V pokračování Kono subarashii sekai ni shukufuku wo! (2016) se opět setkáváme s šestnáctiletým chlapcem jménem Kazuma Satō, jehož život v Japonsku byl předčasně ukončen. Kazuma dostal po své nečekané smrti od bohyně, která si říká Aqua, druhou šanci jako neohrožený hrdina ve fantasy světě plném magie. Poté, co se dokázal spolu se svými společníky vypořádat s bezhlavým rytířem i s mobilní pevností známou jako Ničitel (Destroyer), věří Kazuma, že se jeho činům konečně dostane patřičného uznání. Velmi rychle je však vyveden z omylu, když si pro něj přichází vojáci zdejšího lorda, který jej viní ze zničení svého sídla, terorismu a zrady království. Kazuma je zajat a musí prokázat svou nevinu před soudem, což však nebude vůbec snadné. A tak přidává mladý hrdina ke svému úkolu najít a zničit vládce démonů další - za každou cenu očistit své jméno... (Jeoffrey)

Hees

Druhá sezóna je úplne to isté ako prvá a nedostanete nič naviac, ani nič menej a tak tí čo ich bavila prvá prečo by neskúsili aj druhú? Občas tu chýbajú nejaké nápady, ako by sa dal daný svet či dané situácie hlavných hrdinov spestriť okrem teda vtipnej stránky tá zostáva zachovaná približne na úrovni prvej sezóny. Iné aspekty idú trochu do úzadia, lebo ak ste čakali niečo lepšie, ako bola prvá sezóna bohužiaľ toho sa nedočkáte. ()

Godhaj

,,Try again after you’ve leveled up a bit.“ Druhá série Konosuby mě bavila ještě víc než ta první. Přišlo mi, že naši hrdinové zažívali větší množství zábavnějších questů a také dostali více prostoru pro uplatnění svých skillů. Ovšem nějakou větší originalitu nečekejte, většina příběhů má danou linku, jde se na quest, něco se zvrtne a je po všem. A konečně taky vyjeli ze svého původního města na projížďku do lázní. Nová postava Yunyun bohužel nedostala moc prostoru, což podle mě byla trochu škoda. ()

Katakimiku

Asi budu v tomhle názoru v menšině, ale mě se druhá série líbila mnohem víc než ta první. Nejenže jsme dostali ještě vtipnější a lepší zápletky než minule, ale zároveň mi přišla o něco lépe zvládnutá i chemie postav. Rozhodně tomu napomohla část, která se věnovala Darkness, do té chvíle podle mě nejslabšímu článku party, a nebudu lhát, že teď jí mám vážně o dost radši a přitom si neprošla skoro žádným vývojem, jenom dostala víc prostoru. Jinak jsem si žádné velké změny v kvalitě nevšimla, je to pořád nejlepší parodie na isekai žánr, jen se trošku bojím, jak dopadne třetí sezóna, jelikož anime přechází pod nové studio, ale budu doufat, že to bude pořád přinejmenším dobrý zážitek. 8/10 ()

TruthPreveal

Po shlédnutí první série jsem se samozřejmě musel podívat i na druhou. Postavy i humor zůstaly stejně praštěné a za to jsem byl rád. V druhé sérii se toho možná děje o něco víc než v první (více soubojů), ale to nedělá první sérii horší. Možná bych i řekl že první série je možná o něco lepší, a to nejspíš proto, že v druhé sérii jsou humor a některé scény už trošku předvídatelné (hlavně scény s Darkness a jejím masochismem). Ale to neznamená že mi to vadilo a že jsem se nebavil. Právě naopak. Scény jsou vtipné, praštěné a to hlavně díky postavám, které se sice chovají prakticky furt stejně, ale nikdy to neomrzí. U tohohle anime jsem se smál průměrně 2-3x za epizodu a to se mi ještě u žádného anime nestalo (možná krom Prison School). Smíchem nemyslím to že jsem se smál až mi tekly slzy a nemohl jsem popadnout dech. To zase ne, ale prostě takový obyčejný smích. Kdo očekává nějaký hluboký příběh s přepracovanými souboji a emocemi a který ukrývá nějakou "message", tak očekáváte špatně. Tohle anime je určeno jenom proto, aby jste se smáli nad tím jak praštěné to je. Stejně jako první sérii dávám druhé 5 hvězd (9/10) . Pokud se chcete příjemně pobavit tak rozhodně doporučuju. ()

LeitoSE

Vtipné, svieže, stále rovnako ukričané a so stále rovnako neskutočne blbými postavami, ktoré tak ako prvej sérii dokážu úžasne pobaviť. Animácia síce zostala jednoduchšia, i keď som čakal isté vylepšenie, ale pri komediálnych anime mi to vonkoncom neprekáža. Výborná gradácia deja v posledných troch epizódach na komediálne anime. 10/10 - 85% ()

• Anime je adaptací třetího a čtvrtého dílu knižní série stejného názvu, jejíž autorem je Natsume Akatsuki. (CarnTheNunya)
  • Úvodní píseň „Tomorrow“ nazpívala zpěvačka Machico. (CarnTheNunya)
  • Závěrečnou píseň „Ouchi ni Kaeritai“ nazpívaly Rie Takahashi (dabérka Megumin), Ai Kayano (dabérka Darkness) a zpěvačka Sora Amamiya (dabérka Aquy). (CarnTheNunya)