Mladučký a mimoriadne talentovaný pretekár Jimmy Bly (Kip Pardue) len ťažko odoláva tlaku, ktorý so sebou prináša oslnivá kariéra nového favorita veľkých cien. Majiteľ pretekárskeho tímu (Burt Reynolds) preto povoláva späť do kokpitu skúseného Joea Tanta (Sylvester Stallone), ktorý má byť mladému kolegovi oporou, kryť mu na okruhu chrbát a doviesť ho k titulu majstra sveta. Ich hlavným súperom je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečne šliape na päty a navyše začal chodiť s jeho bývalou priateľkou. S Tantom má Brandenburg nevybavené účty v podobe dávnej nehody. Film sa nakrúcal osem mesiacov na deviatich veľkých cenách v piatich krajinách sveta. Okrem pohnutých osudov hrdinov a dramatických situácií na pretekárskych okruhoch ponúka aj jedinečné zábery z pohľadu pilota, rútiaceho sa cieľovou rovinou rýchlosťou 380 km/h. (TV Markíza)

stration

Na Harlina velice podprůměrné. Kde je jeho Smrtonosná past a Cliffhanger? Nudně natočené, nezajímavé, Sly bez jiskry. Ztráta času. ()

Derek

je obdivuhodné, že tento film aj keď má neuveritelne tupý scenár nie je tak hrozný a dá sa vydržať sledovať, hlavne vďaka harlinovej dynamickej réžii. stallone je dosť nevýrazný a ostatný nie sú o nič lepší. jediná dobrá vec na tomto filme je vážne harlinova réžia, ktorý patrí medzi jedných z najlepších akčných tvorcov. ()

CageDepp

Kip Pardue se tam vůbec nehodil...Jak byla ta nehoda v polovině filmu tak sem si přál, aby zemřel a jemu se nic nestalo to mi zkazilo zbytek filmu.. ()

Skip odpad!

Já prostě nemůžu jinak. Tohle je zatím nejdražší film, který hážu do odpadu. Každý, kdo někdy viděl byť jen jediný závod nějakých formulových vozů, musí vidět, že v tomhle filmu je všechno špatně. Předjíždění v zatáčkách, kde by se o to v závodě nikdo ani nepokusil, týmová spolupráce při předjíždění, nehody, po kterých by visela ne žlutá, ale rovnou červená vlajka, zatímco oni si to frčí dál a dál a spousta dalších zhovadilostí. A k tomu slabé herecké výkony plus jedna stupidita za druhou, které vypouštějí herci z úst. Fuj, nikdy víc! ()

Martin741

Renny Harlin-a a jeho filmy som nikdy s oblubou nevyhladaval, a tento Formule nie je vynimkou. Chatrny dej pochovavaju spatne herecke vykony, kde suverenne vedie Stallone, pricom jeho charakterove herectvo sa rovna katastrofe. A ked uz film nadhodil temu rychlych auticok, tak siahnem radsej po Rychle a Zbesile 1 nez po tejto ubohosti. 5 % ()

Figu

Ještě než mé oči spatří velice úspěšné Rivaly, chtěli vidět něco poslabšího s podobnou tematikou. Vyšlo to dokonale! Téma formulek bylo přesné a poslabší to bylo dostatečně! Srandovní příběh s naprosto šílenými efekty, který je neustále obklopen hloupou a směšnou hudbou a hlavně v čele s nejtrapnějším kníratým Burtem Raynoldsem! Každý špičkový herec má své slabší období a neminulo to ani Stallona a i kdybych nevěděl, kdy to období prožíval, tak spolehlivě tuším, že někdy kolem roku natočení skvostné Formule!... Ano, je to tak. Začátek jednadvacátého století Slyovi nevyšel, ovšem dnes nám dokazuje, že je opět špičkou! 40% ()

pakobylka

Takhle to dopadá, když se filmařům nedaří. Hlavní aktéři namáhavě klopýtají přes nástrahy scénáře a statečně zdolávají všechny překážky, které se jim vynalézavě staví do cesty - a stejně je to k ničemu, protože rutinní režie jim nijak převratně nepomáhá … Uvidíte pár docela pěkných kolizí, ale zároveň se budete topit v moři patosu, který z některých scén doslova odkapává. I ty nejsprávnější chlapské činy můžou vypadat legračně a trochu hloupě, když se to s nimi nešikovně přežene - zvláště pokud je doplňují dosti otřesné dialogy. Sakra, Sly - co to mělo být ? Neříkám, že tenhle produkt není zábavný, ale zrovna tak neříkám, že je dobrý ... 2,5* ()

Juto

Stalloneho scenár je dobre štruktúrovaný, hoci banálne dialógy, ktoré padajú do uší , nám dávajú malý dôvod na obavy o postavy. Ale film má dobrú akciu, takže vynahrádza blbé dialógy. 5/10 ()

emo

Strašné sklamanie! Harlin a Stallone potvrdzujú, že najlepšie obdobie už majú za sebou. Málo akcie a veľa drístov... ()

Seag

Mne sa to p84ilo. Nebol to tzpick7 stallone akeho ho poyname ale je tie pas86e s formulami po meste boli vznikajuce. A aj podla hodnotenia súdim že niesom náročný divák. Aj ked podľa mna by si to aspon tých 55% zaslúžilo. ()

WolfR

Takový film o formulích by mohl být bomba! I když jsou to jen ty Americké, ale i přesto. Ale bohužel to nevyšlo. Můžu o tom tak akorát říct, že to ujde. Stallone s Harlinem se fakt snažili, ale nějak to prostě nevyšlo. Tahle formule není zrovna rychlá. Kde se při konstrukci stala chyba? 2 hvězdy. ()

otík

Tento film není ani tolik o tom, že tam hraje Sylvester Stallone, je to spíš opěvná óda na formuli, navíc ne tu F1. Je to změť pěkných a rychlých záběrů na formuli, hezké holky a možná je tu záblesk jakéhosi příběhu o přátelství. ()

StanislachKo

Jediný problém tu vidím v celkovej lacnosti... Nemám presne info, aký tu bol rozpočet, ale všetky tie až animované scény, ktorých tu bolo plno zatĺkali do filmovej truhly jeden klinec za druhým... Každopádne to až tak veľmi neurážalo a hodinové ručičky počas sledovania nabrali slušné tempo. ()

SeanLSD

Čo na Sylvestrovi milujem, je ten športový duch, čo ho donúti vždy, keď je na tom jeho kariéra zle, postaviť sa tomu čelom a poctivo zabojovať tými pravými hodnotami vo vlastnom, prácne zhlobenom scenári. A to sa cení! ()

Columbus

Skvely videoklip, prolozeny story, kterou bych na zachode pri bohulibe cinnosti vymyslel take. Nastesti akcni sceny, ktere divakovi neznaleho problematiky nejednou vyrazi dech, prevazuji. Ale... rikam bohuzel je tohle VELICE slabe od rejzi, ktery byl kdysi velmi nadejny. Uz jsem si zvykl na tragedie..... ()