Láskavá komédia o jednej inventúre dokazuje, že aj také neprívetivé miesto, akým je obyčajný sklad tanierov, sa môže stať dejiskom úsmevného príbehu. Jeho hrdinkami sú ženy a dievčatá pracujúce medzi stohmi tanierov vo veľkom sklade istej továrne na výrobu porcelánu. Do skladu nastupuje nová sila, 16-ročná Maruška (Lenka Kořínková). Jej vedúca, paní Světla (Míla Myslíková), ako už mnohokrát predtým, sa opäť vyhráža, že so všetkým sekne a pôjde pracovať inam. Aj napriek tomu, že vytúžený nový skladník, ktorý práve nastúpil, je ochotný prevziať sklad okamžite, Světla trvá na inventúre. To však netuší, akým pedantom je predseda inventúrnej komisie, istý pán Rybička (Mnislav Hofmann). Inventúra pred odovzdaním skladu sa mení na grotesknú nočnú moru, ktorá zaskočí všetkých zainteresovaných aktérov. Naruší nielen pracovný režim zamestnancov, ale dôkladne rozvráti aj súkromný život každej z „dievčat z porcelánu". (TV JOJ)

tatopulos odpad!

Asi nejhorší film mistra Herze. Nesnesitelné postavy a "děj" jediný normální tady byl Josef Langmiler. Marně přemýšlím nad tím, jestli mě v některém filmu Dáša Havlová zaujala. Ještěže mistr Herz natočil Sladké hry minulého léta ! ()

cinema_cz

Z podprůměrného příběhu z výrobního prostředí dokázal režisér Juraj Herz díky lehké ironii a sarkasmu a vynikajícímu hereckému obsazení (debut Dáši Veškernové) udělat velmi povedenou komedii. 80 % (Ci 01/2008) ()

Pitryx

Já se u toho bavím vždy, když to poslouchám. Hezké písničky a jednoduchý humor i pro ty méně náročné. Intelektuálně to asi nejvýš nebude, ale pro mne to zábava je a proto hodnotím tak vysoko. ()

Bilky

Tá urevaná Veškrnka je skutočne neznesiteľná! Ale to je vlastne jej úloha takže zato a trošku nostalgickej poetiky dávam 30% lebo inak sa jedná o slabší film bez štipky originality. ()

Aniki

Tyhle holky vůbec nejsou špatný, nejen že se to ve filmu hemží samejma hereckejma hvězdama a hvězdičkama, ale ani o ten humor tu nakonec není nouze (ty si hlídej toho trabanta, ať ti ho někdo nevodnese v tašce). Když k tomu navíc přidám celkem fajně otextované a zazpívané melodie, nostalgie má pré...kdo by to byl řekl, že je tomu od vzniku snímku již předlouhých 47 let. Československá filmografie ukrývá v archivech pochopitelně mnohem větší poklady, nicméně na lepší průměr s hvězdičkou (ve skutečnosti se třema) to stačí v poho. ()

cici24

Hezký, příjemný film o jednom skladu a jedněch prdlých ženských:-)))...Super písničky a herecké výkony, ze kterých bych vyzvednul zejména Veškrnovou a Hartla. Taky bych před ní utíkal:-)))) ()

BlueNeon81

Áno, to je tá sexi vyzerajúca Marta Rašlová s peknými nohami, ktorá o dekádu neskôr vyzerala ako kysnuté cesto. Inak mimoriadne skromný a veselý filmík Juraja Herza. :) ()

Brenda.Ch

Poetika, poetika, poetika...oslava ženství, velmi pozitivní film, který pohladí. Spojení Herz a Hapka se osvědčilo a dalo vzniknout hudebnímu dílku, na které se podívám kdykoliv znovu a znovu. "Pane, vy si myslíte, že jste mě převezl. Ale já mám Jiřinku - a co máte vy ?" To nemá chybu. :-) ()

blezg

Nekonečně humorné kósek. "Co jí je?" "Ale nic, jednou dělala na přehlídce modelku, a už jí to zůstalo..." Tady máte jelena a parohy si přilepte! ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)