Cudzinec

• Česko Stopy spravedlnosti (viac)

Quan (Jackie Chan) je majiteľom čínskej reštaurácie a tragicky prišiel o svoju dcéru. Jeho dcéra Fan (Katie Leung) si išla vyzdvihnúť šaty na maturitný ples, keď došlo v obchodíku k výbuchu. K výbuchu sa prihlásila Írska republikánska armáda IRA. Quan sa snaží najskôr získať mená atentátnikov od veliteľa protiteroristickej jednotky, ale nepochodí. Potom uvidí v televízii rozhovor s írskym námestníkom ministra Liamom Hennessym (Pierce Brosnan) a rozhodne sa ho kontaktovať. Keď u neho tiež nepochodí, rozhodne sa mu dať varovanie ako bývalý príslušník špeciálnych síl. Obaja sa snažia o jediné, získať zoznam teroristov. Začína tak hra, kto z koho. (TV Markíza)

liquuid

Libi se mi zde dva separatni deje, ktere se navzajem ovlivnuji. Džeký prekvapil a Bonďák zahral svou klasiku. Plno sympatickych zvratu a paradni dojezd. Nelze prakticky nic vytykat, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze jde o solidni becko. 4/5 ()

DJ Kritik

Film je pekne vystavaný a príjemný na pozeranie. Nenudí, ale ani nieje prekvapivý. Je však spracovaný tak, že človek naň pozerá a skončí až na konci. ()

jayman

Po čínskom a americkom Jackiem Chanovi vidíme európskeho Jackieho, ktorý trochu aj hrá (priemerne) a trochu sa bije (rozmýšľam, či to jeho kung-fun ešte viem brať vážne). Okrem jeho línie však The Foreigner rozvíja inú, oveľa zaujímavejšiu: v tomto filme je hlavným hrdinom Pierce Brosnan. Ak by tomu tak nebolo, išlo by len o ďalší Taken klon - nenápadný muž s military minulosťou rozoberá na kúsky akýsi syndikát. Takto je to príjemný thriller, ktorý by som si pokojne pozrel ešte raz. ()

Jadro

V prvej tretine sa to veľmi ropačito zamotáva, no nakoniec je z toho veľmi zaujímavé prekapenie. Samozrejme ak si odmyslíme vek Jackieho a Brosmanovo stupídne vyčíňanie, hlavne keď mal mať takisto nebojácnu minulosť... ()

pafka

Je to jizda celou dobu, co skoncily uvodni a zacaly titulky na konci. V deji jste natazeny tak za 3 minuty filmu a uz vas tvurci nepusti ani na chvili. A Jackie je velmi slusny, zadny pitvoreni, nic podobneho. Brosnan vcelku ok. Naprosto, ale naprosto poctiva klasicka filmarina, ktera v dnesni dobe je velmi vzacna - a tak dobre funguje. Jen nechapu, co na tom ma byt podle csfd mysteriozniho. Je to zkratka velkej film. ()

johnsnow

Takže ako by som to zhrnul. Od Cambella, anvyše s tak skvelými hereckými esami ako je Brosnan a Chan, plus super príbehom som čakal viac. Príbeh to má zaujímavý, akciu fajn, len to chcelo skrátiť alebo nedať tak veľa vaty ktorá je zbytočná. Chan je v pohode, mastí sa jak pán, Brosnan slušný sekundátor, akurát si podľa mňa nezaslúžil taký koniec. Zato chválim, že zvyšok dostal čo mal. Takže za to, že Campbell nenaservíroval až takú pecku a za tú kokotskú vec čo Jackie urobil na konci Brosnanovi, pretože ja osobne som toho názoru, že si to nezaslúžil. Akonáhle to urobil, tak v tú ranu som chcel aby ho zabili. Veru Jackie v tomto filme si za ten end zaslúži titul debil. Prvý krát čo ma tak tento herec nasral ()

Renswo

The Foreigner , je pomerne formálny a tuctový akčný Thriller , ktorý neponúka veľa nového no stále sa nejako podari odlišiť od cesty nudných klišé. Jackie Chan a Pierce Brosman pre mňa boli dôvodom , prečo som tento film pozeral , precitil a hlavne nebol zbytočne strávený. V The Foreigner sme mohli vidieť tmavšiu a važnejšiu stranu Jackieho Chana. Prierce Brosman ako muža ktorí medzi úradnikmi hľada hranice medzi dobrom a zlom. ()

srolyma

Výborný revenge. Jackie Chan to zahrál naprosto s přehledem, přiměřeně svému věku, civilně a bez typických šaškáren. Má to kus z Death wish, kousek z Ramba, místo obligátních islamoteroristů je tady IRA, což jen dodává na zajímavosti. Spokojenost. ()

a0001

Ak ste pripravení na najserioznejší film s Jackie Chanom, tak toto je ten správny výber. Žiadne kung-fu panda čínske braky. Film kde Jackie hrá konečne reálnu postavu, film ktorý som už ani neočakával. Politický terorizmus vs majiteľ reštaurácie alias "special forces", klišoidné, ale maximálne seriózne. A Bond teda Pierce zahral politického utopenca, hajzlíka, tak isto precízne. Tento "movie", si zaslúži nečakanú pozornosť. ()

walkingdead

Jackie Chan v "politickém" thrilleru? Upřímně, moc jsem od toho nečekal, ale nakonec je z toho teprve 2. film z Jackieho kariéry, kterému dávám plné hodnocení. Vážná role mu sedí víc než to obvyklé pitvoření v hongkongských kung-fu béčkách, které sbírají kladné body jen díky jeho akrobatickým kouskům. Těch v tomto filmu moc není, ale vůbec to nevadí. Akce, z níž i tak dobrých 75 % obstarává sám Jackie, je o to lepší a reálnější. Za mě je nejlepší téměř závěrečná scéna, v které jde Chan na návštěvu do bytu, v němž sídlí buňka teroristů, zatímco policejní zásahovka čeká venku na rozkaz k zákroku. Výborně napsaná i zahraná byla nejen role čínského mstitele, ale i jeho protivníka irského politika a exteroristy v podání exBonda Pierce Brosnana, který se neustále snaží mezi několika špatnými řešeními hledat to, které pro něj bude nejvýhodnější. Dojde i na pár zajímavých zvratů. Film taky ukazuje odvrácenou tvář vysoké politiky, která je plná větších či menších výměnných obchodů, v kterých není místo pro morálku a svědomí. ()

diccon

Prekvapive slusnej thriller. Dobre napsanej a super zahranej - kazda z postav ma svoji motivaci, jedna podle ni a verite ji. I Jackie Chan je velice povedenej. Tahne mu na sedmdesat, ale porad je to jeste borec. A Brosnanuv politik zonglujici na hrane legality a snazici se udrzet mezi Londynem a fanatickejma kamaradama z mladi je taky vybornej. ()

muti

Poznáte to, vydúrite hada z jeho jamy a on všetkých pozabíja. Well that escalated quickly... No len teraz tam nehrá Segal, ale nenápadný dôchodca. Každopádne, politická linka Brosnana bola oveľa zaujímavejšia, hlavne keď nebolo do posledného momentu jasné čo vedel a či vôbec. Obaja sme slúžili v armáde, sme si podobní. Nope, ty si vrah žien a detí. A mladého veterána z Iraku prekvapil dôchodca. Títo mladí západniari houby vedia... Jackie by mal točiť radšej takéto filmy než tie komunistické drísty. Ale to by asi musel žiť na prehnitom západe a nie v komunistickom raji, všakže 🤷 ()

OwenBobby

Martin Campbell opět natočil povedený reboot vyhořelé filmové postavy. Tentokrát se však nejedná o agenta s povolením zabíjet, ale o čínskou akční legendu. Jackie Chan tu však dostal prostor nejen pro předvedení kaskadérských kousků a prvků bojových umění, ale dokazal, že je i schopný herec. Stejně tak Pierce Brosnan dostal po dlouhé době roli, ve které se nemusel tvářit, že je to pro něj jen další den v práci, ale dává vše do vykreslení komplikované postavy ministra a bývalého irského teroristy. Pokud člověk neočekává od filmu jen zběsilé artistické prvky Jackieho Chana (na které ovšem také dojde), užije si poctivě stavěný politický thriller, kterému Jackieho bojové scény jen dávají korunu. Ve výsledku se tedy jedná o povedenou žánrovku, která potěší zejména vyniknutím dohasínajících hvězd. 9/10 ()