Baba z ľadu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

Johnny.ARN

Češkovia sa zjavne boja dávať do filmu hudbu a točiť niečo iné, ako sú drámy o rozvrátených rodinách a depresívnych sliepkach. Ale to ani zďaleka neni to najhoršie, čo diváka postretne pri tomto veľdiele. Prvý vrchol je, keď sa banda geriatrikov pokúša mať sex a druhý vrchol je, keď banda geriatrikov vtesnáva svoje amorfné telá do ľadovej vody, lebo sa hrajú na otužilcov a závodia medzi sebou. Pipíš s lálami sa vrátili naspäť do tela a poslali mi esemesku, že keď to prestanem pozerať, mám dať vedieť, oni znova vylezú. Dovtedy mám zakúriť. Jediný Vašek ma bavil a nvm prečo v každom filme robia z Tatiani mrchu. My na Oskarov vraj posielame Čiaru, pri čom sa človek aspoň uchechtne, aj keď hodnotne je to rovnaká píčovina. Aspoň svorne ruku v ruke vyletia už v prvom kole. Ani vlastne neviem začo 1 z 5 ()

LadyPupu

Krásné dny, krásné chvíle... Jen oni dva. Dva osamělí lidé, kteří se potkali, protože to tak mělo být. O kolik jinak člověk vnímá krásu, když je sdílená. Silná, až do bolesti. Že je pomíjivá? Ne. To, co v člověku zůstane, i když třeba jen v záblescích vzpomínek, se stává jeho součástí a zničí je až smrt. Slámovi se podařilo skrze ledovou vodu vytvořit film plný hřejivých momentů. Pro mě důkaz, že s novodobým českým filmem to ještě není tak úplně špatné. ()

Tosi

Čistokrevné sociální drama nejen o rodinných vztazích. Film si svým jednoduchým příběhem na nic nehraje a na to jak je vlastně smutný, je celkem oddechový. Pavla Nového a Marka Neužila baštím vždy, tady se k nim přidaly vlastně všechny dospělé i jedna dětská postava, takže český film u ledu rozhodně není. 80% ()

Hillock

Před lety, když jsem byl na CSFD bažant, bych si při sledování filmu říkal, kolik pak procent asi získal? Jelikož vím, že nelze brát na zdejší hodnocení zřetel, jsem si po skončení filmu tipl, že asi tak 30%. Těší mě, že jsem se mýlil, a že se zdejší celkové hodnocení alespoň částečně přiblížilo skutečnosti. Na to, že se jedná o českou produkci, jsem byl mile překvapen. No, vždyť on ten Ivánek z Prahy přesně vykresluje novodobé rodiny, kde rodiče umějí dát dětem drahé hračky a vše okolo, ale nedokážou dát lásku a pak se nejen oni diví, že jejich ratolesti jsou jako z divokých vaječníků. Děti vesměs nemohou za svou rozmazlenost. To je dílo rodičů. A tak i když jsem si nejednou říkal, že Ivánek zaslouží ohnout přes koleno a dostat pětadvacet na holou prdel, později jsem si posměšně notoval kyšky lišky dobře vám tak drazí rodičové! ()

Lachtaan

Snaha o novodobý film směřující na seniorské publikum? Dalo by se o tom polemizovat, obzvláště o faktu, že tenhle rozporuplný film dýchal ještě před vydáním na DVD na vrátka pomezí modré a červené barvy. Bavily mě pasáže, kde si upjatá rodina, žijící mě odpuzujícími zásadami, vjížděla do vlasů a hustota bez sebemenší snahy o hudební doprovod byla na místě. Jinak to však byl kámen úrazu celého filmu. Chápu, že se tvůrci hudby k téhle melodramatické komedii moc nezapotili záměrně, pro mě osobně to ovšem vytvářelo po celou stopáž velmi rušivý efekt, že jsme se nedočkali jediného tónu, který by nás donutil po většinu zdejších scén neusínat. ()

Mrkvič

Už asi na Bohdana Slámu nemám náladu. Od Báby z ledu jsem asi čekal něco víc ze strany Pavla Nového. Bohužel ten je ve filmu jen takovým lehkým vedlejším produktem.Neužil a Daniel jsou zajímaví, ale holt také nic, kvůli čemu bych si vůbec měl film zapamatovat. ()

Sfinkter

Další do sbírky depresivních komorních snímků. Kronerové herectví je famózní, jako kdyby brzdila vlastní emoce, výborně se na ni kouká. ()

KRYSIOPICE

Herci dobří, mají me uznani ja bych do te spinave ledove vody nevlez. Jako sonda do nefunkcni rodiny, ktera mi prijde trochu prehnana dobre. Ale neni to film, ktery bych mel chut pusit si znovu. Zanr maleho televizniho dramatu to neprekroci jednou se to pusti na CT a pak uz si na to nikdo nevzpomene. Humor jsem nejak neposrehl. Kdybych to mel srovnat s filmy jako Pupendo, Pelisci nebo Kobry a uzovky tak proste nemuzu jit nad ***. ()

Honzíno

Čím víc zažiješ a čím víc si ceníš bližních svých a chvil s nimi, tím víc si užiješ filmy Bohdana Slámy. Nečekal jsem, že Bába z ledu dosahuje takových kvalit. ()

Yoshimitsu

Já si říkal,že jsem otužilec když jsem se omylem místo teplé vody sprchoval studenou a řval jsem u toho, jak tur. Uvažoval jsem už o tom také v zimě, ale to bych tam nejspíš utonul. Smekám nad panem Novým a paní Krónerovóu, že jsi v jejich věku troufli do toho jít. Dva synové byli na přes držku, tak jako Taťána, která měla panickou hrůzu ze slepice, která chtěla jen pár drobečků. Dávám 60% ()

terunka003

České, životní, tak jak to je, zajímavé, smutné, smířené. On ten pan Sláma je takový zvláštní pán, a ty jeho filmy mají hodně co povídat. A tohle zase sedlo. Po Divokých včelách další film, kde se tvůrci nebojí ukázat jaký život je. Tentokrát život matky v důchodu, babičky s novým koníčkem a novými přáteli. Děj je stručný, není nudný, herecké výkony všech naprosto fantastické, včetně Adély. Konec je takový jaký většinou bývá. Oceňuji intimní scénu. ..ten začátek, celá naše maminka, župan, hřeben.. ()

progression

"Všude dobře, doma nejhůř ..." Bohdan Sláma opět nezklamal, trpká sonda do rodinných mezilidských vztahů, které jsou čím dál tím vyhrocenější. Obětavá vdova (skvělá Zuzana Kronerová) žije ve stereotypu pro "mladé", kteří toho dokážou patřičně využívat. Až náhodné setkání se svéráznou ale zajímavou partou otužilců ji nepřímo přinutí se trpkému stereotypu vzepřít a opět "začít žít". Velice zajímavá postava pro Pavla Nového (u něj ten otužilec ani nepřekvapuje), spousta zajímavých i vyhrocených scén, postupně se odhalují charaktery (to Sláma umí velice dobře). I když je v tom hodně trpkého, okamžiky a scény s pozitivním přesahem to bohatě vyvažují. Ať už všechno dopadne jakkoliv, hlavní hrdinka si uvědomí, že naděje v lepší a spokojenější život neumírá nikdy a stále stojí za to "bojovat" proti nudnému a ubíjejícímu "dožívání" bez ohledu na "počet křížků". I když při tom objevování nového a nestereotypního nemusí vše vždycky vyjít stoprocentně a podle přání, ta cesta za novou nadějí i její hledání za to stojí. ()

venison

Dobrým českým filmům v hodnocení oproti zahraničí prostě nadržuju.. "Bába z ledu" je příjemná hořká komedie o lásce v pozdním věku.. Tak jako Marie Poledňáková ukazuje pozdní lásku ve slunečné hřejivé podobě v komedii „Líbáš jako Bůh“, tak se Bohdan Sláma zaměřil na tu mrazivě naturální stránku věci.. Myslím, že sexuální scénu Zuzany Kronerové s Pavlem Novým budu mít v sobě ještě hodně dlouho.. Nevěděla jsem, jestli se smát nebo brečet a nakonec jsem se rozhodla, že je to vlastně super, když má někdo koule natočit něco takového.. Život není lehkej, ale lidi si ho umí prostě díky lásce odlehčit.. A to je skvělá vlastnost našeho národa.. ()

Master19

Nesmírně lidský film. Při scénách se syny jsem cítil velkou nutkavou potřebu vstát, jít tam a vylískat jim. Setkání s Broňou a následné kontakty byly zase velmi dojemné a neuvěřitelně intimní (teď nemyslím jen tu explicitně milostnou scénu). Celý film mě tedy udržoval v pozornosti a v citovém napětí. To už se mi dlouho nestalo a u českého filmu ještě déle. Nevyumělkované, přirozené, radostné i smutné, prostě jako život sám... ()

bizz_mjc

Další příběh z rodin druhu Adamsovic. Naštěstí ale hlavní příběhová linie nestojí na ní, i když tu slouží jako páka na hlavní hrdinku. Ta ukazuje, že vzít život zpět do vlastních rukou a žít jej, lze v každém věku. I tom důchodovém. Zfilmováno bez zidyličtění a zbytečných mravokárností. ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

12.09.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) každoročně mimo udílení národního ocenění Český lev vybírá i potenciálního filmového kandidáta na prestižní cenu Oscar, jenž by na jaře příštího roku mohl… (viac)

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)