Bůh žehnej tomuto nádhernému světu

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Kono subaraší sekai ni šukufuku o! (viac)
Japonsko, (2016–2024), 12 h 44 min (Minutáž: 23–28 min)

Kazuma Satō je mladý chlapec, který už delší dobu nechodí do školy a svůj pokoj opouští pouze tehdy, když si jde koupit novou počítačovou hru. Jednoho dne se takto vydá na nákup a cestou z obchodu vidí dívku, která se zrovna chystá vstoupit do vozovky přímo pod kola jedoucího vozidla. Kazuma se zachová impulzivně a dívku odstrčí, což vede k tomu, že je sám sražen. Kazuma umírá, jeho životní cesta definitivně končí... Každý konec je však začátkem něčeho nového, a tak se Kazuma dostává do místnosti, kam přijdou všichni ti, kteří opustili tento svět příliš mladí. Zde se setkává s bohyní jménem Aqua a dozvídá se od ní nejen pravdu o svém hrdinském činu, ale také to, že má na vybranou. Buď může jít do nebe, které mu však bohyně vylíčí jako poměrně nudné místo, a nebo jeho cesta může pokračovat v jiném paralelním světě. A jelikož je Kazuma vášnivým hráčem, může svůj nový život prožít ve světě fantasy RPG, kde bude jeho úkolem zničit samotného vládce démonů. Aby toho nebylo málo, může si vzít do nového života jednu jakoukoli věc. Kazuma se rozhodne poměrně rychle a jeho rozhodnutí, co si vezme s sebou, je asi tím jediným, s čím bohyně Aqua nepočítala... (Jeoffrey)

RoyBatty444

Svieže, veselé, japonsky lascívne. Dobre sa bavím. Dialógy sú priame a nehrajú sa na slovíčkarenie. Aj situačný humor je vo veľkom zastúpený (bublanie do vody vo vani). Príbeh síce o hrdinoch vo fantasy svete sa drží pri zemi a venuje sa hlavne bežným problémom (nedostatok peňazí a ich zarábanie, osamelosť, hlúposť, zvrhlosť a.i.) ()

Flatron

Veľmi príjemné anime, ktoré ma stále baví :) Paradoxne je to možno tou peknou "harmóniou" medzi hl. hrdinkami a hl. hrdinom. Musím podotknúť, že hl. hrdina je sympaťák a s tým jeho tímom to má fakt dosť ťažké, jediné čo mi vadí, je miestami až príliš veľká "tuposť"/"nešikovnosť" ženských postáv. Vrchol je zatiaľ pre mňa to masochistické správanie Darkness. ()

Krys3915

Velice pěkné a podařené Anime, které dokáže zabavit na hodně dlouho, je také velice záživné, nutí Vás koukat pořád na další a další epizody. Samotný děj se odehrává ve světě RPG hry, což se mi hodně líbilo. Postavy jsou podařené, jen mi trochu nesedla Lalatina, což je jméno Darkness. Anime se mi hodně líbilo, jsem zvědav na další sérii. 9/10 ()

Raichu.Cz

Tak jsem tohle anime konečně pochopil a začal chápat princip, seriál ukazuje opak isekaie kdy vlastně hlavní hrdina nemá nic jiného než velkou smůlu jelikož v každým isekai má hlavní postava vždy štěstí. A že mi to fakt trvalo pochopit ten příběh až na 3 pokus. Bohužel to tu zde stále smrdí a to tím že se tu ty vtipy opakujou a to už naopak začne být dost otravné, jediný co bylo dost vtipný sledovat byly takové úchylné momenty kdy to bylo s humorem dokonalé. Graficky je to bohužel takové divné či že tady nemůžu moc hodnotit... Postavy možná detailně vypadaj dobře ale bohužel nemám rád postavy které vznikli na principu vymyšlení memeček a toto, co je však nejhorší je co mohlo z Aquy vzniknou, a to perverznosti bo to kolik Hentai artů Aqua obsahuje na ehm... (nebudu zmíňovat stránku) to už je trochu přestřel... Anime má možná dobrou ukázku opaku kdy má postava smůlu ale samotné provedení je dost slabé. Za mě 45% ()