Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo

• Južná Kórea 달의 연인 : 보보경심 려 (viac)

Během záchrany topícího se malého chlapce dojde k zatmění slunce a dívka, která pro něj skočila do vody, se ocitne v minulosti. Nyní je z ní Hae Soo, sestřenice manželky osmého prince Wang Wooka. Přestože je Hae Soo nejprve zmatená z nastalé situace, snaží se zvyknout a přizpůsobit se novému prostředí a díky tomu má také možnost poznat i ostatní prince včetně obávaného čtvrtého prince Wang Soa. (andiek05)

Koral17

Seriál som videla až začiatkom roku 2022, takže som mala možnosť pozrieť sa na tento fenomén z odstupu niekoľkých rokov od jeho vzniku. Už dnes je absolútne jasné, že sa jedná o klasiku vo svojom žánri, ktorá i napriek rôznym nedostatkom zaslúžene patrí na predné miesta rebríčka top kórejských seriálov.  Áno, seriál má svoje chyby, ktoré sú však zatienené silným dramatickým a zároveň veľmi poetickým príbehom o tom, čo všetko musia žena a muž obetovať, aby aspoň čiastočne naplnili svoju lásku. Niektorí recenzenti tu kritizujú, že v príbehu divne plynie čas a vzťahy a pravidlá na kráľovskom dvore sú veľmi nerealistické. Ak to však berieme z pozície prevažujúcich žánrov romantickej drámy a predovšetkým žánru fantasy, ako podivný sen hlavnej hrdinky, tak sa nad to dá povzniesť. Ak divák vydrží až do konca, tak celkový dojem, ktorý v ňom seriál zanechá, je veľmi silný. Približne od 8.-9. dielu sa dej výraznejšie dramatizuje, emócie sa stupňujú, jednotlivé príbehy a charaktery postáv sa prehlbujú a rozvíjajú.      Kapitolou samou pre seba sú nezabudnuteľné herecké výkony, ktoré sú z môjho hľadiska jedným z hlavných dôvodov úspechu seriálu. Uchvátili ma predovšetkým výkony všetkých princov, ktorí sa človeku skutočne dostanú pod kožu. I keď niektorí z nich dostali v rámci príbehu len menší priestor, napriek tomu dokázali svoju postavu stvárniť ako kompaktnú osobnosť s vyhraneným charakterom a jedinečným osudom. Bravo!   V tomto smere vynikajú predovšetkým postavy 8. (Kang Ha-neul) a 4. princa (Lee Joon-gi), ktoré sú kvintesenciou osudového romantického hrdinu s temnými tieňmi na duši. Najmä 4. princ je po hereckej stránke stvárnený geniálne, myslím, že i do budúcna bude ťažké túto postavu prekonať. Vynikajúci výkon podala i hlavná predstaviteľka (IU), ktorá zvládla skvele stvárniť prerod svojej hrdinky od optimistickej naivky až po zrelú ženu so zložitým až tragickým osudom. Na tento seriál a predovšetkým jeho postavy budem dlho spomínať a určite sa k nemu ešte v budúcnosti vrátim. ()

mark.benford

Krásny seriál o intrigách, veľkých láskach a sile make-upu..Pre mňa to bol nádherný zážitok, určite jeden z top kdram v roku 2016. príbeh aj spracovanie mi veľmi sadli, rovnako ako úžasný soundtrack, ktorý si odvtedy púšťam stále dookola. Takisto obsadenie bolo vynikajúce. Či už u hlavných postáv, alebo u vedľajších. Moju pozornosť upútali najmä mladí herci Nam Joo Hyuk a Ji Soo. Niekedy sa mi so seriálom nechce začínať práve preto, že má viac ako 16 častí. pri Scarlet Heart však 20 dielov nie je žiadny problém, pretože každá chvíľa je vyplnená zmysluplným dejom a má svoj význam. Plusové bodíky pridávam za koniec seriálu, s ktorým som bola veľmi spokojná. ()

sara93

Proč já si zase pustila historickej seriál!? Zase nedostatečnej konec pro mě! Musím uznat, že seriál se mi sledoval dobře, ale ke konci mi začal lézt na nervy ten smutnej a uplakanej děj. Mrzí mě, že z výborné postavy Wang Soa nebo-li divokého vlka udělali to co udělali. Myslela jsem, že bude prostě furt stejnej jako na začátku. Ta postava měla sakra velkej potenciál, ale bohužel se jeho charakter rozvinul společně s dějem. Největší problém pro mě je, že po takovém citovým vydírání je ten konec prostě na hovno. ()

majlika3

Můžete mít moc, nebo lásku. Poslední díl shlédněte sami s krabicí kapesníčků, nebo budete vypadat, jak emočně labilní krávy (pánové prominou) . Opravdu musím říct, že Joon-ki Lee ( Wang So) podal výborný výkon, všechno mu naprosto věříte, jeho hněv vás zamrazí, jeho smích zahřeje a jeho pláč vám rve srdce. Často psali, že Ethernal love kopíruje Scralet Heart- není to pravda, pouze prvotní myšlenka a episoda jsou stejné. SH není rozhodně tolik Fantasy. Že teřba šetřili na kostýmech a ohrávali se do kola- čert to vem, zpracování bylo super a když srovnás s konkurencí , třeba Eternal love, Journey of Flover tohle bylo na velmi vysoké úrovni. Joon-ki si rozhodně našel cestu do mého srdce. ()

MatoPalkes

Príbeh o tom, ako kúsok make-upu zmenil kórejskú históriu. Z tohto sa zase budem dlho spamätávať. IU super, tie jej kukadlá mi bohate stačili celých 20 dielov a teším sa na jej ďalšie výkony. Lee Joon-gi herecky vládol, hudba (najmä inštrumentálna) bola nádherná. ()

RhiannonEsme

"Korejskou horečkou" jsem se nakazila na podzim 2021 svým prvním seriálem "Crash Landing on You". Pro mne, romantickou milovnici dlouhovlasých mužů pro mne byla historická dramata jasnou další volbou. Toto je, navzdory výhradám, moje největší srdeční záležitost všech dob. Překrásné oči Lee Joong Giho mne zhypnotizovaly na první dobrou a ryzí, silný charakter čtvrtého prince Wang So řadím k těm nejlépe propracovaným, které jsem kdy ve filmovém světě viděla. Hraní očima a jemnými výrazy obličeje, fantastická výprava, co se týče krásných látek, účesů, šperků, strhující scény, krásný hudební doprovod... Na chování osmého prince bylo od samého počátku znát, že je slaboch, nikdy Hae Soo před ničím nedokázal ochránit a pokaždé ji "nechal jít". Ostatně se podobně choval i k vlastní ženě. Proto mě strašně iritovalo slabošské chování hrdinky Hae Soo vůči ušlechtilému Wang Soovi, její věčná selhání a nakonec zbabělý útěk od něj. Ne dítě, ale podle mého názoru hlavně sebe chtěla "zachránit" před palácovým prostředím. Ktera zena by opustila svou zivotni lasku, kdyby jeste cekala jeho dite?! Hae Soo byla slabým článkem, zatímco čtvrtý princ zůstal celé ty roky v citech stálý. Skok 2 let po Wang Soově návratu ve 14.díle mi přišel nesmyslně dlouhý. Není normální, aby dva zamilovaní mladí lidé zůstali tak dlouho "jen přáteli" - a seriál je opravdu o hodně mladých lidech, pokud jsem počítala správně, tak Hae Soo a Wang Soovi bylo v době seznámení 16 a 18 let. Výhrady mám i k nedotaženému konci. Obecně nemám ráda. když se něco nafilmuje a potom se to do seriálu nepřidá, přestože všechny události v závěru logicky směřují k takovému rozuzlení. Tím méně, pokud tím nepřidaným je dobrý konec, po kterém drtivá většina fanoušků prahne. Ale tohle je u korejských dramat časté, neumějí dělat pořádné konce. Moje soukromá spekulace je, že poté, co Gwangjonga všichni opustili a zůstal úplně sám, se zabil, aby mohl najít svou Hae Soo v jiném světě - a probudil se v moderní době, kde podal Hae Soo v galerii kapesník. Tím by se vysvětloval i popisek u jeho portrétu, nejprve dobrý král a poté najednou velké čistky. Znamenalo by to, že v králově těle už nebyla jeho duše, která odcestovala, ale stal se "jiným člověkem" podobně jako Hae Soo a Choi Ji Mong. Obrovská škoda otevřeného konce u tohoto seriálu! ()

Nabi

Seriál zobrazuje velký počet vedlejších i hlavních postav. Nejprve bylo náročné se v postavách zorientovat podle jmen, či podle toho kdo je jejich matka, kolikátý princ to je a proč to tak je. Když jsem se ale zorientovala, kladné postavy jsem si zamilovala, záporné postavy jsem proklínala a svůj názor jsem několikrát na jednotlivé postavy změnila. V seriálu je skvěle vyobrazen vývoj hrdinů, bratrské pletichaření při boji o trůn či postupné trápení hlavní hrdinky. Při sledování mi několikrát puklo srdce kvůli krásné romanci, která musela překonávat všechny útrapy jak již při zmiňovaném boji o trůn, tak kvůli postavení hlavní hrdinky, která se postupně po pomyslném žebříčku postupovala níž a níž. ()

skorpik42

Určite jeden z najlepších historických seriálov. Skvelé výkony, krásna hudba, výborný scenár. Jediné s čím som sa nestotožnila bolo to množstvo vysmrkaných vreckoviek. Ale pretože mám zo záveru zlomené srdce, už sa k nemu nevrátim. Dvakrát by som to nezvládla. Navyše, ešte jeden takýto seriál a presedlam na rozprávky. ()

Jankaxx

Tohle se zase povedlo! Přiznám se, že jsem kouzlu korejských seriálů propadla ani ne před rokem. Cca březen 2023... ale od té doby jsem jich sjela desítky a vlastně už na nic jiného ani nekoukám. Líbí se mi jejich romantika a klišé 😄 taky jejich romantika, dramata a mix komedie... nemám ráda smutné konce, ale tady jsem si to pořádně "nenastudovala " a vrhla se do toho. Pozor spilery: ze začátku to bylo romantické i vtipné. Hlavní hrdinku jsem viděla poprvé a musím říct, že pro mě je to jedna z nejhezčích co jsem kdy viděla. Tady byla roztomilá, ale určitě umí být vamp když ji obsadí jinde s jiným makeupem a účesem. Zpět k seriálu... dost jsem se neorientovala v pripadně tří princů. Ze začátku jsem nepoznavala který je 10 , 14 a Baek ah. Některé vedlejší linky mě vůbec nebavily. Hudba byla místy až moc moderní, ale pár písniček naopak tak dobrých, že jsem je začala poslouchat na Yt. Instrumentalky byly krásné! Vývoj hlavních postav nádherný. Jen jsem pro ně jako vždy chtěla šťastnější konec. Smrt Hae Soo byla dojak. Moc mě mrzelo, že princ Jung na ni čekal a když ji "dostal" tak k němu vlastně přišla dožít.  Vůbec by mi nevadilo kdyby spolu měli nějakou "linku" a udělala ho trochu šťastným...  Konečná scéna s příslibem, že se možná potkají mi k urovnani nervu nestačí. Ráda bych je spolu viděla. Ale což! Stejně to má 5 hvězd a bylo to krásný a smutný.... ()