Počas druhej svetovej vojny podporovali Hitlera najvplyvnejšie rodiny sveta, vrátane tej kráľovskej z Británie či Holandska. Pri zrode americkej tajnej služby CIA stál jeden z najvyššie postavených mafiánov Lucky Luciano, ktorý tak dostal svet organizovaného zločinu drog či pašovania zbraní pod ochrannú ruku zákona. Počas prejazdu Dallasom striehlo na Kennedyho osem nájomných vrahov, za ktorých objednávkou stáli najmocnejší ľudia vrcholovej politiky či mafie v spojených štátoch. JFK to 9/11: Everything Is a Rich Man's Trick je dokument plný kontroverzných vyjadrení, ktoré nakomplet menia pohľad na dejiny tak, ako ich vo všeobecnosti poznáme z médií. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Dokument ako taký je od absolútneho začiatku do úplného konca nasiaknutý množstvom informácií, ktoré sa na hlavu diváka rútia prakticky nepretržite. Odvrátiť na chvíľu zrak, môže znamenať absolútnu stratu informačnej nite. Má viac ako 3 hodiny, nie je to žiadna sranda a je možné, že Vás na konci bude bolieť hlava a ani nebude vedieť, či si vlastne máte myslieť. Každopádne, na BBC ani History ho na milión % neuvidíte. Nikdy. A ako ho ohodnotiť? Pochopím akékoľvek hodnotenie, od “odpadu” až po 5 hviezd, pričom na záver musím uviesť, že toto je veľmi manipulatívny dokument, ktorý nie je príliš objektívne poňatý, keďže priestor na svoje teórie dostáva iba jedna jediná strana. S informáciami, ktoré v ňom zaznejú, som sa ale Ja osobne doposiaľ nikdy v živote nestretol, pričom dokážu vytvoriť určitý ucelený obraz, ktorý do seba zapadá. ()