Hon na pačlověky

• Nový Zéland Hunt for the Wilderpeople (viac)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem (neodolatelný Sam Neill). V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji... Po okouzlujícím upírském mockumentu Co děláme v temnotách přichází Taika Waititi s adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a legendárního bushmana Barryho Crumpa. (MFF Karlovy Vary)

elanius

(12/2017) / Zvláštny film s jasným posolstvom. Väčšinu času komédia, ale v niektorých momentoch som si úplne istý nebol. Film stojí na castingu, ktorý je tak jedinečný, že sklamať nemohol. A aj keď je film trochu rozpačitý, treba proste pristúpiť na jeho pravidlá a efekt sa dostaví. Minimálne vďaka krásnej prírode. (8/10) ()

ywo666

Zaujímavý nápaditý film. Zdravý mix humoru, dobrodružstva, absurdity a dojemnosti. Všetko okorené parádnou hudbou. Sam Neill je super. Otravný tučko je tak nesmypatický až je sympatický. A novozálandská divočina navodzuje chuť obuť si vibramy, vyzbrojiť sa, zbaliť batoh a ísť sa túlať po horách. Nájdu sa tam hluché miesta. Celkovo začiatok je slabší. Ale výsledný dojem zodpovedá slušným 80%. Chýbali tomu tak dva dobré vtipy a jedna napínavá scéna a bol by som úplne unesený. Takto iba oznanlivo kývem hlavou. Good job. ()

Bobik9

Geniální humor Taiki si mě opravdu získal. Všechno to vypadá tak přirozeně a nenuceně. Sam Neill je výborný bručoun a skvělý zálesák! A Julian Dennison? To je naprostý majstrštych! Geniálně vtipná a zábavná postava, která se vám v prvních minutách hnusí a potom se už jen smějete. Krásný film. ()

Saku

Aby bylo jasno s těma zvířátkama (kvůli kterejm dávaj nejspíš nějaký "sluníčkáři" odpad), tak prase se na zélandu loví ze všech zvířat nejvíc hned po tom "roztomilým" possumovi, kterej páchá největší škody na místní endemické floře...ve filmu je během leteckých záběrů krajiny několikrát vidět obří souška uprostřed nádherné divočiny: tak to je jeho práce! Nikdo, a tím myslím NIKDO, tam tuhle vačici nemá rád, nejhezčí je přejetá na silnici a v zimě krásně hřeje (alternativa vlny). Jak se říká: jiný kraj, jiný mrav a v zemi Pána prstenů moc dobře vědí, že je to prostě škodná a do roku 2050 hodlá veškerý přivlečený predátory eliminovat...jinak budou muset všechny mince s kiwim stáhnout z oběhu. Tak to jen tak pro informaci, aby to zase někoho nekonfrontovalo. ()

sskrblik

Když jsem ve Varech viděl Co děláme v temnotách, těšil jsem se prakticky hned na další zélandskou taškařici od režisérské dua Taika Waititiho a Jemaina Clementa. No a po dvou letech je to tu. Nyní distribučně daleko dříve k sehnání než v případě minulého film a druhý zmiňovaný pán sice není pod tímto filmem podepsán, ale to mě až tak nevadilo. Nyní už vím, že čekat podobnej zážitek jako před dvěma rokama bylo naivní, avšak film mě zaujal vyprávěním celkem triviálního příběhu trochu jinou formou. Vychválit musím svérázný humor, dětinský nadhled, vizuální vyšperkovanost, dva hlavní herce a krásnou přírodu Nového Zélandu. Hudební pecka ve filmu: https://www.youtube.com/watch?v=QH3Fx41Jpl4, pecička číslo dvě https://www.youtube.com/watch?v=S34cVkL6zCE ()

VasaX

Veselé dobrodružství o smutných věcech a jedné malé velké osobní rebelii. Toto dobrodružství, v hloubi buši, bylo pro mě poselstvím, že před světem sice nikdo neuteče, ale během toho běhu může najít tu svou dobrou cestu. Film je moc hezký, poetický, zábavný a nenudí. Jediným, ale nemalým, problémem je jeho nesourodost. Ta by sice mohla být obhájena určitým vývojem děje, ale cesta od dětské rebelské "idylky", přes drama po ztřeštěninu je dost kostrbatá a ten překlon do málo uvěřitelné komedie snímku v mých očích prostě uškodil. Už jen tím, že mu ubral na závažnosti a na mnoha prvcích, které do té doby budoval. tak či onak, stále je to moc pěkný film. ()

Brain-D

"Jsem jako Terminátor a ty jsi jako Sára Connorová" - "Né já jsem jako Terminátor a ty jsi jako Sára Connorová, ale z prvního dílu, předtím než dokázala dělat shyby" :D :D ()

zdenny

Začátek dobrý. Když tedy čekáme problémy s výchovou tlustého škaredého kluka s velice problematickým chováním. Člověk by si i představoval, že tetička a strýček se ujmou výchovy toho malého hajzlíka a postupně jejich vztah přeroste ve vzájemnou lásku, úctu a respekt. SPOILER: Místo toho babička zemře a děda se s mladým vydá na pofiderní cestu divočinou, v níž obsažené dobrodružství je celkem mrtvé. KONEC SPOILERU. Vysoké hodnocení to má zřejmě kvůli atraktivní a tak trochu exotické krajině a díky zemi původu výroby filmu. PS: Pěkná první skladba u závěrečných titulků. ()

ZeroCZ1233

S pomyšlením na Nový Zéland a jeho filmaře se drtivé většině na mysl dostane do popředí Peter Jackson, jenž svou tvůrčí velikostí zastiňuje všechny ostatní talenty toho nádherného souostroví. V posledních letech se z toho stínu přece jeden človíček vyňal a začal si dláždit svou Hollywoodskou cestičku filmařiny s třetím a také nejlepším dílem sólových zářezů Zázračného Thora. Jeho dřívější filmografie je stejně kvalitní, jako právě Thor, ne-li kvalitnější. Po upírské reality show smíchané s dokumentem se Taika zaměřil na prostější téma. Vzal jednu prostou knihu, obsadil do hlavní dvojice sympatické osůbky, jejichž vynikající chemie funguje na schválně přehnaném kontrastu a neskutečná jízda, prošpikovaná různorodým humorem, jenž přeskakuje z dětinskosti na čistou morbiditu řízlou se suchým sarkasmem, může s poklidným rozjezdem slibujícím lehké drama, začít. Šílený a jeden z nejlepších road tripů, co jsem kdy viděl. Sam Neill a Julian Dennison je dvojice, jež se potká jednou za život a je to setkání tvořící pod vedením Taiky Waititiho zlato nejvyšší ryzosti. 9 a něco málo/10 ()

blackJag

"MY SI HUSŤÁCKEJ ŽIVOT NEVYBRALI. TO ON SI VYBRAL NÁS." Určitá ulítlost naturelu filmaře Waititiho je v materiálu jednoznačně patrná (střihl si, tradičně, i malou vtipnou roličku kazatele nebo čeho na pohřbu, a tento výstup jednoznačně stojí zato), přesto neřekl bych, že jím přímo kvete. A to mne, upřímně, překvapilo, čekal jsem asi něco výraznějšího. Začne to zajímavě, pokračuje o to zajímavěji, ale potom už se dostáváme do smyčky, při které se tančí ve stylu repete. Přesto nerad bych od filmu odrazoval, pro nás jde minimálně o slušně zvládnutou exotiku :) Slovy Sheldona Coopera, fandím vám blázniví kiwíci! :) 65% ()

DeathTheKid

Hon na pačlověky mi byl doporučen. Musím říct, byl jsem skeptický když jsem viděl tlustého, snědého kluka a v části na kterou jsem klikl hned mluvil o červech z básničky. Ale dal jsem tomu šanci a zjistil jsem, že je to vlastně počin, který se vyhýbá klasickým stereotypům. Je po svém šílený, trhlý, bláznivý, vtipný. Po zjištění, že malý Ricky hraje dobře a tak nějak si navzájem sekunduje s Neillem mi jen potvrdil, že jde i dobře odvedenou filmařinu. Potrefený a milý film, to se musí nechat. ()

luksky

Tak tomuhle filmu bych dal nominaci za ptákovinu roku. Sam Neill je Pan herec, proti jeho hereckému výkonu výtku nemám...takže odpad dát nemužu..a teda dodíval sem se i do konce, ale nikdy více :-( ()

P1tr

Tento snímek není pouze honem na pračlověky, ale také honem na vaše bránice a věřte, že je užene úspěšně k opakovaným výbuchům smíchu. Taika Waititi nacpal svůj film až po okraj svým typickým humorem, které je tak příjemně ujetý, že mu nejde nepodlehnout. Kromě bohatého nášupu humoru ale Hon na pračlověky má také velké srdce a prokládá humor emotivnějšími momenty, které do zvoleného příběhu a atmosféry náramně sedí a nepůsobí vůbec rušivě. Waititiho film je klasickým příkladem skrytého klenotu o kterém málokdo ví, neboť na první pohled působí nenápadně, ale na druhý pohled jde o skvěle realizovanou komediální vizi, kterou po shlédnutí oceníte. ()

coscarelli

Les je mojim oblubenym miestom pre relx a preresetovanie mozgu a umu. Filmy v tomto prostredi mi sedia.A Taika nelenil ., a poprehanal blede tvare po domacej pode a lesoch a nechal zakvasit. Pekne a po svojom. Vsetko je prapodivne, vratane soundtracku. na druhu stranu vie kde postavit kameru,aby urobil pekny obrazok. O nudu vylozene neide, kedze uhana rezkym tempom, nepada , nekolise. V rezerve! ()

Soweek

3,5* Pár ukázkových waitititovských momentů bohužel nezachrání celý film. Julian Dennison je správnej týpek a těším se, jak se předvede v Deadpoolovi 2. ()

Maynard.

Taika Vaikiki mě dostal svým stylem v Thor 3, kterej řadím mezi TOP všechny Marvely. Tak sem si říka, že se mu blíže podívám pod čepici. No, špatný to nebylo, ale že bych z toho jásal metr vysoko, taky bohužel ne. Páč se tam toho moc nedělo a bylo to všecko takový pomalý až rozbředlý... Měl to být dojemný příběh mladýho rebela, na kterýho neplatí nic. Tak ho zkusej šoupnoutt pěstounům kdesi na konci Světa. Až podezřele rychle se mu tam zalíbilo a stal se zněj rázem příkladný mladý obtloustlý chlapec, který by mohl jít všem mládežníkům příkladem. Nechápal sem tu ženskou z ústavu, která se ho snažila za každou cenu najít a kterou poslouchali všichni poldové a další příslušníci... Ta tam byla navíc. No, už asi nikdy tohle nespatřím. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Pokud jste viděli Co děláme v temnotách nebo Hon pačlověky, dobře víte, že má Taika Waititi velmi specifický smysl pro humor. Jeho novozélandská nátura pronikla až do třetího Thora, a právě díky němu… (viac)

Sam Neill se potká s Thorem

Sam Neill se potká s Thorem

25.09.2016

Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme… (viac)