Pozoruhodná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini

• Slovensko Nezvyčajná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini (viac)

Aja je talentovaný, ale chudobný kúzelník a fakír, z malej indickej dediny. Namiesto zvláštnych schopností disponuje vybrúsenými trikmi, zručnosťou a talentom. Jeho chorá matka ho vyšle na tajomnú misiu – má v Paríži navštíviť Eiffelovu vežu. Konflikt s excentrickým taxikárom Aju zanechá neďaleko od Paríža, v známom obchode Ikea. Tam sa zoznámi s najkrásnejší ženou, akú kedy videl, s okúzľujúcou Máriou. Ale jeho nádej na lásku je zmarená, keď v Ikei náhodou uviazne vo vnútri skrine, ktorá je i s ním zabalená a odoslaná naprieč Európou. Týmto však jeho dobrodružstvo neskončí. Naopak tak začne Ajova nedobrovoľná, ale o to to bláznivejšia cesta štyrmi miestami Európy. Dokáže Ajova chytrosť a kúzelnícky kufrík pomôcť k návratu do Paríža, aby znovu našiel svoju Máriu a vyriešil tajomstvo matkinho priania? (Magic Box SK)

ostravak30

Fakír, který cestuje napříč Evropou i světem je vcelku líbivý film, protože divákům nabízí odlehčený pohled na současnou Indii i třeba migrační problémy Evropy. Ve filmu je svěží humor a především skvělá hudba a některá taneční čísla. Takové filmy mám rád, ale pravda je, že když se pořádně zamyslíte nad původním začátkem a vlastně i úplným závěrem snímku, tak veselé to nejspíš nebude. Sociální, ale i rodinná situace v této stále se populačně rozvíjející zemi jednoduchá není. Většina Indů žije v chudobě, nebude si moct vzít toho, koho bude chtít a mnozí umírají na ulici, aniž by si toho kdokoli všiml. Přesto zhruba takové filmy mám rád. Končí sice naivně pozitivně, ale co pro nás ostatní mít, než optimistickou naději? I když znalý současných problémů této země chápe, že se jedná opravdu o čistě naivní a naprosto nereálný příběh pro drtivou většinu obyvatel. ()

azhar

první polovina filmu skvělá - absurdní, originální, vtipné, romantické... tanec na díze mne doslova nakopnul. ale tou druhou půlkou to doslova pohnojili. taková agitačka pro migranty :) naštěstí to dobře dopadlo. emigrace se nekonala. vlastně konala, ale naruby - běloška emigrovala do indie ()

blondboss

Čakal som veľmi pohodovú rodinnú romantickú komédiu a dostal som pohodovú rodinnú romantickú komédiu. Nedostal som teda úplne to, čo som chcel, ale napriek tomu som viac-menej spokojný. Asi mi vadili tie hluché miesta, ktoré vo filme boli, a to, že samotný knižný námet bol natoľko originálny, že sa z neho dalo vytrieskať podstatne krajšiu atmosféru a viac emócií. Takto je to len jemne nadpriemerný snímok v rámci žánru, na ktorý divák pomerne rýchlo zabudne. Erin Moriarty príjemné herecké osvieženie. Každopádne niečo mi tam proste do tej štvrtej hviezdy chýba. 65 % ()

Aniki

Neurazí, nenadchne. Do čistokrevnejch bollywoodskejch pecek to ma nastesti dost daleko, takze se na filmik celkem prijemně kouká. Partnerka hlavního hrdiny mi byla silně nesympatická, včetně jejího dabingu. Jinak překvapivě velmi mnoho vtipných hlášek, což potěší. ()

fafejt001

Taková pohádka pro velké .Neurazí ani moc nenadchne . A let ,, vlaštovky " z Eifelovy věžičky až na hrob otce hlavního hrdiny , to už je vlastně - scifi . JO , ale taneček na diskošce , dost dobréé, to jo . ()

Ajbell

Prečo nemá tento film väčšie hodnotenie?! Tak nádherný pozitívny film som už dávno nevidel. A kto miluje Indiu, určite bude inklinovať aj k tomuto filmu, lebo je ju tu ozaj cítiť. Odteraz má tento film u mňa čestné miesto medzi srdcovkami. ()

krysarr

Škoda toho debilního skorokonce s rozdáváním peněz pracechtivym migrantům, to byl asi největší wtf moment jinak koukatelneho multikulti počinu ()

Hansolo35

Hlavní hrdina je sympaťák, děj filmu docela hladce plyne... jenže té LGBT+ a migrační politiky je tam nacpáno strašně moc. Už ten začátek s miminama všech ras mě trochu odrazoval, ale vydržel jsem. Jde o lehkou oddechovku a jediná fakt dobrá scéna je Bollywood tanec v baru. Je docela masakr, jak dokážou nacpat Ukr i sem. Když se soustředíme na obrazy, tak zjistíme, že se pořád objevuje kombinace žlutá a modrá. Stěny v indické škole mají tak i vymalované. Prostě "náhodička". ()