Díky Frodově intervenci probíhají v budově Obecního úřadu plošné odběry DNA, proti Karlovým předpokladům se nikdo nesnaží testování vyhnout, což je pro něj matoucí. Výsledky testů jsou podivně neprůkazné, Karel však projeví nečekanou intuici, která jeho pátrání přivádí na zcela jinou kolej. Policie přijíždí pro Míšina vraha až jako druhá, Rajner se tak může maximálně pokusit zabránit Karlovi v krevní mstě. (Necrotongue)

Saur.us

Český seriálový zázrak roku (nebo několika let), který se nemálo inspiruje z tolik oblíbených severských kriminálek. K tomu jim velmi přispěla šeď a zpustlost Lomu ČSA a jeho okolí. Herecký kralují J. Dušek (ta přirozenost je až děsivá) a Z. Stivínová. Režijně vyhrává I. Zachariář, díly A. Nellis byly podstatně mírnější, méně trýznivé a depresivní a proto je velká škoda, že dostala na paškál i poslední díl. Příběhově bych možná čekal víc zvratů, nadruhou stranu to lehké nakousávání divákova úsudku bylo velmi efektní a závěrečné rozuzlení celkem překvapivé, i když bohužel ne tak vygradované a působivé, jak by si seriál zasloužil. Mnoho příběhových linií a postav se v průběhu seriálu vytratilo a neuzavřelo, což ve mě zanechalo pocit neukončeného příběhu. Možná by si přeci jen seriál zasloužil o jeden, dva díly navíc. Jen tak dál HBO. ()

herák

SPOILER..no ty krávo..seriálový bestof česka..aspoň pro mě..pachatele jsem neuhodl..překvapil mě..dávám tedy plný počet a dávám 5 hvězd i větě z komentu Bernyze "bohužel poukazuje na realitu, kde za tyto činy někdo nikdy nebude trestán a co je nejhorší - nikde to o něm nebude uvedeno" , jelikož to sedí.. ()

Bernyz

S tímto dílem přichází odpověď na otázku "proč tam sakra je ten parťák". Smutný konec, který bohužel poukazuje na realitu, kde za tyto činy někdo nikdy nebude trestán a co je nejhorší - nikde to o něm nebude uvedeno. Nejlepší český seriál. Jednoznačně. ()

Princezna_V

Jak si seriál stál slušně, tak konec je hodně nedotažený, zůstává spousta nezodpovězených otázek. A co zač vlastně vůbec byla ta Míša Sykorová...? ()

Solverino

Hrozná plytká slabota... na začátku pěkně našlápnuto, na konec ale jen rozplizlá sračka. Nekonečné manýristické záběry na krajinu přeoranou těžbou, staré olezlé hnusné kutlochy místních socek atd. atd. - na film je to strašně málo. Ke konci už jen bezbřehá nuda a škoda času na tu slátaninu koukat. Pořád to samé dokola a dokola. Byl by z toho slušnej celovečerní film (na ten stejně určitě dojde - aby se "vytěžil formát") ale jako seriál to stojí vyloženě za hovno. Herečtí rutinéři taky nijak neoslovili. ()

haffen

Pre mňa kvalitná chuťovka. Rozhodne sa prikláňam k tomu, že mal byť deviaty diel ako sa to celé zomlelo a trochu viac spoznať obeť. ()

B!rkof99 odpad!

Omlouvám se všem, kterým se Pustina líbí, opravdu je to na české poměry silně nadprůměrné. Bohužel, osobně mám s koncem velké problémy. SPOILER Jednoduše se mi nelíbí, že sedm dílů sledujete víceméně famózní tragické a dramatické psychologické vykreslování postav, aby se nakonec ukázalo, že je vrahem kluk a celé se to zamete pod koberec se slovy: "Jsme se pohádali, tak jsem ji chtěl voprcat, ale protože mi nedala, tak jsem ji zajebal do studny." K hereckým výkonům a atmosféře není co dodat, jsem ale sportovně zaměřený a je pro mě důležitý výsledek a finále více než prostředky, jakým byl dosažen. Rozhodně ale času stráveného s Pustinou nelituji! ()

Lewaso

Ten závěr... Jako když pijete celý večer skvělý pivo - a pak na závěr dostanete to poslední ze sudu. Míň bublinek a takový divný ocásek. A taky pocit, že další už nebude... ()

MovieMan7

Skvělé, úžasné, Karel jako Saga Noren v Pustině. Pachatele jsem vůbec nepobral. Nejlepší byla scéna: Rajner: "Pane Sikora, nezabíjejte ho!" Rajner za minutu: "Vemte si ho, nebo ho zabiju!" Akorát mě trochu zklamal konec (bagrování). Ale i tak. 100% ()

pold

Celý závěr dost devalvuje předchozí díly - ono bylo velmi zábavné sledovat, kdo se taky ukázal jako svině, feťák, kurva, dealer nebo úchyl, jenže to bylo zábavné TÍM OČEKÁVÁNÍM co se z toho vyvine, a jaký to bude mít vliv. Takže tím, že vše, co se dělo v průběhu prvních šesti dílů, na konci nemělo vlastně moc velký význam, to dost ztratilo smysl, respektive zůstala z toho zajímavá sonda o rozhodnutích a úpadku některých lidí, ale jako celek to už smysl nedává. Navíc postava J. Duška se nakonec natolik nepochopitelně transformovala, že to vlastně smysl taky nedávalo. Co je ale nejhorší na posledním dílu, a co z něj dělá nejhorší díl celé série, je tohle: o pachateli nic nevíme, jeho motivace byla odbyta "sígrovským" šklebem a dvěma větami, konec. Navíc - oběť zfetovaná, neřešeno. Škoda. Odfláknutý závěr scénáře celý detektivní rozměr tohohle seriálu zabil. ()

Jarda68

Pustina je opravdový skvost české televizní tvorby za uplynulé dvě dekády...Konkurovat jí může jen Mamon a Hořící keř....Závěrečná pointa skvěle zapadla do stylu celého seriálu a podtrhla beznaděj hlavních protagonistů...Líbilo se mi i neuzavření příběhů některých postav,což dodalo dílu na intenzitě prožitku...Pochvala hercům a herečkám(především Dušek,Stivínová,Křenková,Gregor a Noha hrají mimořádně skvěle)...100% ()

huspenina33

Super, moc moc dobrý. Pachatele jsem odhalil ve 4-díle, mám radost :-), ale bylo to tím, že nemám rád hasiče a tohle byl mladej hasič. Jinak odkaz na Břežiněves, nebo jak se ta vesnice jmenovala, kde ten 13letej magor zabil 13 letou holku a znasilnil jí a pak hledali přes DNA pachatele. Za mě 5 * ()

Shadyllady

Ano, malý kluk zavraždí holku, a v postatě nic se mu nestane. Já bych konec zvolila jiný, například bych alespoň dala záběr na to jak jde do pasťáku, a tam už na něj čeká ten míšin kluk věčný útěkář, aby si to s ním vyřídil po svém. škoda, závěr se mohl povést lépe. Osobně jsem celou dobu tipovala jako vraha klářina kluka, dávalo by to smysl, byli spolu udajně vidění, dával jí drogy, a v den testu DNA zcela nečekaně odjel... ale jinak celkově seriál super, až na některé výše popsané nedostatky.. ()