Nate Foster (Daniel Radcliffe) je mladý vzdelaný idealista, ktorý sa rozhodol nastúpiť do FBI ako analytik, aby bojoval proti zahraničným teroristom. Nate čoskoro pochopí, že teroristické útoky, ktoré odhaľuje, sú často falošné a majú dva ciele - upokojiť vystrašenú verejnosť a splniť plán. Keď jedného dňa objaví pašovanú dodávku cézia-137, ktoré je možné využiť pri výrobe špinavej bomby, podelí sa so svojím poznatkom s agentkou Angelou Zamparovou (Toni Colletteová). Šéfka je presvedčená, že ide o akciu domácich neonacistov, a poverí Natea, aby medzi nich prenikol v utajení. Nate infiltruje nebezpečnú teroristickú skupinu, ktorá je odhodlaná vyčistiť krajinu šírením smrti a skazy. Stane sa jedným z tých, proti ktorým bojuje. (TV JOJ)

Morholt

V záplavě všech těch agentů operujících uvnitř islamistických skupin působí infiltrace mezi neonacisty celkem osvěžujícím, neokoukaným a pro mě i atraktivním dojmem. Takže potud spokojenost. Co do schématu film nijak nevybočuje ze zavedených standardů. Tak trošku uťáplý agent FBI specializující se na islámský terorismus se nechá zverbovat kolegyní pasoucí po náccích, projde výcvikem a poté, co je komunitou přijat, šplhá v hiearchii a snaží se dostat k něčemu, co by celou organizaci rozložilo. Scénář si sice dovolil nějakou tu slepou uličku, ale zkušenější divák se zmást nenechá. Ale i přes jistou šablonovitost film šlape jako na drátkách a po celou dobu drží tempo a sem tam přichází i s napětím. Každopádně hlavní otázkou bylo, jak si poradí Radcliffe s rolí fašouna a tady musím říct, že obstál na jedničku. V prvních záběrech jsem mu sice moc nedůvěřoval, ale jakmile si oholil hlavu, vplul do své role naprosto suverénně a v mých očích se tady nálepky Harryho Pottera nadobro zbavil. Výborná Toni Colette pak byla tou pomyslnou třešničkou na dortu. Jen tak dál pane Ragussis. 85% ()

Lacike

Taka poucna exkurzia do nacistickych organizacii v sucasnom USA, ktora ale v ziadnom ohlade nejde prilis do hlbky a ani nie je nejak nekompromisna. Napriek zavaznej teme to nakoniec pôsobi dost neskodne a zaver je dokonaly happyend. Tvorcovia si mali zobrat priklad zo slov jednej z postav. Ked chces na nieco upozornit, tak by si to mal urobit svojimi cinmi a nie len prazdymi kecami. A v tomto filme vsetci ti nacisti len naprazdno kecaju. Nedôjde ani na to najprimitivnejsie zmlatenie nejakej mensiny. Zabavnym vrcholom filmu je odhalenie hlavneho kecala, ktory ma svoju vlastnu show na internete. Takze hlavnym plusom filmu je pre mna prekvapivo Daniel Radcliffe, ktoreho prilis nemusim ale s vyholenou hlavou a tragickym pohladom pôsobi dost uveritelne. 6/10. ()

malylada

Radcliffe prostě stoupá. Myslel jsem si, že po Harrym jeho hvězda vymizí, ale naopak se ukazuje, že je schopný zahrát cokoli a daří se mu dokonce vybírat správné role. Příběh se točí kolem různých hnutí a hrdina se snaží najít souvislost s připravovaným bombovým útokem. Film se nedokáže rovnat Kultu Hákového kříže a je brán trošku z jiného úhlu. Scénář tolik nestrhne, ale proměna uťáplého agenta v radikálního nácka je solidní. Možná trošku natahované, ale tahle tématika dokáže zaujmout natolik, aby se člověk nenudil. Za mě velká spokojenost......7/10 ()

schizmo

Ty vole, to je ale blbost! Redcliffe si do rakve zatlouká jeden hřebíček za druhým a jeho herecká kariéra jde z kopce mílovými skoky. Po sérii Harryho Pottera nenatočil už nic kloudnýho nebo normálního, takže ani jako náglovskej infiltrátor to nezachrání. Ne snad díky hereckému výkonu (já bych mu toho fáška snad i věřil), ale nicotnej scénář, triviální zápletka a doslova televizní proukce to zadupávají těžkýma botama do země. Už teď netrpělivě očekávám další Redcliffův film, s jakou bejkárnou nás ještě oblaží... ()

MartinezZ

Film by byl podstatně, PODSTATNĚ lepší, kdyby v tom nehrál Daniel, protože pro tuhle roli, ať už árijského skinheada nebo agenta FBI, se jeho drobná rachitická postava tak moc nehodila, že to bylo až k smíchu a ostatní herci mu to museli žrát, což působilo tak nesmyslně, nevhodně a pitomě, že to sráželo celý film. Přitom provedení, scénář a myšlenka nebyly vůbec špatné, jen tan casting hlavní postavy byl absolutně debilní. Ale naprosto. "Casting Fail 2016 Movie Awards Champion" ()

kaylin

Nejprve jsem si myslel, že mi Harry Potter v drsnější roli nebude sedět, ale nakonec se ukázalo, že on ani není moc problém. Nějak jsem měl ale hodně dlouhou dobu problém uvěřit, že tam skutečně je nějaký případ. Byl tam, trochu jinde, což měl být zajímavý scenáristický zvrat, ale to zase tolik nevyšlo. Ale zajímavý náhled na to, jaká přesvědčení i dnes mohou existovat. ()

movieband

V Radcliffově post-potterovské éře se najde víc filmů, které zahrál líp, ale i tak bych Impérium neřadil vyloženě k těm špatným snímkům. Lehce nadprůměrný možná, ale i tak bych se přikláněl k názoru, že pokud si na film kdy vzpomenu, tak to bude právě kvůli Radcliffovi, protože si mimo něj nedokážu s filmem spojit nic, tak pamětihodného. Za svůj čas film ale film stojí. ()

Kaluž

Scénář děravý jako cedník zasažený dávkou z kulometu MG-42, herecké etudy koledující si o parte a okamžitou kremaci, do toho ty vdolky s hákáčem… jediným plusem je fakt, že se to neprotlačilo do české kinodistribuce a shnije to na DVD nosičích někde ve výprodeji. ()

GrungeChild

Harry Potter a Konečné řešení dopadlo dost rozpačitě. Holt když někdo napíše špatnej scénář, vykrade debilní zápletku z americké teenage komedie (jo, té se zakřiklou nerdkou, co si sundá brejle a stane se královnou plesu), a ještě k tomu za parťáka naservíruje odpornou užvejkanou krávu, tak se pak může hajlovat ostošest, ale kde nic, tu nic. Dan to přes veškerou snahu nevytrhne, a člověku stejně nakonec nezbude, než zamáčknout slzu a toužebně zavzpomínat na polonahýho Edwarda Nortona s hákáčem na prsou. Kdepak, tady Rohy neporostou. 2* ()

M.i.k.e

docela sem se těšil až uvidím jak se Harry dal k náckům,ale musím uznat že výsledek je lehce rozpačitý.Téma je fajn,Radcliff i přes štěněčí výraz hraje celkem slušně,ale to je všechno.Celkem bych očekával mnohem větší drive a naléhavost,ale to Imperium prostě nemá.Zkraje je to vlastně dost uspávací (určitě na tom má podíl i ne moc dobře zvolená hudba) a i po přechodu hlavního hrdiny k nacistům se nic moc nezmění.Tempo je hodně rozkolísané a je místy problém udržet pozornost.Potenciál tu každopádně je,ale druhý Kult hákového kříže se nekoná....60% ()

bourec

Bez napětí,jako kriminálka nefunkční,ale vlastně bych se spíš přiklonil k dramatu.herecky průměr,Radcliffe tady hraje takovýho ulízance z kanclu co chtěl bejt na správný straně,a někoho lapit.Colletka pořád žvejká jak kravka u lesa,nevim ,ale timhle nikoho nemůže rejža oslnit .40%. ()

Streeper

Možná jsem zrovna na tenhle typ filmu měla náladu a chuť, protože se mi to docela líbilo. Jediné, co bych filmu vytkla je hlavní herec. Daniel byť je to skvělý herec, do téhle role se nehodil a dokázala bych si představit kohokoliv jiného. Být já v jedné z těch skupin, tak si prostě říkám, že na tom mrňousovi, který je až moc chytrý a kultivovaný mi prostě něco nesedí. Když dám ale Daniela stranou, tak to bylo dobré. Místy trochu utahané a nudné, ale díky Danově herectví se to dalo zvládnout. Možná bych uvítala více skupinových akcí a akce všeobecně. Zátah na konci byl nejlepší z celého filmu. ()

FAITH.BABE

Thriller je od slova thrill ne? Dvě hvězdy. Jedna za Radcliffův výkon (ani jsem nepomyslela na to, že je to vlastně Hery Poser) a druhá za ucházející scénu na konci... ()

flyboyeda

Timto filmem spolecne se Swiss Army Man pro me Daniel Radcliffe oficialne prekrocil stin Harryho Pottera. Dobre jsem se bavil, prima atmosfera, gradace, scenar, hudba i cast. Urcite stoji za to si vyhledat dokumenty o realnych souvisejicich tematech a postavach. Dava to filmu zcela novy rozmer. Film mi pripomnel skvely snimek The Believer. Soude dle komentaru nize zustane film spise nedoceneny... ()

StanislachKo

Akože to s tými jadrovými volovinami bolo celkom cez čáru, ale nevadí! Radcliffe sa v mojich očiach týmto definitívne zbavil Harryho nálepky. On je asi fakt dobrý herec, lebo ja som mu to proste veril. Aj všetkým tým nímandom okolo neho.Nenáročný filmček, ktorý si asi o dva týždne nebudem vôbec pamätať, ale udržal ma v strehu (a občas aj napätí) celý čas. ()

Remivsremi

Zajímavé téma zpracované zručnou filmařinou s více než solidním hereckým obsazením. Radcliffe mě v každém filmu dokáže přesvědčit o svém neoddiskutovatelném hereckém umu a jeho roli jsem mu na sto procent věřil. S výsledkem jsem nadmíru spokojený. ()

Triple H

Jednohubkovité a jednoduché, ale celkom pozerateľné. Pomohol by menej televízny vizuál a pomerne ťažko uveriť aj, že Radcliffe by so svojou konštrukciou bez problémov zapadol medzi hlavohruďovité vyholené hlavy. Ale s Toni Collette im to dokopy tak zvláštne seklo. Mali by si zahrať učiteľku sexu a jej žiaka, to by im sedelo perfektne. ()

Johnny.ARN

Harry Potter prešiel k Tomukohonetrebamenovať a ide bojovať za čistú rasu. Naoko. V Martensoch a bombere. Na každom kroku trúsi jednu múdrosť za druhou a na všetko ma pripravený pohotový argument. Pán situácie. Až na to, že takýto chytrolíni nechodia v Martensoch a na pochody. Celá tá policajná akcia postavená na predstavách jednej premotivovanej blondsky ( inak,čo robili ďalšie oddelenia? ) mohla dopadnúť všelijako a na jeden moment si to skutočne divák aj začne myslieť ( tak premotivovaná že nečíta komenty? ). Zvyšok boli aj tak len bláboly bielej rase a o tom, ako s tým chcú niečo spraviť. Neskoro chalani, keď sa k vám dostane Potter, dostane sa k vám už asi každý. 3 z 5 ()