Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

markul

Šimona s Matoušem jsem během svého dětství viděl nesčetněkrát. Videokazeta dostala pořádně zabrat. Byl to pro mě takový malý kult a ani jsem nevěděl, že je to už druhý díl. ()

DocBrown

Az do Abramsova startreku je tohle asi nejsprostejsi vykradacka, jenze kupodivu extremne zabavna, srovnatelna pouze s tim nejlepsim od Spencera a Hilla. Krome filmu s S&H je tu take dost prvku z francouzkych komedii s de Funesem (v druhem dilu je primo dvojnik Crushota), vsak jedou take do Francie. A mozna take americkych komedii Three Stooges. Krome ustredni dvojce je skvely take "Sef" Dominic Barto a ustredni melodie. Napodobitel Spencera Paul Smith je sam pomerne slavny herec (Bestie Rabban, Vevoda z Mavericka, Bluto ...), v USA pravdepodobne slavnejsi jak samotny Spencer. 90% ()

Petr.Kocfeld

Tato dvojice Italů je vcelku dobrá i komická.Dávám tomuto filmu 4 hvězdy a 80 procent.Nostalgie z dětství.Tato dvojice dublérů Terence Hilla a Buda Spencera působí vcelku dobrým dojmem.Je to výborná italská komedie o dvojici kamionáků,kteří mají přepravit zakázané zboží v podobě sprejů jistému plešatému šéfovy. ()

Wishkah

Přijde mi to takové vlažné. raději mám ten druhý film. Ten mi přijde vtipnější, ale i tak se jedná o zdařilou kopii dvojky Spencer/Hill ()

Garch

Ten typ komedií, které byly v deseti letech na pět hvězd. Ještě "Vůně cibule" :-) teď jsem si vzpomněl. A "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" . Potom přišel "Fantoci", no a pak už komedie, na které se podívám i dnes "Bláznivé střely" atd. Těžko hodnotit. Asi každý dáme někdy plnou palbu z nostalgie. Ale dnes se udržím ;-) ()

laepus

Jedna za nostalgii a příjemné vzpomínky na dětství, druhá za vtipnou a trefnou hudbu a třetí za dnes už trochu omezenou vtipnost - pár gagů tam zkrátka je, ale už se u toho prostě neválím jako před pětadvaceti lety. ()

Untentrauer

Neberu to jako náhražku Budda a Terrence i když tomu tak je, protože se v této době na nich snažili přiživit. Proto to s nimi ani nebudu srovnávat. Tohle je komedie pro určitý druh publika, do kterého já zapadám. Nejde o nic víc a o nic míň, než o kus žvance na talíři a pořádný rvačky s kopcem srandy. ()

Oxymoron

Absolutní klasika všech klasik s dokonalou hudbou, která kupodivu ani dvacet let od prvního shlédnutí neztratila svou vtipnost, jako tomu většinou při dětském pohledu vs. pozdním dospěláckém bývá :) ()

Lukoye

Tenhle film málem způsobil, že jsem se nedožil dospělého věku. Smál jsem se tak, že už jsem nemohl dýchat. Děsnej úlet. Opakovat! ()

jasanka

Film Šimon a Matouš z téhož roku se mi líbil mnohem víc. Tady mi hodně vtipů přišlo zbytečně strojených, hlavní dvojice nebyla nijak výrazná, a celkově mě děj moc nebavil. První polovina byla docela fajn, druhá naopak hodně slabá. Příště raději zůstanu u osvědčeného výše zmíněného filmu. ()

Woodstock

O něco lepší než první Šimon a Matouš, ale i tak... Místo originální dvojice Spencer a Hill mám vzít zavděk plagiátem? Na to já nehraju. Je to jako zkoušet lízat med přes sklo. ()

Rami

Skvělá komedie, u které se budete smát od začátku do konce - pokuď máte rádi americko-italský humor. :-) Pro mne nejlepší komedie všech dob. :-) ()