Po autonehodě  duše Zhang Xiao (Cecilia Liu) cestuje z přítomnosti do Číny 18. století. Převtělí se do jednoho ze svých předchozích životů, šestnáctileté Maertai Ruoxi, dcery generála v Quing dynastii. Podaří se Zhang Xiao vymanit ze svého minulého života a vrátit do přítomnosti, nebo bude nucená žít v minulosti? (Amalberga)

Amalberga

Do dokoukání seriálu mi sice chybí posledních pět epizod, ale protože se k němu už nehodlám vracet, dovolím si ho ohodnotit. Zezačátku se mi moc líbil. Zhang přemýšlí, jak se vrátit zpátky do přítomnosti, ale po jednom nezdařeném pokusu se vzdá. Ještě párkrát narazí na rozdíly mezi sebou a Maertai Ruoxi (nepamatuje si rodiče Maertai Ruoxi, použije moderní výraz OK, zastává jiné názory na postavení ženy ve společnosti). Jenže zanedlouho vytěsní své skutečné já a stane se Maertai Ruoxi, která zná osudy krále a všech princů, ale nezná svůj. Na hlavní hrdince jsem také ocenila, že se nejdřív pokoušela bojovat za svůj úděl, zanedlouho však zpasivněla a všechny příhody přijímala klidně a nevzrušeně. Její vztah s princi a se všemi byl trochu trapný, protože ji všichni milovali a zbožňovali a neustále vychvalovali. Díky svým přátelům proklouzla krušnými okamžiky a nikdy se jí nic vážného nestalo. Milostný život Ruoxi mi připadal svým způsobem vypočítavý, protože nakonec zvolila toho, o kterém věděla, že se stane císařem. Velkým mínusem seriálu jsou animace. Okamžitě poznáte, že daná věc není skutečná. Jeden z důvodů, proč jsem se na seriál nedodívala, byla Ruoxina odevzdanost a pasivita. Když někdo umřel nebo se stala nějaká zásadní věc pro její život, neměla jsem pocit, že by to bylo nějak prožité, hlavní hrdinka vždycky uronila pár slz, řekla nějaké super moudro a šla dál. Nic se nedělo, žádné drama, žádné závažné důsledky. Život v seriálu si plynul tak nesnesitelně pomalým tempem, že jsem se radši na něj vykašlala. ()

Liverka

Ačkoliv už je to několik let, co jsem Bu Bu Jing Xin viděla, tohle je přesně jeden ze seriálů, na který se nedá zapomenout (alespoň v mém případě). Duše Zhang Xiao, dívky z 21. století, se po nehodě a zásahu elektrickým proudem ocitá v Zakázaném městě za vlády císaře Kangxiho uvězněná v těle Ma'ertai Ruoxi, dcery generála dynastie Qing a sestry druhé manželky 8. prince, která se má v blízké době zúčastnit výběru konkubín pro císaře. Za každou cenu se chce vrátit do své doby, ale časem a po četných pokusech nemá na výběr a s výhradami si musí zvyknout na život v Zakázaném městě, nicméně striktně odmítá, aby o jejím životě a sňatku rozhodoval někdo jiný. Spřátelí se s císařovými syny, kteří si ji pro její výstřednost, bezprostřednost, půvab a nezvyklé chování oblíbí. Zhang Xiao z historie ví, jaký který princ byl a jaký úděl nebo osud je čeká. V době jejího příchodu do Zakázaného města spolu císařovi synové dobře vycházejí a váží si jeden druhého, ale po jisté události (nebudu prozrazovat) se jejich vztahy začnou rapidně zhoršovat a vypukne mezi nimi boj o trůn. V průběhu jejího pobytu v Zakázaném městě ji potká láska, tresty, vzestup i pád po odmítnutí císařova přání provdat se za 14. prince. Nakonec ji potká osudová láska v podobě 4. prince, budoucího císaře. Seriál přibližuje divákovi život v Zakázaném městě, zvyky, tradice, festivaly, hierarchické uspořádání společnosti, různé pohledy princů na řešení problémů v zemi, historické vazby mezi státy a především konfuciánství. Výborné herecké výkony, ani jeden z princů nesplýval, každý herec dal své roli osobnost, dokonalé kostýmy, krásná hudba (a to Hu Geho nemusím), záběry – rozkvetlé stromy a sníh, brilantní děj, který má divákovi stále co nabídnout. Chemie mezi Ruoxi a jejími dvěma láskami. A konečné silné vyústění, kdy se Ruoxi dovídá, co vlastně poštvalo prince proti sobě. Jednoduše je v tomto seriálu pro mě tolik pozitiv, že drobné chybičky a nedokonalosti neřeším. Na poslední dva díly doporučuji kapesník (nebo spíš celý balíček:-). Jeden z nejlépe hodnocených čínských seriálů a pro mě za jasných 5*. ()

Katka232

Celkem vzato, tak se mi seriál líbil. Jen mi přišel nedotažený konec a světe div se, tak jsem pak našla pokračování z moderní doby z roku 2014. Pár věcí se mi zdálo přehnaných a jiné celkem fajn. A pokračování celkem dobře navazovalo. Já jsem ujetá hold na čínské seriály. ()