Geralt, Yennefer a Ciri putují z jednoho konce Kontinentu na druhý a hledají bezpečné útočiště. Král Vizimir využije svého okouzlujícího mladšího bratra. (Netflix)

Tereza_T

Tak já jsem si právě vykoukala oči na Yennefer potažmo její představitelce Anye. A taky na Henrym a Freye... vlastně tohle píšu poslepu - Mecia jako Francesca vypálila mou poslední světločtivou buňku. Krásní to lidé. A nějakej, pro mě jako neznalce předlohy, svižnej a fajnovej děj to taky mělo. Tohle je spíš jen shoutout genům, kontaktním čočkám a make-up artistům. ()

tomik99

Vlastně když je tam Geralt, Ciri či Yen, tak to poměrně jde. Docela i akce je na slušné úrovni. Jakmile se ale objeví ostatní / vedlejší postavy, tak je to hrůza. Zvlášť celá sebranka okolo Marigolda působí směšně a jak z jiného světa / seriálu. Ty herecké výkony jsou k pláči a někdy haprují i kostýmy a lokace. Celkově mi přijde, že se v tom příběhu tvůrci potápějí a vytrácí se ta jedinečnost světa Zaklínače. ()

ArsenalEagle

Přál bych si, aby tato série byla přesný opak toho, co druhá, tedy že když 1. díl minulé byl vynikající a zbytek stál za hovno, tak že když byl tentokrát první fakt špatnej, tak je šance, že zbytek se zlepší. Naděje umírá poslední, ale všichni víme, kam to směřuje. Už první minutou totálně zhatit veškerá přání, když z Profesora a jeho bandy udělají úplný nicky, že do seriálu nedají nic skvělého a vtipného z knižní zápletky. Ty lidi, co dělají scénář nemají cit. Radovid není syn, ale bratr Vizimira. Z Triss udělali Yen, akorát bez sračky. Naopak z Yen, z té hrdé a mocné ženské hrdinky, kterou stvořil ošklivý muž, je pro změnu zamilovaná dolézající holčička. Chápu, že se muselo napravovat spousta zkaženého z minulé série, kde hlavně charakter Yen kvůli scénáři šíleně utrpěl, a náprava se jakžtakž povedla, jenže opět způsobem, kterým by se Yennefer nikdy nechovala. Z celého dílu je jediná scéna, která je z knih - Vespula. Tedy do momentu, než se z Geralta stane Filippa. Upřímně jsem se nudil. Hlína hoří jak papír, 3 různé armády se potkají zcela náhodně na jednom místě a bijou se mezi sebou navzájem. Časové skoky úplně random. Monstrum vytažené z nosu, genericky šedé. Alespoň hudba na 10 sekund naznačila slovanskou atmosféru. Jako by nestačilo, že Freye není pod 15, oni ji musí zmalovat tak, že vypadá starší než Anya (Yen). "Dear friend" dopisy postrádají svůj vtip, proč se vlastně používá toto oslovení. Chybí emoce, atmosféra je dost vratká a záživnost minimální. Charaktery postav jsou vykleštěny parádně, až do té míry, že bez jmen by jeden jen těžce hádal, že kouká na Zaklínače a jeho svět. Na jedné straně je snaha zachránit vztah Yen a Ciri, který se téměř pohřbil druhou sérií, na druhé se Geralt přestal chovat jako Geralt. Dělat z Ciri návnadu je evidentně v seriálu jeho oblíbená činnost. Motivace 3/4 postav by mi bez knih byla naprostou záhadou (ona mi je ostatně i tak, protože knihy jsou pouze zdroj jmen, nikoliv příběhu, zápletek, vtipu či dokonce smyslu. Netflix vzal vynikající, né tolik rozsáhlý svět a povedlo se mu stvořit naprosto sterilní generické fantasy. Když srovnám práci HBO v rámci HOD, je mi k breku. Tady není z čeho mít sakra radost! ()

muti

Mám pocit že je tu rekordný počet komentárov k samotnej epizóde, čo by vysvetľovalo vysoké a hlavne nesplnené očakávania. S mnohými sa nedá nesúhlasiť. Kvalitou to šlo citeľne dole minimálne o celú jednu triedu, čo vidieť už na prvom slow mo zápase z úvodu. Je toho toľko čo by sa dalo vytknúť, dúfam, že o tom bude pitch meeting 🙂 takto dole to nešlo ani v poslednej sérii GoT a to už je čo povedať. Dalo sa to dopozerať, aj keď asi až na tretíkrát... Možno aspoň z úcty k sérii by sa to mohlo dopozerať, ale všímam, že aj Henry Cavil už odchádza, čo je dosť známka sama o sebe... ()

kenkaku

Má tohle nějakou návaznost na to co jsem viděl před dvěma lety nebo ne? Buď si závěr předchozí řady vůbec nepamatuju, nebo se zase nějak poskytuje v čase (jako první řada). To samé postavy… takhle ta slideshow hromady různých postav (jak si o něčem povídají) působí dost nezáživně. Tak je to více než polovinu stopáže. Nicméně jsou tam i dynamičtější pasáže a krákoral držel hubu. A to se počítá. ()