Zaklínač - Série 3 (2023) (séria)

Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (S03E06)

(epizóda)
  • USA Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face (viac)

Hon na Ciri vrcholí a sněm znesvětí zrada a krveprolití. Přetvářka jde stranou, každý ví, proti komu stojí, a nic už nebude jako dřív. (Netflix)

exree

Jako ta scéna lukostřelci vs magiči byla komická, a když to vygradovalo tím, že napálili asi 20 šípů do jednoho chudáka, něco se ve mě zlomilo. Tady od tohohle se fakt nedá čekat vůbec žádná kvalita. Bleskové ultimátní AOE, které vlastně nesejmulo skoro nikoho, protože si všichni hodili štíty. Skoro jsem usnul, ještě že jsem si prozřetelně nachystal kávu. Budgetové cgi plamenů, teleportující se Geralt, chování postav ve stylu hodu kostkou. No a samozřejmě Fringilla ()

Sebule

Tohle fakt zamrzelo. Scenáristé by měli radši hlavou bušit do stěny a možná by jim potom přišel alespoň jeden dobrý nápad. Vůbec nic tam nedává smysl, dej, postavy, motivace, prostě nic. Efekty opravdu špatné a akční scény opravdu nekreativní, akorát souboj Geralta potěšil. Na druhou stranu se mi některé záběry opravdu líbily a akce tam bylo opravdu dostatek. Hodnocení: 4/10 ()

Tom10000

6.díl. Do Aretuzy přichází, skryti pod magickou mlhou, vojáci z Redanie, jež vede Ciri velmi známý voják, zcela věrný císařovi Nilfgardu. Mezi nimi se nachází i Elfové, sdružení pod Franceskou, která podlehla nabídce Bílého plamene. Válka začíná. Už od počátku je jasné, kdo zvítězí, Tissaia, každý čaroděj a čarodějka, a později též Stregobor i Yennefer, však chtějí co nejvíce odložit osudný okamžik prohry. Geralt se pojistí zdánlivým přikloněním na stranu Redanie, ale pouze do okamžiku, kdy Phillipa i Djiskra zůstávají ušetřeni. Brzy ale i je stihne krutý osud, kdy musejí utéct pryč, a slova se ujímá Vilgefortz. Ten nemá náladu nikoho šetřit ani ponechat naživu, především Tissaiu. Má za to, že mu obě strany dobře zaplatí. Mezitím nejmocnější čarodějka světa vylézá na vršek druhé části Aretuzy, odkud, čerpající magii z Monolitu, vrhá na nepřátele mnoho blesků. Ani ona ale nestačí včas zarazit zkázu, ani Stregobor. Elfové však se zbytkem vojáků přesto utíkají pryč, bitva zůstává bez jasného vítěze. Tedy, přesněji, vyhrává Vilgefortz, když se utká s Geraltem, jehož smrtelně zraní. Pouze mladá čarodějka s rezavými vlasy, jemu i Ciri s Yennefer blízká, zachrání jeho skomírající život. Ciri utíká pryč, z jedné části Aretuzy do druhé, kde si ji najde Vilgefortz. Ani on ale nedokáže věřit svým očím, když se mladá blondýna nechá obdařit mocí magického Monolitu. Část sídla čarodějů výbuchem padá, Ciri získává novou sílu. Bude ji ale schopna ovládat? Přežil zlý čaroděj? Yennefer stihla vynést bledou Tissaiu ven z nebezpečí. Jak se ale válka vyvine dál? 85 procent, konečně slušný díl. ()

Budulmanek

Zaklínač série 3, díl 6. Scénáristi by si měli nafackovat a začít brát lehčí drogy, než si vzali před psaním třetí série. Cahir se první půlku dílu chová jak kreten, aby se pak naprosto bez důvodu zase vrátil ke své obsesi z Ciri. Geralt je v celém díle jak na procházce a je vyloženě vidět, že mu to už je u řiti. Způsob toho, jak zůstane Ciri sama poserou divným loučením s "matkou" Yeneffer, které bych věřil maximálně ségru Ciri. Budoucí zatrpklost Ciri tím jde pointou do pérdele. Celkově je to dost divnej mix toho, co se v románu stalo a divnýho naroubovanýho balastu, kterej byl občas dooost divnej... A to má bejt šestej díl to lepší z těch posledních tří dílů... No potěš koště... Mám "hroznou chuť" ten zbytek dokoukat... ()

Andy.222

Darwinova teorie v praxi. Né, vážně. Jestli mágové dostali tak snadno na prdel od pouhých 50 elfů a dvou čarodějek tak si tu smrt opravdu zasloužili. Jestli celý cech mágů jde tak snadno zlikvidovat, tak se opravdu divím, že vůbec vydrželi tak dlouho. ()

Rastamania

Tissia je blbá jak je pitomá.. Jasně že po kouzelníkovi nestřílím obyčejným šípem, štítový kouzlo proti šípům od Demetéra, když mi jich míří z metru 20 do xichtu..? Prostě koza. Celkově ale parádní díl.. Djisktra pobavil, stejně jako vykydnutí ohniváka jedním flákancem.., aneb deadly precision 100%. Konečně se Vilgeforzt vybarvil, vynikající postava ()

betyvlckova

Tak tahle epizoda byla trefa do černýho. V minulé epizodě se ,, všechny ,, postavy, které jsme celou dobu sledovali střetli na bále, který vyústil v absolutní řežbu. Souboj Vilgefortze je skvělý jako v knihách. A celkem potěšilo i umření některých lehce otravných postav. BTW cením název epizody, který se ani nevejde do kolonky :D. 10/10 ()

kubimike

Když jsem četl tuto část knihy, tak jsem hltal každou větu a čas jako by plynul kolem mě. Po shlédnutí epizody jsem si jen říkal proč, proč, proč. :-/ Jsem strašně rád, že něco podobného se nestalo s Pánem prstenů. Jako by člověk koukal na jiný příběh..60% ()

Malaghost odpad!

Rádoby hrající ochotníci se snaží z této scénáristické i dramaturgické žumpy něco vylovit. A je to přesně to, co v takovýchto místech plave. Dno se posouvá dál a vědmák strmě padá pod hranici snesitelnosti i koukatelnosti. Drahé Lauren Schmit by po této lobotomii měli zakázat přístup k psacímu stroji a do konce věků ji nechat psát jen gay fanfic. ()