Film je psychologická štúdia o hľadaní hodnôt v živote súčasnej tridsaťročnej zdravotnej sestry Sone, ktorá sa rozhodne prerušiť stereotypný chod svojho manželstva. Chce sa zbaviť pretvárky a prázdnoty, ktorá ju obklopuje. Aj za cenu omylov hľadá vlastnú zodpovednosť k životu. (oficiálny text distribútora)

Gortyna

V průběhu sledování filmu mě napadlo, že je to - vzdáleně - takový Bergman po slovensku. A najednou na něj přišel odkaz: to když jedna z hrdinek držela v ruce knihu od Liv Ullmannové. Snad jen dvě věci bych filmu vytknul. Byl to slovenský film: proč v něm hrálo tolik českých herců? I v epizodních rolích (Asterová, Holubová, Gerendáš atd.) Jistě hráli výborně, ale na Slovensku by se našli také. Moje oko ctitele ženských křivek si při filmu lebedilo, ale někdy za každou cenu polooblečené dámy působily trochu násilně. Ale skvělý film to je. ()

AlDelon

Tichá radosť je příkladem takřka stoprocentně přiléhavého pojmenování výsledku. Jelikož mimo název ústředního motivu filmu je taková také svým tempem průběhu, chováním a vůbec celkovým vyzněním a dovolím si tvrdit že pozorný, trpělivý a nutně oslovený divák ji takto nakonec také vnímá. Je to příjemně tíživá rozvaha nad osudem s notnou dávkou poetiky, na které se podepisuje výrazně baladičnost slovenštiny. ()

PTuranyi

Dobre sfilmovaný citlivý príbeh zdravotnej sestry Sone, ktorá sa cíti v manželstve osamelá a nešťastná. Neporozumenie s manželom ju núti hľadať. Nadviaže vzťah s podobne postihnutým doktorom, lenže ten sa nevie zo vzťahu s manželkou vymaniť. Krásna Magda Vášáryová v hlavnej úlohe hľadá vlastnú cestu životom a nepotrebuje na to nikoho. A hoci emancipácia a feministické myšlienky nie sú súčasťou Soninej výbavy, stále na ne naráža. Okrem nej sa tu mihne množstvo známych českých a slovenských hercov. Nie je to síce hollywoodska produkcia, ale Hanák citlivo zachytáva atmosféra príbehu. ()

gizi

Dušan Hanák a zase jeden hodně povedený film. Je až s podivem, že toto ženské téma tak dobře zpracoval muž. Smutné, ale opravdu ze života. 75-80%. ()

lebi

Film skvěle vystihuje společnost dané doby, všechny problémy mladé sestřičky. Ale neskutečně se táhne a je bohužel nejen místy nudný. Taky by mě zajímalo, proč to nezůstalo československé. Předabování Brejchové, Bartošky, Holubové a jiných bylo zbytečné. ()

milos.bradik

Klasický případ filmu, kdy váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale 3 jsou průměr a toto z průměru vyčnívá, takže 4 hvězdy a 70 %. Velmi se mi líbila Magda Vášaryová, ale zajímavou postavu vytvořila i Jana Brejchová, v tomto slovenském filmu vůbec hraje neobvykle mnoho českých herců. Film je také o tom, že lidé si vybírají prakticky pořád stejné partnery, tak i Soňa (Magda Vášaryová si vybírá muže, kteří jsou ve vztahu k ní dominantní a pouze ji využívají, manžel jako služku a doktor Macko jako občasnou milenku. Přitom se jí nabízí vztah s mužem, který ji miluje, ale toho ona odmítá, asi potřebuje, aby nad ní muž dominoval a tento je na ni příliš hodný. ()