Vytvoří se nový časový oblek a Spock s Michael dospějí k porozumění. Kapitán Pike vzdoruje obrovské přesile a jeho možnosti se tenčí. (Netflix)

Mukade

Menej by bolo viac......... Lealand sa teleportoval na Discovery keď dali na moment štíty dole (niečo skutočne ťažko predvídateľné). A takáta neľahko preglgnuteľná chyba (aj keď účelová, ale mali to nejako racionálnejšie vyriešiť) tam nebola len jedna.........Tvorcovia vôbec nemali mieru v ničom, v tomto ani v minulom diely............Smiešny záver na mostíku s "novým" Spockom a Enterprise, akoby tento seriál nebol o niečom inom - o Discovery. Hádam tá (loď) a Burnham si zaslúžil záver a nie tamto. Pathetic. ()

kubas369

6.5/10. Na televizní seriál slušná finálová bitva. Bohužel jedná z malá pozitiv je fakt, že to vypadá slušně ale mám spousty nezodpovězených otázek. Proč se musí zapomenou na sporový pohon, když funguje a v něm žádný problém nebyl? To nemohli vyřešit jinak, než nebudeme o tom prostě mluvit? Proč se ostatní drony zastavily, když toho hlavního zmagnetizovali? Tak Centrála byl program, který na těch lodích převzal kontrolu. To že zničíte jednu část na ten zbytek nemá vliv, museli by ho smazat celý. A takhle bych mohl chvíli pokračovat. A o tom torpedu mluvit nebudu to je vyložená trapárna. ()

Martinius

tak a je to za nami, ziadna spasa sa nekonala. ako som ocakaval, epicke finale v bitke federacia vs federacia sa jednoducho najst neda, je to cire varenie z vody. epicke bitky sa diali v prvej serii, pricom najlepsia prebehla hned na samotnom zaciatku. tam po sebe aspon vizualne pritazlivo strielali jednotlive velke lode a nie flusali po sebe stovky malych dronov - co je len dalsia anachronicko-dejova deviacia povodneho startrekovskeho vesmiru. napriek sklamaniu z finale i z celej druhej serie svita pre discovery nova nadej. posadka sa s vesmirnou lodou v dalsej serii ocitne v dalekej buducnosti. a to otvara brany naozaj nepoznanym moznostiam. voyager sa dostal daleko v priestore, discovery v case. len to zasa neposerte. ()

Sadova302b50

Poslední dva díly byly kvalitativně šupem dolů, byť se výslovný propadák nekonal. Emoce a zpracování bitvy možná nebyly na jedničku, co mi však vadilo nejvíce, byla likvidace hlavního záporáka a zejména to, co tomu předcházelo. Doufám, že třetí série bude kvalitou svých dílů více vyrovnaná, v průběhu této druhé jsem se začal cítit jako na houpačce. ()

Martrix

Digibordel, plný nesmyslů a patetických žvástů, korunovaný hudebním podmazem, jenž přesně vystihoval tragédii, jakou tato epizoda na rozloučenou byla. Místy jsem měl pocit, že je to "celovečerní previously loop"...sestřih toho, co se událo...nebo sestřih trailerů pro další díl. Režie otřesná, střih epileptický, výsledek nad očekávání špatný. Doufám, že tuto shnilou větev studio odřízne a začne od nuly s jinými postavami, ale hlavně jinými scénáristy. Dokonce i ten oholený Spock byl příšerný...smál se mu celý obličej... . ()

• Spock (Ethan Peck) v závere epizódy parafrázuje citát amerického astrofyzika Neila deGrassa Tysona: "The universe is under no obligation to make sense to you." (V preklade: "Vesmír nemá žiadnu povinnosť dávať vám zmysel.") (koba)