Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

majec4

Miestami vtipná hororová komédia, ktorá je natočená ozaj netradične. Hodnotenie dávam hlavne kvôli tomu hororovému nádychu. Inak, mne ten slovenský dabing vo vysielaní RTVS prišiel úplne zbytočný a miestami až hlúpy. Aby som mal Polívku predabovaného, tak to je už slušný extrém. ()

Bozvav

Jsem trošku na rozpacích, jak hodnotit. Neotřelý Budařův nápad natočit pohádku, ve které hraje hlavní roli stárnoucí, plešatý princ, na němž je okouzlující snad jen ten bezelstný úsměv, je přímo geniální. Nicméně jako pohádka mi to moc nepřijde. Spíše nízko rozpočtové fantasy pro starší děti a dospělé. Což ovšem neznamená, že bych se královsky nebavila. Nadčasové téma mamánků je dnes atraktivní téma a herci byli ve svých rolích výborní. Princ v podání pana Budaře se svým odzbrojujícím úsměvem převzdělaného trouby, který sice žije mimo realitu, ale je dosti sečtělý na to, aby si při "dopadu na tvrdou zem", nenabil pusu, víc, než je nezbytně nutné, byl super. Snad jen ty dvě upištěné šišloňky mne lehce iritovaly, ale to byl asi i účel. Vyzvihnout teké musím skvěle obsazeného a zcela excelujícího pana Javorského, který opět předvedl, že fakt umí. Scéna se smrtí mohla být trošku propracovanější, stejně jako závěr mi přišel takový nemastný neslaný. Jako celek nicméně opravdu dobré. Takže suma sumárum jedna * za pana Javorského, druhá za super námět, třetí za lehce hororvou atmosféru a čtvrtá, trošku méně svítivá, za celkový dojem. ()

barteca

Budařův masterpiece. A není to vůbec špatné...chtělo to méně doslovných monologů a vynechat ty dvě zakleté šišlandy. Druhá půle určitě lepší první, asi to měl být spíš fantazy žánr než pohádka. ()

JoSte

Pohádka značně netradiční, rozhodně ne pro celou rodinu. Chyběla mi důkladnější dramaturgie, snad i prokrácení. Tu je princ výrazně plešatější než král, tamhle na židli prosvítá green screen, onde děj přejde do prazvláštních přehnaně dlouhých jinotajů se smrtí, jinde je zas těžko pochopitelné chování postav nebo nefungující chemie ústředního páru. Ve výsledku zbyde jen podivné prázdno, což od pohádky nechcete. ()

Ezis

V kině se smáli jenom dospělí, děti mně přišly spíš vykulené. Pár lidí odešlo. U nás v tišnovském kině to dávali jen dvakrát, na rozdíl od Bambitky, kterou dávali nejmíň pětkrát. To o něčem vypovídá. Obrovská chyba, že se to neprezentuje rovnou jako fantasy, horor nebo pohádka pro dospělé. V takovém žánru by Princ Mamánek měl slušnou šanci na úspěch. Herce má výborné a skvěle vybrané, scény a kostýmy pěkné, hudbu nádhernou, příběh chvílemi špatně pochopitelný, ale hodně zajímavý. Ocenila jsem hezká česká jména Radomil a Ludmila a klasickou hudbu. Jenže prostě ten kontrast mezi jednoduchým, odlehčeným humorem a hororovými scénami člověk nečeká a špatně si na něj zvyká. Nemluvě o středověké venkovské hospodě, kde se mluví se strašným pražským přízvukem. Možná v roce 2015 by to byl pozitivní zjev, ale dneska je těch zlých snů a nočních můr kolem až dost. Budař měl počítat s tím, že spousta lidí půjde do kina na pohádku proto, aby si od nich odpočinula. A netvářit se v traileru, že se jedná o komedii. ()

Kolssteyn

Tak v kině jsem vůbec poprvé viděl původní české znění s českými titulky a přiznám se, že to tak trochu ruší. Jinak má film skvělý námět; kamerou a střihem strčí do kapsy většinu českých pohádek, ale tím to asi tak končí... smrt není děsivá, ani jsem si nevšiml jestli tam bylo sedm avizovaných bytostí, u konce jsem nevěřil, že to opravdu skončilo tak naprázdno... chtělo to víc obsahu a odvahy, přesto to je na české poměry jedna z vizuálně lepších pohádek. ()

Ham.and.eggs

Malá rada pro filmaře. Až zase dostanete skvělej nápad, že by v pohádce měla být nějaká postava, která ječí, šišlá a šilhá a že by jich ideálně mělo být víc... vyserte se na to. Je to otravný a nevtipný. Dík... Jo a ostatním doporučuju Mamánka nepouštět dětem pod 5 let. Nebudou mít lehký spaní... ()

Olík

Čekalo se hodně let, než se Jan Budař vydal do světa na zkušenou a co se týče mne, čekání se docela vyplatilo. Plnoletá pohádka (no možná spíš pohádkový příběh), která si i přes spoustu chyb jde svojí cestou a tak trochu proti proudu. ()

HH

Není to vlastně pohádka, ale je to hodně dobrý film. Možná nemusela být použita karikatura čarodějnic, aby to drželo víc pohromadě, ale budiž. Herecky velice dobré, kamera vynikající a scéna se smrtí barevným laděním takřka dokonalá. Ale pro děti to fakt není. ()

Ydrosten

Snažil se, mohlo to dopadnout hůř. Asi je chyba že režíroval sám sebe. Pohádka (?) to extra moc ani nebyla, to byl spíš takový zvláštní příběh z kulisami z pohádek. Jediný kdo mi tu byl (s ohledem na to co to je za film) sympatický, byl Vetchý, který to uměl alespoň hezky zahrát a ukázal se snad jako jediný kdo tady umí hrát. Budař byl (asi cíleně) tak otravná postava že jsem to měl jen tak tak na krajíčku abych nepřepl jinam, ale nedíval jsem se na to sám. ()

terina.92 odpad!

Mám ráda české filmy, miluju české pohádky, ale tohle bylo co proboha?? Snaha o hororové prvky byla totálně mimo mísu - btw pro malé děti trošku i moc, ne? Trapné čarodějnice, trapný oběšenec ve skříni a ještě trapnější rádoby vtipný přesun rakví lesem. Nebo co ten strom??? Bože. Potenciál filmu pro mě absolutně nenaplněn - vždyť z toho by byla tak úsměvná pohádka. Škoda. ()

Razzor_82 odpad!

"Musím se setkat se smrtí abych se mohl vrátit domů." Pohádka určená pro koho? Děti ještě nechápou posmrtný život. Takže je to pro ně strašidelné. Pro dospěle zase urputně utahané a nevtipné. Budař ze sebe dělá prince debílka. Překombinovaná patlanice.  0/10 ()

Urukhaj98

Rádoby podvratná pohádka, která vůbec netuší, kde je její cílovka. Na děti se tu pracuje s až moc dospělými tématy jako smrt a naše vyrovnávání se s ní. A to způsobem, který ze snímku dělá v některých scénach až téměř psychologický thriller s velmi frenetickým střihem, což nejmenší nejen neocení, ale ani nestráví. Dospělí zase filmu jen těžko odpustí nezáživný příběh, prapodivný vizuál a vyloženě ohyzdné digitální triky (nepřeháním když říkam, že green screen tu z obrazu přímo vykukuje). Z tohohle se nová klasika stane jen těžko. 4/10 ()

tranquill

"Sám se schoval, sám se našel..." Sám si napsal, zrežíroval, složil, zahrál i odzpíval, a myslím, že toho bylo na filosofujícího Budaře moc... ()

papaguy

Země mamánků pohádku moc nedocenila. Mě se Budařova „psychoanalýza“ líbila velice. Ne, že bych byl menší mamánek, než Budař. Ale mám slabost pro výrazné audiovizuální snímky s přesahem. ()

GIK

Velká premiéra plešatého prince v české pohádce. Originalitě se meze nekladou. Princ může být starý, ošklivý a plešatý. Přístupnost bych volil od 15, možná od 18 let. Pohanské rituály, různá monstra, amulety, hrubé nepohádkové výrazivo, pohřbívání zaživa, klanění se mluvícímu stromu, halucinogenní sny, duchové, přízraky. Prostě horor. Čarodějnice, kterým není rozumět, byly zábavné tak první dvě minuty. Pak už se parodie na Troškova čertíka „já jsem malej ale šikovnej“ posouvá do křeče. ()