Holky z naší školky

všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1982, 4 min

Jara.Cimrman.jr

"A všechny v sexy tričku postavičku měly ham ham." Když jde o Péťu se Standou, tak to ode mne není nostalgie, ale pouze poťouchlé usmívání. Tohle totiž bylo myšleno vážně a přitom je to tak fantastická komedie. I klip je skvělý, protože v něm dva lamači srdcí náctiletých usměvavě podupávají, záda jim přitom jistí kolovrátkově šlapající těleso zvané Orchestr Karla Vágnera a to musí potěšit srdce každého fajnšmekra. Tomu už chybí k dokonalosti snad jen to, aby všechny ty Majdalenky, Apolenky a Veroniky odněkud vylezly a roztrhaly své idoly na kousky. ()

MM_Ramone

Pieseň "Holky z naší školky" bola najväčším a najznámejším hitom českého chlapčenského speváckeho dua Petr Kotvald a Stanislav Hložek. Autorom textu je Pavel Žák. Hudbu zložil Karel Vágner. Skladbu nahrali, naspievali a zaranžovali v roku 1980. Hneď sa z toho v socialistickom Československu stal veľký rádiový hit. V roku 1982 bol ku tejto populárnej odrhovačke natočený oficiálny videoklip v štýle infantilného new wave disco popu. ** ()

corpsy

Ako to vystihol v diskusii Honza__St., tých klipov je spústa a proste ťažké hodnotiť, pretože každý jeden je svojský. A možno aj jeden horší, ako ten druhý. Ale je to tak nostalgické, až nejde odolať. ()

Honza__St.

Opět (jako u spousty jiných věcí) není jasné, který klip se hodnotí. Jestli ten barevný, studiový, kde se mění holky hrající si s Rubikovýma kostkama v puberťačky a v pletoucí babičky (a úplně nakonec jsou z nich zase ty malý holky), nebo ten černobílý z Hitšarády, kde Standa s Petrem hrajou tenis s Šípem a Uhlířem. U obou je škoda, že se natočily na tu původní verzi, která není úplně ono, ale ta nejlepší tehdy holt ještě nebyla. ()