Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

BOURQUE

Film, ktorý ma sklamal. Príbeh z mnoho hľadiska nie je dostatočne „kvalitný“ a ani réžia nie je dobrá. A ten záver... Veľmi sa čudujem, že A. Hathaway išla do toho. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Folky

Líbil se mi nápad i jeho pojetí a směr, jakým se ubíral. Pátou hvězdičku bohužel brzdí několik chyb ve scénáři a moc malý ráz některých scén. ()

burton odpad!

Něco podobného už vymyslelo moje dítě, když bylo v prváku na vejšce. Byla jsem pochopitelně nadšená. Profesor už tak moc nadšený nebyl a tak by mě zajímalo, co by řekl na tohle. Scénu, kdy hrdinka drží telefon, zděšeně asi tak dvě minuty stopáže kulí oči a pak se zděšeně a s teatrálním výrazem zeptá: "Cože" ???!!! by určitě .ocenil :D Minimálně na pět. Myslím tím jakože pětku. Jakože známku, ne pět hvězd. Nebo za nula a tím myslím nula bodov, vážený priatelia. Vždy, když narazím na takový nějaký film (Enemy), říkám si: hele, slavní herci mají draze placenou dovču. Soráč Anne, ale nemile jsi mě zaskočila. Noa vy ostatní se na toto klidně podívejte, na mě nedejte. Páč taková Kleopatra, která je na body normálně podle mě docela skoupá, dává tady 4 hvězdy. ()

Artard

Colossal je sci fi s veľkým potenciálom, keď som videl trailer, hneď ma to zaujalo... žena ktorá ovláda z nejakého záhadného dôvodu obrie monštrum na opačnej strane sveta? Ale z týchto záhad sa veľa nevysvetlilo, tak 100x viac sa tam pilo a riešili hovadiny.... V skratke, bolo to odveci, bohužiaľ. ()

Olík

Kdyby všechno ostatní bylo špatně, tak plusové body minimálně za originalitu. Godzilloidní  záležitost, šmrnclá hospodskou vztahomedií z maloměsta…..a přitom to začalo, jako každá druhá romantická komedie. Tohle je přesně ten případ, že když někde náhodou zahlédnete trailer, tak si řeknete: „Ty vole, tohle musím vidět“.  Jak říkám, když už nic, tak alespoň za tu originalitu. ()

HenryIvan

Také nečakané, neobvyklé, celkom dobré, až také guilty pleasure, pretože je to miestami vážne strelené. Čakal som, že sa koniec skončí nejako romantický, no tvorcovia sa rozhodli spraviť paródiu na psychologický triler. 65 %. ()

Cinematrix

Představte si malé dětské hřiště v Americe. Když na něj Glórie (Anne Hathaway) vstoupí, objeví se monstrum na hlavní třídě v Soulu. Než Glórii, procházející se po onom hřišti, dojde, že to monstrum je ona, zašlape chudákům korejcům do země pár mrakodrapů sakumprásk s americkejma turistama a pobočkama Samsung. Naštěstí hřiště je to malé, takže pole působnosti onoho monstra v korejském hlavním městě také není veliké. A tím veškerá zajímavá myšlenka filmu končí. Monstrum se objevuje na stále stejném místě, takže korejci se nevracejí s těžkou technikou, nýbrž s foťáky. Ovšem situace se trošku přiostří, když Glóriin odmítnutý kamarád zjistí, že se po vstupu na ono malé hřišťátko v Soulu objevuje jako megarobot. To teprve začne ta správná akce, komedie, sci-fi, fantasy a drama. ()

Porp

Originálne, vtipné, zábavne, navyše film nabere zhruba v polovici druhý dych, keď dej začne trochu viaznuť. Odporúčam. ()

Hpatrik

Na to, jaká je to blbůstka, jako komedie hlavně v první polovině to docela funguje. Potom už není o co stát, a to včetně závěrečné pointy. Nicméně originalita se cení! ()

Kingjiri

Smíchat dohromady tolik žánrů dohromady si vybralo svojí daň, takže biják jako celek moc nefunguje. Hlavně podobenství neni moje oblíbená filmová disciplína a upřímně mě moc nebaví nad nim (aspoň v tomhle případě) přemýšlet. Naopak jsem se občas bohužel zamyslel nad chovánim hlavních postav, který mnohdy nedávalo smysl. Z Oscara se bez většího vystvětlení z ničeho nic stane hroznej kokot a hlavně se ho jeho kámoši při jeho řádění ani náznakem nesnažej zastavit (WTF?). Nejlepší byly asi herci a pak pár dramatickejch scén. Ale co kdyby Colossal přiměl aspoň jednoho alkoholika abstinovat, bylo by to vlastně fajn. ()

FanKalEl

Z počiatku zaujímavé guilty pleasure no potom to vyústi do ešte väčšej hovadiny. Anne Hathaway je tu úžasná a bez nej by to bol otras. (50%) ()

Rockerman

Hodně divné. Chvíli se mi to líbilo, chvíli zase ne. Nechápal jsem změnu v Sudeikisově chování (toho můžu snad jen jako Teda Lassa) a neuspokojilo mě vysvětlení, proč funguje propojení se Soulem. Vztahovka našroubovaná na fantasy moc nefunguje. Rychle zapomenu. ()

Hellierer

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45% ()

Eventyrer

Na pocit veľmi malý snímok o rozpadajúcom sa živote predtým úspešnej ženskej, ktorý sa zvrtne v sci-fi, ktorého tam nie je zas až tak veľa ale ono to stojí fakt za to! Len by to chcelo ešte niečo bombastické. Ako, ten koniec bol fasácky, to bez pochyby, ale zdal sa prázdny, akoby bolo potrebné povedať ešte čosi viac. Koniec v bare nebol až taký uspokojivý. ()

Likan7

Je obrovská škoda, že skvělá a originální první polovnia je totálně zabitá druhou hodinou, která se totálně vymkla kontrole. Vigalondo očividně moc nevěděl kam pokračovat, a tak skvělou komedii a humor vyměnil za šílený wtf drama, který vůbec nefunguje a ani na konci, kde si to film snaží hrát na osudovost, je to spíš šíleně k smíchu. Anne Hathaway je fajn, její nezaměstnaná králona večírků je dobrá, jenže Sudeikis, kterýho známe taky jen z komedií, prostě vážný role neumí. A Kolos ani nejde moc zařadit, jestli to je komedie nebo drama. Solidní potenciál, jenže nevyužitý. ()

mira.l

A teď si dáme tu o Karkulce? To byla teda kravina, zase po nějaké době jsem použil tlačítko přetáčení. Tak snad jedna * za Anne, i když ani ta její role nebyla kdovíjak sympatická. ()