Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

ujfi

Byl jsem moc zvědavý na pohádku, o které se hodně mluvilo. začátek pohádky byl hezký a dával určite dětem poučení, ze každý by měl v životě poznat svět a nezůstat stát spokojeně na místě. Myšlenka setkání se smrti už vyvolávala obavu, jestli to vlastně bude pohádka… obava se potvrdila, při prvním setkání s duchem, který působil jako vytržený z hororu. další pokračování s hrobařem a pohřbenim zaživa už horor pokračoval a vyvrcholení přišlo u setkání se smrti. Asi by bylo dobre příště napsat, je to pohádka pro dospělé… tato hororova pohádka s radi na úroveň Panny a netvora, co se tyče zpracování a přitom mi začátek připadal opravdu milý… ()

hdraf

40% a NIKDY UŽ TO NECHCI VIDĚT! Pohádka jen cca 20-30 min. Potom se pohádka vytratila a doufal jsem v rychlý konec. Toto platila Česká televize?! :-(((( ()

sarpis

O pohádku se moc nejedná. Určitě ne pro děti. Děj i vývoj postavy Mamánka je takový hop - nic -hop, zbytek si domyslete. Ušišlané čarodějnice vs. protipól story se smrtí... vypadá to jak slepenec naprosto rozdílných žánrů. Dobrých momentů je tam dost, celkově poskládané dost chaoticky a proložené nesmysly. Jedna hvězda za ty slušné momenty, druhá za závěrečnou píseň. ()

Karel321 odpad!

Ten Budař je naprostý idiot. Tak to dopadá, když si každý debil myslí, že může být režisérem. A navíc scénáristou. Ta sračka nemá děj, kamera hrozná. Nemá cenu s tím ztrácet čas. ()

horskejvlk odpad!

Pomineme-li známý a obyčejný námět ( o princi bečkovi, a princ ťululum )  tak filmové zpracování je ve stylu: Čert ví proč, ale tam měli hezčí záběry. Zbytek nemá s pohádkou nic společného je to nějaký psycho-fantazi příběh ala “pán prstenů” nebo podobný výplod “pahistorického” nesmyslu ala hra o Trůny. Kostýmy jsou renesanční ( Naďova vypadá “hrozně)”, Vetchý má zas na sobě 15 století gotiku, ale jen od pasu nahoru, směrem dolů to je asi starověk. No a pohádková hudba? Tak ta neexistuje. Celou tuhle trapárnu se snaží zachránit Budař zjevem a Vetchý charismatem, bohužel nefunguje, celej tenhle výplod vypadá že se natočil mezi přestávkami natáčení jiné historické pitomosti a to Jáklova “Jan Žižka”. Kdyby si Budař vybral k zfilmování kteroukoliv!  pohádku z knihy “Patero pohádek” od Jany Kašové tak má neskonale humornější i poučnější námět, jedna z nich je zpracována studiově (Lojzička je  číslo s Kryštofem Hádkem), byť by si zasloužila filmové plátno, tak by Budař vsadil na jistotu ale nejhorší je když se pokusí být komediant spisovatelem aby šišlavou hrůzu převedl na plátno… ()

NinetyOne

Ta pohádka byla pěkná, obsazení zvučné, ale provedení mohlo být daleko, daleko lepší. Dovedu si představit, že by roli prince dokázal pojmout mnohem vtipněji třeba Štáfek nebo i snad ten Kozub, ale neříkám, že to bylo špatné. Bylo to jen..  za dvě hvězdy. Budař je dobrý herec, ale na prince se nehodí. ()

JenTR

Skutečně příšrnost. Zapoprvé to není vůbec pro děti, ačkoliv se to tak tváří (je to spíš horror), za druhé to je nudné a absolutně bez jakékoholiv hlubšího významu. Člověk v tom furt hledal nějaké poselství, ale nic. Budař si sám prostě natočil nějaké své démony či zpověď a bohužel je vidět, že nezvládá vše najednou. Konec je unylý, úplně o ničem. On se jako napravil setkáním se smrtí, která vypadala jako jeho matka? Pak mu došlo, že byl rozmazlený? A co ty floskule typu "vše má svůj čas"? Člověk se v tom vůbec neorientuje, ani kouzelný dub tam znovu nebyl, jak dopadly otravné ježibaby nevíme a ani jak se duch oběšence dostal do nějakého mezinebe a pak tedy šel až ke smrti...fakt zklamání a děti se ještě dost bály. Přitom to mělo potenciál - vtipné jsou komické scény rozmazleného prince. Je jich však málo a nakonec už je otravný i ten jeho stále stejný přiblblý úsměv. ()

Tangarinka

Janu Budařovi se povedla hodně dobrá věc - úvaha o smrti oblečená do pohádkových šatů. Princ Mamánek se určitě nedá zařadit mezi klasické roztomilé pohádky pro děti, menší děti může chvílemi spíše děsit. Ale pro děti již odrostlejší a dospělé diváky je to příběh s hlubší myšlenkou, který stojí za zamyšlení. Milovníci Zdeňka Trošky asi nebudou úplně cílová skupina, (i když šišlavé čarodějnice trochu připomínaly některé z jeho postav). Poněkud přezrálý, plešatějící princ, který si postupně získává naše sympatie je vtipný nápad. V příběhu nechybí napětí, trocha toho strachu ani ponaučení, překvapením je např. moudrý dub s hlasem Josefa Kemra. Úplně nechápu některé veskrze negativní recenze, za mě palec nahoru. ()

5tipes

Skvělá kameramanská práce s nedostatečným scénářem i Budařem. Nejhorším článkem celého díla byly čarodějnice - amatérské herečky, které byly otravné, iritující, nebylo jim rozumět a vůbec jinak atmosfericky zajímavou pohádku ničím neobohatily. ()

Zeuska

Pohádka překvapivá, jiná, docela originální. Nevadily mi šišlavé čarodějnice, brala jsem je jako odlehčení, děti to mají rády a pohádky jsou přece hlavně pro děti. Ponurost od poloviny příběhu jsem nečekala. Ale dub, jehož hlas mi hrozně připomínal J. Kemra, nás na nutnost určitých poznání připravoval. Nemusí být každá pohádka k popukání. Takže za mě ok. ()

SandroCZ

Celkem dobrá pohádka nebejt tam těch mentálních, přivožralejch rádoby čarodějek, ty byly jak od Trošky. Druhá půlka pohádky určitě lepší než ta první a poslední věc co bych vypíchl tak byl hlas Jozefa Kemra kterej se povedl. ()

VikkyASH

Zvláštní pohádka. Spíše pro starší publikum, ne-li dospělé. Myšlenka pohádky super. Trochu jak kdyby pohádka měla dva režiséry. První půlka klasická pohádka, kde jsem nemohla vystát čarodějnice. Druhá část spíše estetické fantasy drama s klasickou hudbou a experimentováním s barvou. ()

HankaM

Mně se to líbilo. Přirozené dialogy, příjemný, nevtíravý humor, pohádková naivita a přitom krásně hororově pojaté. Obsazení postav nemělo chybu. Průvodní dějová linka hrobaře a využití méně obvyklých prvků - krčma, kouzelný strom, duch, smrt ... Lekla jsem se, když se objevily šišlavé čarodějnice, říkala jsem si, že je to přes čáru, ale potom jsem je nějak přijala. Doplnění příběhem o bývalých princeznách se mi líbilo a řekla jsem si, že by vlastně mohly dopadnout právě takhle ... A na rozdíl od jiných šišlavých postav z jiných pohádek mi ty čarodějnice přišly celkem děsivé. Tedy ač vzaly hodně prostoru a byly ušišlané, vzala jsem je. Problém jsem měla ještě na konci, při mamánkově plnění úkolu se smrtí, kde mi jeho pobyt v bažině přišel až moc dlouhý a plnění úkolu nejasné. Jinak atmosféra této fáze ale neměla chybu. Výběr hudby byla lahůdka. ()

freebob

Špatné to není.Je to moc hezky natočené na úrovni západních titulů,ale chybí humor, který by se k danému snímku hodil.Rozmazlený princ Mamánek a jeho peripetie v opravdovém světě, to mohl být skutečně zdroj vtipných scének . Bohužel se tvůrci vydali tak nějak směrem psycho pohádek tipu Třetí princ a tak nějak pozapoměli pro koho film točí, protože se mi zdá pro děti příliš temný a nezáživný.A nejenom pro děti. ()

Cacorka_eliz

Skvělá kamera, toť vše. Nemám ve zvyku nepovedené věci hanit, ale nejhorší čarodějnice, kterým nebylo jednak rozumět a také svými otravným projevem vyprávění pohádky strašně rušily. Scenáristika a režie zřejmě nebude Budařova mistrovská parketa. ()

gapa466

Dokoukáno s vypětím všech sil. Krizová místa: strom, čarodějnice a "vtipní"  pohůnkové, co nesou rakev. Abych jen nekritizoval. Začátek vypadal slibně, přišlo mi to i vtipné. "Pohádka" je životní projekt Jana Budaře a bohužel nenašel dostatek sebereflexe, aby do hlavní role dosadil někoho vhodnějšího.  Jo, ještě fotbalové bílé nohy Ondry Vetchého jsou super. Vážně to nezachránili ani oblíbenci Bolek Polívka, Ondra Vetchý a Veronika Kubařová. ()

kreyson13

Nebylo to tak strašný, jak jsem se bál a to pohádky nemusím. Možná proto, že to ani nebyla pohádka. Jediný, co mně teda strašně vysíralo, byly ty dvě ušišlaný dylynky. Jestli to byl záměr vyprudit diváky, tak klobouk dolů. Jinak Javorský je extratřída poslední dobou úplně ve všem. Vetchý je sázka na jistotu a Budař byl taky fajn. Arabelu jsem nepoznal. ()