Bůh žehnej tomuto nádhernému světu

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Kono subaraší sekai ni šukufuku o! (viac)

Kazuma Satō je mladý chlapec, který už delší dobu nechodí do školy a svůj pokoj opouští pouze tehdy, když si jde koupit novou počítačovou hru. Jednoho dne se takto vydá na nákup a cestou z obchodu vidí dívku, která se zrovna chystá vstoupit do vozovky přímo pod kola jedoucího vozidla. Kazuma se zachová impulzivně a dívku odstrčí, což vede k tomu, že je sám sražen. Kazuma umírá, jeho životní cesta definitivně končí... Každý konec je však začátkem něčeho nového, a tak se Kazuma dostává do místnosti, kam přijdou všichni ti, kteří opustili tento svět příliš mladí. Zde se setkává s bohyní jménem Aqua a dozvídá se od ní nejen pravdu o svém hrdinském činu, ale také to, že má na vybranou. Buď může jít do nebe, které mu však bohyně vylíčí jako poměrně nudné místo, a nebo jeho cesta může pokračovat v jiném paralelním světě. A jelikož je Kazuma vášnivým hráčem, může svůj nový život prožít ve světě fantasy RPG, kde bude jeho úkolem zničit samotného vládce démonů. Aby toho nebylo málo, může si vzít do nového života jednu jakoukoli věc. Kazuma se rozhodne poměrně rychle a jeho rozhodnutí, co si vezme s sebou, je asi tím jediným, s čím bohyně Aqua nepočítala... (Jeoffrey)

SonGokussj

First impressions: Opět tu máme někoho uvězněného ve hře. Tentokráte však "originálnější" cestou (I když, ruku na srdce, velmi trapnou) a celkově to dýchá spíše humornějším dojmem, který se veze na vlně "jsem průměrný, nejsem žádný extra super hrdina, který je všemocnější než všechno okolo", což je fajn. Vcelku mne překvapila levná míra animace a rychle odsýpající děj. Těším se na další postavy. Prozatím však takový lepší průměr. 65% || 2EP: Představila se nám jedna/dvě nové postavy a musím říct, že jsou stejně tak nedokonale a trisktně neschopné, jako náš hlavní hrdina s bohyní. Zatím se dost bavím :-D Dělá si to prdel samo ze sebe a i když to vypadá na harémovku, žádné sexuální scénky nebo klišé tam nebyly. Prostě sranda :-) 70%> ()

Scalpelexis

Když se člověk mrkne na plakát a přečte si, o čem seriál zhruba je, nečeká zrovna mnoho. A i kdyby se komediální prvek rozumně vydařil, čekal bych omýlané sexuální vtípky a celkově slabou originalitu v tomto poli. Světe div se, toto anime se snaží vyhýbat zaběhlým klišé RPG světů, naopak si z nich úspěšně a vtipně utahuje a ecchi poznámky jsou spíš v rámci konverzačních narážek než těch vizuálních (i když grandiózních vítězství v podobě čórnutých kalhotek se nevyhneme, ale to nevadí). Perfektní příklad, jenž mě pobavil nejvíce, bylo setření rytíře, jehož napínavě vykouzlená smrtelná kletba neměla úplně očekávaný efekt. Postavy jsou správně neschopný s drobnýma úchylkama: Některé se už nikdy neposune lvl intelegence, jiná se silně vyžívá v masochistických sklonech. V neposlední řadě jsem překvapený, že s hustotou dámských protagonistek na mužské dostala sekce romantiky naprosto minimální prostor, a i když se tam ženské vrchní vnady kolem Kazumy nebezpečně pohupují (nejde mi to nekomentovat, ale jejich kresba mi přijde naprosto odlišná, než jsem zvyklý a nevím, jestli mi to vadí nebo právě naopak), tak ho to jako klasického zástupce nevylejzajícího japonského panice moc neznepokojuje..což je fajn. Ale hádám, že toho se dočkáme v následující sérii, což může být kámen úrazu, nicméně nepředbíhejme. Příběh je průměrný, konec žádný, což by mi za normálích okolností vadilo, ale frekvence vtípků to podrží a tudíž divák jisté neduhy odpustí. Malinko mě irituje celková animace, která mi přijde poměrně odfláklá na můj vkus. Prozatím ale jsem pozitivní, seriál má potenciál a na druhou řadu se rád podívám. ()

zdepapepa

Nejsem znalý žánru isekai, alespoň ne víc než normální lidé, takže tahle část humoru mě minula. Co mě ale neminulo je všechen ostatní humor, kterého má Konosuba na rozdávání dost, ať už to je fantasy setting nebo jen obyčejné chování postav. Jako klič vidím právě ústřední kvarteto, při jehož sledování jsem si vzpomněl na seriály jako jsou Last Man on Earth nebo It's Always Sunny in Philadelphia. Žádná z hlavních postav z těchto seriálů určitě nebude vysoko v žebřících vzorů chování pro dospívající a žádné z nich bych nesvěřil jakýkoliv svůj majetek. Je ovšem veliká zábava sledovat jejich každodenní život. Zároveň je to stejně kvalitní sitcom (Konosuba dobře ukazuje, že anime je skutečně jen animační technika a nikoliv žánr) jako některé na NBC, kde není postavy, kterou bych neměl rád. Myslím si však, že nejlépe to vyjádřil Gigguk. Nejenže je Konosuba vtipně napsaná, je i vtipně naanimovaná a namluvená. Je tak velká škoda, že u některých vtipů se jde až do absurdna a přílišné dětinskosti. Zároveň se občas až nezdravě často opírá o zachování statutu quo i přes úspěchy hlavní skupiny dobrodruhů. Energické theme songy reprezentující skutečný obsah anime a pohodové closing themes už jsou pak třešnička na dortu. ()

TomX2

Celkový dojem: Zhliadnuté zatiaľ 8 epizód 1. diel [60%] Prvý diel celkom ušiel - krásna animácia a dobrý nápad, nesadol mi akurát humor, ktorý mi prišiel urevaný, detský a trápny. Nejaká šanca na zlepšenie tam je a snáď ma to aj zaujme. 2. diel [60%] V druhom dieli pribúdajú nové postavy a nové schopnosti, anime je vďaka tomu o čosi zaujímavejšie, avšak znova mi tam nesadol humor, ktorý mi miestami lezie na nervy, z čoho mám potom chuť celé anime zabaliť. V podstate som spokojný tak, ako aj s prvým dielom, no je tam ešte o trošku väčšia nádej na zlepšenie. 3. diel [60%] V treťom dieli znova pribúdajú nové postavy, schopnosti a kúzla, lietajúca zelenina (?) a aby toho nebolo málo, dostaneme aj trochu haremu. Nie je to vyložene zlý diel, pretože sa tam niečo dobrého nájde, ale harem mi do toho vôbec nesadne. 4. diel [60%] Ono to po troch priemerných dielov vyzeralo nádejne, avšak znovu som dostal len priemer akurát s tým rozdielom, že oproti predošlým dielom bol trochu zaujímavejší. Čo je ale škoda je to, že Konosuba nie je trochu akčnejšia a miesto akcie alebo niečo, čo do rpg hier perfektne zapadá, preferuje skôr interakciu medzi postavami a vtip. Zatiaľ asi najväčšie prekvapenie série a po konci dielu už môžem byť len zvedavý, ako to dopadne a či vôbec sa tej akcie aj dočkám. 5. diel [80%] Zatiaľčo sa tvorcovia v predošlých dieloch márne snažili o humor a vtipné scény, v tomto dieli sa k môjmu prekvapeniu, humorom nešetrí a je v ňom niekoľko momentov, ktoré môžu zapríčiniť celkom hysterický smiech. Aspoň u niekoho. Kazuma mi svojimi úchylkami a zlodejskou schopnosťou pripomína Isseia z High School DxD a tak si vďaka nemu môžem spomenúť na ďalšie obľúbené anime. Snáď sa Konosuba ďalšími dielmi bude zlepšovať viac a viac, pretože zatiaľ sa naozaj jedná len o priemerné anime. 6. diel [80%] Šiesty diel je zatiaľ najlepšia epizóda zo série - hrdinovia nám konečne ukážu svoje schopnosti, čo znamená, že dej bude konečne o niečo akčnejší. Nuž, to sa bohužiaľ nestalo, pretože opäť som sa dočkal akurát len rozprávania. Na druhú stranu je v tomto diele niekoľko zábavných momentov, takže to rozhodne nenudí. Žeby sa toto anime za ten čas zlepšilo? 7. diel [80%] Fajn oddychový diel, v ktorom sa veľa nedeje a skôr sa sústredí na humor, smrť a bohyne. Je trochu odlišný od ostatných, ale stále je sa na čo pozerať. 8. diel [40%] Typický diel Konosuby a presná ukážka, ako by nemalo akčné/fantasy anime podľa rpg hry vyzerať. Tvorcovia sa až príliš sústredili na humor a scenár, dialógy a vystopovanie postáv nechali bokom. Zatiaľ pre mňa asi najväčšie sklamanie a najhorší diel série, som zvedavý, ako to dajú vo zvyšných dieloch dokopy a či sa to naberie lepší spád alebo to dopadne katastroficky. 9. diel [60%] 9.8.2018: No dobre, tak prešiel rok a chcel som si vyčistiť on-hold list, tak som si povedal, že Konosuba bude dobrou voľbou. A predsa, chýbajú mi len 2 diely a do dátumu som sa trafil. Tak a teraz k hodnoteniu. Ani si nepamätám, o čom vôbec toto anime bolo, no viem, že ma to až tak nebavilo. Súdiac podľa toho, čo som videl tento diel nenadväzuje asi na nič, takže som si ho mohol plnohodnotne užiť. To sa síce nestalo, ale ak už nič iné, miestami to bolo celkom vtipné hoci surrealistické. A je potešujúce, že aj ecchi anime dokáže diváka pobaviť. No najlepšou stránkou stále ostáva dabing. Aj keď to prekvapivé nie je, Japonci sú v tomto majstri. 10. diel [40%] Záverečný diel ma veľmi nebavil. Nie je to vtipné a ani zaujímavé, jediné, čo stojí za pozornosť je animácia, hudba, dabing atp, ale to sa už opakujem. Summa Summarum: Ako celok ma toto anime veľmi nebavilo, no bezpochyby má veľa dobrých prvkov, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad animáciu, hudbu a svet. K humoru mám indiferentný alebo skôr neutrálny názor - jeden diel je vtipný, ďalší vôbec a väčšinou sa Konosuba sústredí na to "vôbec". Väčšine ľudí sa toto anime bude páčiť, ale toto fakticky nie je môj štýl. 365 dní pozerania tohto anime tiež svedčí o mojej zaujatosti k nemu. Pre mňa len ďalšia záležitosť, na ktorú o pár hodín zabudnem a vytratí sa mi z pamäti. Druhú sezónu v blízkej dobe neuvidím, ale niekedy jej šancu dám. Priemer: 62% (9.8.2018). () (menej) (viac)

LND

I hrdinové a dobrodruzi jsou „jenom lidi“, více či méně praštění. V tomto případě tedy spíš více. Vedle boje s monstry, ať už jsou to nemrtví, ropuchy nebo létající zelí, jim nejsou cizí ani témata jako dluhy, alkohol a sexuální obtěžování. Musím uznat, že čtveřice hlavních postav jsou asi ta největší paka, co se mohla dát dohromady. A je to super! Nebudu vůbec zastírat, že je to přisprostlá úchylárna a půlka vtipů pramení právě z toho. Postava masochistické rytíř-modelky Darkness je za mě jednoznačně nejlepší, i když brutálně nahláškovaní jsou tady úplně všichni. „EXPLOOOSION!“ ()

Hees

Kazuma sa ocitá v novom svete a preto je Konosuba (ako sa v skratke volá toto anime) zaujímavé a vtipné anime, lebo si so sebou zoberie aj ešte niekoho iného. Síce ona s tým nesúhlasí, ale čo sa dá robiť. Anime Konosuba teda je v skutku isekai anime s vtipným dejom a ide tu hlavne o komediálnu časť stránky a tu sa nikto nehrá na to, že sa tu deje niečo vážne. Postavy sú v skutku nenadané, čo sa týka ich schopností, až parodujú iné isekai anime. Ale pozor v konosube sa vyskituje jedna svetlá postava a to Lalatina lepšie povedané Darkness jej BDSM chútky ma naozaj zaujali a podobnou postavou je akurát tak Ayame Sarutobi z Gintamy, takže ak by bolo viac takýchto postáv v anime, bol by som naozaj veľmi spokojný hehe. Inak kvalitatívne občas nuda a občas ani nevychádzajú nejaké vtipné situácie tak, aby sa divák reálne rehotal a o to by tu malo ísť v prvom rade v anime typu isekai + comedy + parody. ()

kubka4

Už dlouho jsem se takhle nezasmál. Úžasná komedie ze světa RPG. Dobrodruh začátečník, bohyně, která nepobrala příliš inteligence, masochistická rytířka, která se ještě nikdy netrefila svým mečem, a tak trochu šílená čarodějka, která dokáže použít jen jedno kouzlo denně (i když extrémně zničující)... Co z toho asi může vzejít? Všudypřítomné narážky a vtípky jsou výborné a nenechají vás vydechnout. Takhle si představuji správnou a originální komedii... - 95 % ()

massdonfel

Vítejte v RPG světe magie a party triků pro pobavení vedlejších postav v hospodě. Na seriálu se mi především libí, že hlavní postava jen prostě jen obyčejný člen teamu a stejné nemehlo, jako všichni ostatní členové naštěstí LUCK is jeho největší atributa :D . Trochu jen doufám, že Darkness dostane více character develomentu v druhé serii. Oproti ostratních v teamu je trochu odstrčená a ta její masochistická povaha se rychle okouká. Od seriálu jsem nic nečekal, dlouho jsem se na to nechtěl dívat čekal jsem od toho ujetou haremovku s pořád opakovaným funservisem. A hodnocení ani zde ani na mynimelistu mě moc nepoňoukalo ke sledování. Ale nedávno jsem si řekl, že to zkusím a udělal jsem dobře . Seriál člověka chytí hned po prvním díle, ale neubere to náboj ani pozdeji. Jedinné co tomu chci vytknout je to, že v díle, kde představili Wiz,byl jen asi 30s mžik kde popsali odkud ji znají a co se tam stalo, velká škoda, že to v seriálu nebylo. Nevím jestli to přeskočili úmyslně nebo je to tak uděláno i v novele, ale rád bych byl kdyby tam přidali 2 díly a udělali to "kompletní" 9/10 především díky hype :) ()

gumbo

Jak asi vypadá fantasy svět, kde se chovají vedlejší postavy logicky, musíte hradit škody, které jste svým chováním způsobili, hlavní hrdina je trochu lenoch a v jeho hrdinské partě (harému) je trochu tupá a alkoholu holdující bohyně, výbuchy milující čarodějka a masochistická rytířka? No vypadá sakra vtipně a originálně. Zábavná jízda od začátku do konce, která nemá zábrany, ale i tak zůstává vkusná a extrémně vtipná. Když se hlavním hrdinům někdy něco povede, tak vždy jen čekáte na ten moment, kdy a jak se to zase posere. A jelikož to v reálném životě bývá podobné, je to příjemné osvěžení do žánru isekai, kde na podobné momenty většinou vůbec nenarazíte. Škoda že nemáme víc než 2 řady. 80 % ()

kukkik

Grafika - pěkná. Postavy - pěkné. Ecchi - dobré. Ale zbytek vata hadr. Příběh veškerý žádný, ve výsledku jde jenom o jakousi barevnou fáborku sestávající z rádoby vtipných gagů, ve kterých jde ovšem vždy pouze o to, kdo se komu kouká pod sukni, případně čí genitálie budou, respektive nebudou, obnaženy. Jinak nápad by to byl fajn, něco ve stylu Sword Art Online nebo s přimhouřením oka Fairy Tail ale tady bohužel zvítězilo pozlátko a děj se seškrtal až do nulové hodnoty. Jinými slovy, KoNoSuBa je naprostá ztráta času, na kvalitní anime málo děje, na kvalitní hentai málo nahoty. Hvězdička za moc pěkné písničky v openingu a endingu 1/5 ()

Godhaj

,,She said you’re a demon who strips off panties.“ Tento seriál je sympatickým způsobem potrhlý. Mladý zakřiknutý nerd se dostane do záhrobního světa RPG a tam zažívá se svými kamarádkami různá dobrodružství. Nutno vytknout, že se mohli tvůrci lépe popasovat s jednotlivými příběhy i zákonitostmi světů počítačových her. Místo toho vyplňuje stopáž vždy podobné dětinské vtípky, naschvály a řvaní. Ale zase je legrace sledovat tu neschopnou skupinku dobrodruhů, jaké mají problémy. Za pochvalu také stojí krásná závěrečná písnička. Celkově vzato je Konosuba příjemnou oddychovkou. ()

DaweForeman

Zpočátku jsem čekal další styl anime, kdy člověk z naší reality se objeví ve fantasy světě a stane ultra hrdinou, ale autoři zahráli trochu na jinou notu. Příběh ani není o akčnosti a dramatičnosti a ecchi prvek se celkem drží vizuálně zkrátka až na pár stiuací, jinak si ho člověk spíše užije slovně. Naopak se autoři zaměřili spíše na komediální fantasy. Spousta vtipných narážek a různých situací, kdy každá postava je svým unikátním způsobem vtipná. Jediný a celkem zásadní mínus, který mi tam ale vadilo, byla animace. Normálně se nezdá nějak špatná, ale ono vykreslování obličejů, které nabírá zvláštních tvarů, je opravdu úděsné. Co se týče hudby, tak krom příšerného ED bych to hodnotil tak nějak podprůměrně. ()

darthvader77

Po třech epizodách, co mne zaujalo na Konosubě je vyrovnaná dynamika mezi postavami. Je to takový nešvar v anime a manze, že dynamika mezi některými postavami je hrozně jednostranná (příklad hovořící za všechny Sakrua zachází s Narutem jako s odpadem a Sasuke zachází se Sakurou jako s odpadem) Tady si všichni vzájemně dělají naschvály zhruba stejně a tak člověk nemusí trpět jako pes u každé pseudo komediální vložky. Navíc se tím velice rychle buduje vztah mezi postavami. Další věc v mnoha isekaiích často ignorováno, že se Kazumovi stýská po domově a dopisy na konci každé epizody (mámě, otci, učiteli) zahřály u kokoro. A kradení kalhotek a útočící zelí je Jojo úroveň bizardnost, takže není co řešit. Těším se na další díly. Závěr s ničitelem zajímavý. :D Druhá série podobně střelená jako ta první s bombastickým finále v lázeňském městě, s cool potvorou jako třešnička na dortu. Pštrosové téže pobavili. ()

Kimkong

Na první pohled klasické anime, kde se hrdina z reálného světa, dostane do světa fikce, kde má zachránit svět. Tím klasika, teda až na harém končí. Složení hrdinovy party je těžce netradiční díky různým schopnostem členů. Stejně tak hrdina není tak úplně hrdina. Seriál je spíše komediální a často velmi přehání, než že by se jednalo o masakrování monster a záchranu světa. ()

Drozdo57

Zo začiatku som bol úplne nadšený. Niekoľkokrát som sa od srdca, nahlas zasmial. Postavy sú úmyselne príšerné osobnosti, ale o to viac sú vlastne sympatické. Pretože, väčšina ľudí sú celkom príšerné osobnosti, ale budú to pred vami skrývať. Tu sa nikto na nič nehrá. Ostatné, teda parodovanie rôznych isekai anime je tiež dobre spravené. Príbeh nemá asi zmysel hodnotiť, pretože skoro žiaden nie je. A to je práve trochu problém. Pretože bez toho, aby sa všetko v seriáli niekam rozumne posúvalo ide iba o výplach. Ktorý si ani, bohužiaľ, neudržuje nasadenú kvalitu z prvých pár dielov. Napriek negatívam mi ale postavy tak prirástli k srdcu, že musím hodnotiť nadpriemerne. ()

Modular

To si takhle povídáte s přáteli o anime a jejich oblíbených žánrech, když v tom najednou přijde na mysl žánr isekai. Ten osobně přímo nesnáším, obvykle je tak strašně přeceňovaný a jednoduchý, neskrývá se v něm žádné překvapení ani zábava. Ano, existují výjimky, jako třeba Re:Zero, ale těch je žalostně málo. V okamžik vyřčení mých argumentů mi přítel představí sérii KonoSuba. Prý je to extrémně funny a nejlepší isekai/parodie, co kdy viděl. Tak proč to nezkusit? A popravdě? Po první sérii jsem byl dost zklamaný. Animace byla nic moc, OST nijak zajímavé a ten příběh? Byl to jakoby isekai, který si neustále dělal srandu sám ze sebe. Chtěl jsem to po první sérii dropnout, ale pak jsem se podíval na OVA k první sérii a... zasmál jsem se! Tak jsem pokračoval s tím, že bude druhá série mnohem lepší a byla! Teda, stále se nejedná o nejlepší anime co jsem kdy viděl, to ani zdaleka, ale musím uznat, že jsem se hlouposti toho nádherného světa několikrát zasmál. A i ta animace se o trochu zlepší s druhou sérií, takže to není zas tak špatné! Nevím, jestli bych to někomu zrovna doporučil, ale asi to stojí za to. Po zprůměrování sérií 7,5/10. ()

draxus

Když jsem s tímhle anime začínal, čekal jsem, že to bude laciný klon SAO apod. mířící hlavně na milovníky harému. Nakonec mě to ale do sebe vtáhlo. Je to vtipné, je to akční, a ač jsou zde přítomny některé dost tuctové prvky, tak to tuctové rozhodně není. ()

Imperator

Velmi nekonvenční Isekai anime a řekl bych že i jedno z nejlepších co jsem zatím viděl. Je nádherné že se toto anime nedrží stereotypu o reinkarnaci postavy, která se okamžitě stane nejsilnější na celém světě, ale naše hlavní postava začíná úplně od nulu s naprosto neschopným dárkem co si vybrala při vstupu do nového světa. Hlavní postavy jsou roztomile neschopné a každá svým extrémním charakter velmi oživuje děj. Moc se mi líbí zcela komediální podání tohoto typu anime, které se nezaměřuje hlavně na posun děje, jelikož cíl se zdá být zcela v nedohlednu. A ono komediální pojetí je provedeno velmi šikovně a vyhýbá se zažitým praktikám které jsou používán ve spoustě anime seriálu. Některým klasickým typů lechtivých vtipných scén se nevyhýbá ale ty jsou zde prováděny spíše slovně než grafický což je za mě podstatně lepší. Pro pobavení velmi doporučuji klidně i lidem co nejsou v anime moc zběhlý jelikož si to podle mne užijí stejně intenzivně. ()