Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

RavenSpector

Ale jo. Dalo se na podívat. Do kina ani omylem. Škoda peněz, ale doma se u toho celkem v pohodě usínalo. I když většinou verbala nemusím, tady s ním musím souhlasit, že hlavní příšera je opravdu otřesná. Rodinný příslušník od castingu zřejmě. Jinak si to nedovedu vysvětlit ()

Accuphose

Mohl bych mít výtky k tomu, že když je někdo záporák, bude inteligentní, hezký, bohatý, silný jako predátor a vynálezce.... Nebude tlustý neatraktivní a nudný. Ale to je tak vše, Za mě je to spíš drama, nicméně skvěle vystavené, udržující diváka v napětí, kdy se co stane. Je tam pár překvápek, ale o ty úplně nejde... madam služebnice opět hrála skvěle. Výtky tím směrem, že už není nejmladší, jsou v tomto případě nepatřičné, protože mladá koza by to nezahrála... ona ano. Takže na 5 hvězd to není, ale na 4 i s ohledem na finále určitě. ()

LucinkaMyska

Mě pomalé natahované záběry prostě k smrti nudí, vůbec to ve mně nebuduje napětí, spíš nasranost. Nicméně jako celek to funguje. Sice nejsem moc technologický typ, co miluje "scifi" a bylo by pro mě lepší, kdyby to bylo bez těch optických sarapatiček, ale ve finále jsem s výsledkem spokojena, protože Moss to prostě umí. ()

Luciaaas2

Skvělý film, na který jsem se moc těšil, první polovina filmu výborná, budování napětí, beznaděje bylo suprové, ale druhá polovina filmu sklouzává do béčkové kategorie plných zaběhnutých klišé. Vybudované napětí vymizí a film přestává bavit. Konec se dal tak nějak očekávat. Ale i tak film doporučuji ()

Stinger78

Kladně hodnotím myšlenku námětu na Neviditelného, tím by se ale dalo pomaličku končit, což je škoda. Začátek byl slibný, u útěku hlavní hrdinky člověk napětím nedýchal a čekal, co se podělá a on se pak nakonec podělal ten film, kterému dlooouho trvalo, než se zrovna rozjel. Scénu na chodbě psychárny můžu hodnotit jako velký facepalm, takhle amatérsky konající ozbrojená ochranka by nezvládla ani krabici koťat, natož frajera, co si hraje na neviditelného. A konec se dal čekat. No, jako jednohubka dobrý, ale dalo se z toho vyžvejkat víc. ()

boss123

Neviditeľný muž ma zaujal tesne pred svojím uvedením do kín, a to vďaka pozitívnym recenziám a dobrému traileru. Čo sa týka výsledného diela tak to určite spĺňa požiadavky nadpriemerného filmu. Nálepkou horor by som ho určite neoznačil aj keď sa nájde pár veľmi napínavých scén, tak určite sa nejedná o horor skôr by som povedal, že thriller. Samotná myšlienka a hlavná premisa nie sú nejak originálne. Skôr je originálny postup akým tvorcovia a režisér Leigh Whannell samotný princíp neviditeľnosti spracovali. Hlavnou postavou totižto nie je neviditeľný, ale jeho obeť s menom Cecília, ktorú v hlavnej úlohe stvárnila Elisabeth Moss. Tá je presvedčivá v každej scéne a významne tak zdvíha výslednú kvalitu filmu. Kamera vie zahrať na nervy. Z rôznych uhlov sníma scény, vďaka čomu sa darí vytvárať napätie počas celého filmu. Scenár obsahuje aj pár prekvapení a určite nejde lineárne podľa čiary vpred. Záver je tiež pomerne prekvapivý a zaujímavý, takže finále nesklame. Aj, keď mi prišla prvá polovica o niečo zaujímavejšia, tak druhá zas boduje akčnými scénami.Tie sú dosť neopozerané a určite aj remeselne kvalitne natočené. To sa dá vlastne povedať o celom diele. Chýb, ktoré by som vytkol nie je veľa. Určite aj to, že v druhej polovici po jednom zvrate napätie a záhadnosť mierne opadne a na rovnakú úroveň, ako v prvej polovici sa až do konca stopáže nedostane. Čo je škoda. Tiež by som vytkol, že okrem Elisabeth Moss nie je vo filme nikto veľmi zapamätateľný a ostatný sú o úroveň nižšie. Napriek tomu vo finálnom hodnotení snímke dám štyri hviezdy z piatich a 80%. ()

DeLonge

Jo, tak tohle se docela povedlo. Šel bych klidně i s hodnocením výš, ale pár věcí mi fakt dělalo nervy. Tím přesně myslím, že nehorázně sralo. Jednak tam kromě dvou černo-bílých kamarádů do deště byli téměř všichni regulérně jeblý. U hlavní hrdinky se to snese, bez toho by to asi nešlo. Ale ten miliardami dolarů zhýčkaný filantrop....?? Mno, myslím, že Akademie věd by z něj měla radost. Největší objevy lidstva by se opravdu měli používat pouze k obyčejným, ba ještě lépe k úplně podřadným a nicotným záležitostem. Proto tento film doporučuji především všem začínajícím vědcům a vynálezcům. To že Cecilia vypadá jako ropucha po několikahodinovém pitvání vyhulených bezmozků na vyšší dívčí je snad každému nad slunce jasné. Netřeba dál rozebírat. A nakonec ještě ta prokletá stopáž. Být tak o 30 minut kratší, nemusely by tam být hluchá, nudná a trapná místa, při kterých jsem stihl přelouskat celou Zolovu Nanu. Ale všechny tyhle povrchní zápory vyvažuje jeden dost hustej klad. A tím je proměna ufňukaný a ustrašený dyliny v kurevsky vychytralou mrchu. To mě vskutku zahřálo u srdce. ()

ostru_zina

Skvělý zážitek hrůzy, hodně detailně zobrazena psychologie oběti i manipulátora se vším všudy. Gaslighting ve svojí extrémní verzi. Zestárla jsem o pár let strachy, což je předpoklad správného hororu :D. Minimálně šest hvězdiček pro nádhernou a dost temnou Elisabeth Moss, evidentně ji úděl herecké oběti bude pronásledovat, nikdo nezahraje strach a odhodlání zároveň tak dokonale. Whannell geniální, rozhodně jsem neviděla naposledy ❤️ ()

AmunRa

Naivně jsem čekal nějaké velké téma spojované tradičně s příběhy nadepsanými jako The Invisible Man. Většinou to bývá oběť pokusů, která se snaží získat zpět své místo na světě nebo zkoumá možnosti svého nového stavu. Místo toho jsem dostal naservírován plytký příběh o psychopatickém géniovi, který se mstí své manželce, protože uprchla z jeho paláce ze skla a oceli. Kromě ubohého tématu film potápí ještě nesympatická hlavní hrdinka (Elisabeth Moss), které se prostě nedokáže vtáhnout diváka do děje a vyvolat pocit sounáležitosti a vcítění. Nechci říct, že Elisabeth Moss je špatná herečka, jen se vůbec nehodí do této role. Posledním hřebíčkem do rakve je očividná hluchota okolí a hadí mrštnost neviditelného padoucha, který se dokáže pohybovat ve stísněných prostorách plných lidí, aniž by ho někdo slyšel nebo do něj vrazil. Když si odmyslím tyto zápory, zbývá slušný thriller, kde se neviditelný snaží dostat hlavní hrdinku do blázince. Bohužel si však zápory odmyslet nedokážu, proto zbývá jen podprůměrný scifi thriller, kde selhal scénář, casting a režisér má diváky za pitomce. ()

CheeseFigure

Príbeh o domácom násilí na ženách nalepený na jedno z klasických Universalských monštier? Prekvapivo to môže fungovať, ako dokazuje niekoľko pozitívnych reakcií, nie len tu na ČSFD. Elisabeth Moss bola v úlohe dobrá a týranú ženu som jej veril. Taktiež som rád za finále, ktoré som nečakal, ale o to viac milo prekvapilo. ()

Pavelkedar

Od 2. minuty houstnoucí a následně hustá atmosfera celé 2/3 snímku. Naprosto uvěřitelná E. Moss. Její podání zcela tuctové a až nevzhledné paní domu jen umocňovalo celou atmosferu. Jsem rád, že hlavní roli tradičně nesvěřili nějaké typické americké rozkuř/tleskávačce. Poslední třetina trochu zevšedněla, ale i tak to stálo za to! OST špička, zvuk sice jen 5.1 DD, ale i tak vynikající! Dá skutečně říci, že tady vytváří minim. 70% "atmosféééérového" zážitku. A to zas tak často nebývá. Takže doporučuji Volume dost vysoko.☺ ()

I.ball

Tak to byla dlouhá nuda. Navíc film už od začátku jasně avizuje, kam to vše spěje, a finále jste mohli předpovědět hned, když bratr zašeptal. Takový výcuc z filmů předchozích generací splácaný dohromady, aneb Noci s nepřítelem, Vřískot a Halloween 2.. výsledek je určitě horší. 55%. ()

dudel3333

Keď logiku hodite bokom ,ide o zaujimavy thriller s hororovymi prkami.Ak vsak aj trochu rozmyšlate pri sledovaní ,vynorí sa veľa otazok tipu "ako ? " "Prečo ?"Spoiler: Prečo biela farba vyliata na nevyditelneho nezanechava stopy,ako sa nož dostal do reštauracie (priletel?) ,s kym a ako otehotnela hl.postava ked to jej podla tvrdenia policie bol jeho brat , preco v daždi nebolo vidiet "neviditelneho" predsa len voda "steká" rovnako aj po nom....hm ()

KyleReese

Parádní psychologický thriller! Whannell po rozpačitém Upgradu opět válí a připomíná formu z dob Saw. Už úvodní titulky navodí velice nepříjemný pocit v bránici a ten se jen umocňuje. Režisér si s vámi hraje, protože moc dobře ví, že nejvíc se bojíme toho, co nevidíme. Přesně ve chvíli, kdy čekáte, že k něčemu dojde, se nestane vůbec nic a naopak v nečekanou chvíli přijde "překvápko". Přitom scénář není nijak komplikovaný, jenže Whannell šponuje atmosféru na maximum a pak tam šoupne nějaký osvěžující nápad, kterým Vás ovšem dokonale uzemní. Četl jsem tady stížnosti na Katherine Moss, jenže podle mě je její projev naopak přesně takový, jaký odpovídá realitě. Člověk, který je systematicky psychicky týrán vypadá ještě dlouho po skončení těchto muk, doslova jako duch a jen těžko získává ztracenou důvěru a sebedůvěru. To tady Mossová dokázala zahrát naprosto skvěle a upřímně bych ani nechtěl v této roli vidět některou "silnou" ženskou představitelku. Co dělá film ještě více dobrým, je taky hudba, která je strašidelná a nervydrásající v těch správných momentech. Tentokrát na konci žádné fikce, ale pěkná železná logika a prvotřídní zážitek je na světě. P.S. ještě nikdy jsem neměl tak nepříjemný pocit, když ve filmu někdo promlouvá k holé stěně a prázdným dveřím. ()

matous20063

Celkem zajímavý horor. Dokázal vyvolat strach i bez jumpscarú. Což se u hororů cení ovšem příběh je nedovysvětlený a působí jako nadprůměrný Béčko. Krom toho že vedlejší postavy se chovají jako by se nechumelilo. A závěr? Co to do píči je? Nakonec se ukázalo že labilní ženská která si hraje na chudinku je úplná svině. No za mě 50% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy