E03)

Nějak mě nebere příběh polospícího týpka, vedle kterého bych konkurs na roli boxera musela jednoznačně vyhrát i já s 56ti kg. Souhlasím s Frajer42, také jsem nemohla už 3. epizodu udržet pozornost, odbíhala jsem, prostě mě to nebaví. ()

Episode 2 (2022) (S04E02)

Ano, budovy mají i zadní východ. Speciální jednotka rychlého nasazení to ovšem stále netuší. Snad se  jednou dočkám jejího wow prozření a scénárista už nebude kurvit její bleskový zásah hned v úvodu pizody. ()