Mafiáni

• Slovensko Mafiáni na Slovensku (pracovný názov)
Slovensko, (2015–2017), 12 h 55 min (Minutáž: 30–55 min)

Réžia:

Tibor Szilvási

Marek Majeský (rozprávač), Milan Žitný, Jaroslav Ivor, Anton Heretik, Peter Majtán, Milan Lučanský, Peter Tóth, Daniel Vražda, Desana Dudášová (viac)

pierre9

V zásade mám len jednu výčitku, aj o tej nie som presvedčený, či je vôbec fér - problémom je podľa mňa krátka minutáž. Odhliadnuc od toho, že na tému každej jednej časti by sa dal natočiť dobrý celovečerný film, pomerne krátke časti neumožňujú ísť viac do hĺbky a tak seriál ide dosť po povrchu. Ale napriek tomu veľmi dobrý počin. ()

Grázl83

Zajímavý dokument, ale nijak strhující. Všechny díly jsou jako přes kopírák - Boxer/zápasník-->vybírání výpalného --> bohatství --> vražda konkurenta--> Zapojení SIS --> větší bohatství --> zavraždění mafiána. Do toho tam mluví Kočnerova loutka Peter Tóth, který byl s mafiány jedna ruka, ale vystupuje jenom jako exnovinář. Poslední 3 díly skvělé, proto slabší 4*. ()

Moredogs

Zaujimave informacie o Slovenskej mafii a dokaz že aj Slovensko malo zaujimavych mafianov. Bolo prijemne odhalovat čast po časti informacie po ktorych som už davno tužil. Minus by som dal rozhovorom barmanov a kamaratov a ešte tomu že som mal často problem sledovat všetky informacie a že ich bolo hodne, ale celkovo to bolo fajnovo zpracovane za mna 5. ()

tahir

Znizene hodnotenie. Po par dieloch euforia opadla. Vecne sa opakujuce zabery, monotonny komentar, stale tie iste vypovede. V kazdom dieli pocujem to iste od tych istych ludi, ako sa hrubou silou po sociku dostal ten a ten k moci. Jedna a ta ista fotka 10x v casti a zoomovanie na nu. ()

Ayax odpad!

Slabota.. Pomaly v každej časti tie isté zábery... Nič pútavé... Okrem škrupúľ... V každom úvode spomenú škrupuľu...Zbytočne vyhodené prachy.. Aj tak z toho verejnosť má h*vno, tak ako bude aj ďalej... ()

enoemis13

Hodnotené po 2. sériach: Najprv Mafiáni a potom Súmrak bossov patria určite medzi to najlepšie, čo samostatné Slovensko od svojho vzniku vyprodukovalo. Pravdepodobne to bude absenciou slovenských hercov a scénaristov ... 85% ()

DarthArt

Dokument studený jako sprcha! Doklad, že devadesátá léta nebyla jen euforií z nově nabyté svobody, ale taky sakra nebezpečným světem, kde skoro nefungovala spravedlnost a základní principy právního státu. Díky bohu, že jsme si tohle v těch svých dvaceti až třiceti letech skoro neuvědomovali a že tenhle totální pistolnický kapitalismus je snad už přece jenom pryč. ()

sml41

ďalší skvelý dokument z SK produkcie... je dobre si to takto pozrieť rad za radom ako to cele "fungovalo" aj ked určite je toho viac nevypovedaného... nič musim opäť konštatovať - "na výbornú" , neviem či bola produkcia nejak ocenená ...ale ocenenie OTO by si zaslúžili ()

TrokUruk

Jeden z nejlepších seriálu, co jsem v poslední době viděl. U prvního dílu jsem byl lehce váhavý, ale nakonec jsem seriál zkouknul během tří dnů, kdy mě opravdu pohltil. Skládám holt slovenským filmařům za tento počin. ()

macherano

Tak vyborne precizne spracovane krasne v kocke ktore som kedysi s medii len zahliadol a tu som to mal vylicene tak ze som tu skladacku celu pochopil ()

Dobry_clovek

Serial pusobi trosku amatersky a zastarale, ale presto je fascinujici diky pribehum, ktere jsou silne, neuveritelne a pritom skutecne. Divoky vychod 20. stoleti muze uplne v klidu strcit do kapsy divoky zapad stoleti devatenacteho. ()