Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Scenár:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (viac)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (7)

Místo zločinu Plzeň (2015)

Hodně zvláštní. Málo se mluví, moc se nejedná, jeden se tahá z hospody, druhá neposlouchá nadřízeného, třetí je zcela neschopný. Mix postaviček zatím v prvním díle neukázal nic světoborného, vyšetřování nemá spád, aspoň že trochu napětí tam je. Zatím hodně slabé. Nakonec jsem zvládl všechny díly, ale několikrát jsem u nich usnul, což rozhodně není dobrou vizitkou. Hřebejkovi se sice povedl natočit krimi seriál, kde sledujeme jen pátrání a o rodině hlavních postav nic nevíme (což vůbec nevadí), ale natočil to tak neskutečně bez energie a šťávy, že to snad ani není možné. Napětí je v každém dílu tak akorát na začátku (až na poslední díl, ten má koule hlavně ke konci), pak sledujeme neskutečně nudné pátrání a pak místo velkého odhalení většinou jen střih a už kriminálníka mají. Nechápu, kam dal Hřebejk svůj veškerý um, protože třeba v Případech pro exorcistu to bylo úplně o něčem jiném. Fakt velká bída. Hudba ke znělce a závěrečným titulkům: Vladimír Mišík & Etc..., hudba: Della Beata. Díly: 1. Kapka krve, 2. Smrt v rybníku, 3. Nehoda paní učitelky, 4. Opožděná vražda, 5. Návrat staré lásky, 6. Smrt na biofarmě ()

Kapka krve (2015) (E01)

Cosi podivného. Jinak fakt nevím, jak mám vyjádřit naprosté rozčarování nad pátráním po vraždícím úchylovi. Úchylem jsou spíš každý detektiv, teda snad kromě Vaculíka. Ale i kdyby byly hlavní postavy jakkoli úchylné, aspoň vypravěčsky to mohlo být lepší. Jenže není. Zatímco trochu napětí a erotiky si divák voyer užije při vraždách, při pátrání si divák detektivek přijde tak akorát na ochmelku Stránského a slušně civilního Zadražila. Jako úvodní díl rozhodně nenaladilo na další díly. ()

Smrt v rybníku (2015) (E02)

Po výlovu je na druhý den nalezen utopený šéf velké firmy. Podezřelých časem přibývá, ale jeden je stále největší - manželka mrtvého. Díl, ve kterém konečně hlavní postavy i zahláškují a několikrát si ze sebe především ochlasta Knap a poctivec Karas udělají srandu. Díl, který patří k tomu malinko veselejšímu v celkově dusně navoděné atmosféře. ()

Nehoda paní učitelky (2015) (E03)

Paní učitelka si vyjede po setmění ze školy po milostném aktu a tak jaksi "náhodou" ji sejme Avia. To vše rozběhne poměrně bizarní příběh o touze po penězích a taky o lidské namyšlenosti, že se mu za vraždy nemůže nic stát. Díl slabší než předchozí, zase takové suchopádné pátrání, jedna scéna s Knapem a Karasem však přeci jen potěší. ()

Opožděná vražda (2015) (E04)

Přeci jen trošku lepší díl než ty předchozí - alespoň námětem. "Chudáka" starého důchodce najde pošťačka oběšeného a kriminalisté mají před sebou složitý úkol - rozkrýt, kdo vlastně onen staříček byl. No a nebudou se divit, na co všechno přijdou a kolik je v okolí podezřelých. ()

Návrat staré lásky (2015) (E05)

"Co je to česká celebrita?" - "Druhá odmocnina z nuly." :-) Asi nejvtipnější a nejzábavnější hláška celé série. Mafiánec Kosťa se vrací z lochu na svobodu a hned je v plzeňském podsvětí horko. Je nalezena zavražděná bývalá super eskortnice, brzy nato se stanou další dvě vraždy, policajti se mohou uchodit a pořád nic. Brzy se však karty obrátí a pár nepěkných pravd vyjde najevo. Ucházející díl, ve kterém překvapí účast modelky Verešové a její peněz chtivá panička, která zapletla už dříve a plete i teď hlavu vyšetřovatele Viktora. Průměrný díl v rámci podprůměrného seriálu. ()

Smrt na biofarmě (2015) (E06)

Slušné ukončení nic moc série. Vaculíkově kamarádce se ztratí dcera za slušně podivných okolností a případ je na světě. Na místo je vyslána mladá Kohoutová, která však také sedne na lep pachateli. Ještě že je tu místní blbeček, který má nakonec víc všech pět pohromady než všichni policajti dohromady. Závěr série přinesl místy opravdu psycho podívanou. ()