Darček

• Slovensko Záhadné dary (viac)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) sú mladý manželský pár, ktorých život sa odohráva presne podľa plánov a predstáv. Až do dňa pokiaľ stretnú Gorda (Joel Edgerton), Simonovho dávneho známeho zo strednej školy. Od tej chvíle sa ich život začína pomaly ale isto rozbiehať po desivom a šialenom tobogane. Po niekoľkých ďalších náhodných stretnutiach Simon a Robin začínajú byť z Gordonovho chovania a slov znepokojení. A navyše sa začnú objavovať záhadné dary, vďaka ktorým sa začnú objavovať podivné tajomstvá z minulosti. A Robyn sa tak nie len dozvedá znepokojivú pravdu o tom, čo sa odohralo pred dvadsiatimi rokmi medzi Simonom a Gordonom, ale predovšetkým stojí pred nečakanými otázkami. Ako naozaj poznáme nám najbližších ľudí? Je dávna minulosť navždy už len minulosť? (Barracuda Movie)

HaniRM

Do kina jsem šla bez jakéholiv očekávání a o to víc jsem byla příjemně překvapená .. Pomaličku se rozvíjející psycho thriller postupně nabíral na obrátkách, jedním úlekem jsem dokonce vyhodila do vzduchu nachosky. Díky stalkerovi, který většinu filmu působí jako lehce opožděný hodný ňouma, vám na konci filmu zůstane hořký svírající pocit bezmoci .. ()

nattyxh

Atmosféra byla fakt skvělá, mrazivá. Je to přesně takovýto psychologický drama, který vás donutí přemýšlet a zamyslet se nad sebou. Edgertona obdivuju za skvělej nápad na film, kterej děsí jen sám o sobě. Bylo tam pár účiných lekaček (při kterých sem zařvala na celý kino). Musim říct, že na konci Gordo se Simonem slušně vyjebal. Ale je vidět, že když někomu něco v minulosti uděláte, nezapomene se na to... ()

DonBraso

Pane jo,Edgerton si natočil svoji prvotinu,kde napsal scenář,produkoval ho,hrál ho,režíroval ho a bůhví co ještě.Prostě film,který měl asi dlouho v hlavě.A určitě udělal dobře a to i přesto,že mě vylekal J.Bateman,který hraje v komediích.Celkové trio paráda,atmosféra vynikající,tempo pomalé,za to vyniknou charaktery postav,ale někdy je doopravdy až možná moc zbytečně dlouhý,protože některé scény zrovna nevyniknou ničím,jako večeře u Gorda...Dokonce i lekačka se tam vyskytne,přesto je to film pro ty,který si s dramatickou linkou chrochtají blahem.Sice jsem si myslel,jak postavy dopadnou,přesto závěr byl vynikající,kdy bylo důležitý hlavně to,že divák se zamyslel,že co bylo v minulosti,mu může být vrácenou ještě hůř i v budoucím životě,jen na opačné straně mince. ()

Karlos8

Říká se, že před minulostí jen těžko utečeš, přičemž v tomto filmu to platí dvojnásob. Ze začátku velmi nevinné setkání s kamarádem ze školních let, které je ale přeci jenom v něčem divné. Následuje pasáž odhalení, pravdy a lži. Konec je strhující a jen velmi málo předvídatelný a svým způsobem i otevřený. Je až neuvěřitelné, jak během chvíle můžete přijít o dítě, milující ženu a práci. ()

koza3

Byli jsme na něm v kině, ale ne ledajakém. Drive-in cinema v Los Angeles při naší dovolené v USA. Prostorový zvuk z autoreproduktorů, pytel popkornu umocnil americký zážitek z tohoto psychodramatu. Film Vám ukáže, že pokud někdo sviní je, tak sviní pravděpodobně i zůstane, ale boží mlýny melou :-) ()

wallax

Veľmi príjemne spracovaný thriller, s nevinným začiatkom a postupne odhaľujúcim rozuzlením, ktorý sa snaží preniesť nepísané pravidlo: Príde na psa mráz na plátno. A celkom sa mu to aj darí v postupnom rozprávaní príbehu. Správanie postáv dáva tušiť, že zabudnutá minulosť nebola pre všetkých najpríjemnejšia a vývoj hlavnej postavy Simona len podčiarkuje celý kontext. Pre mňa celkom prekvapenie na koniec roka. Ak máte radi záhadné filmy a radi odhaľujete záver filmu už na jeho začiatku, tak je to film pre Vás. ()

Vasyl

Šikana mě nikdy nebrala. Kdybych neměl nervy z oceli, nevydržel bych ani první půlku. Pak se začne aspoň trošičku něco dít. Alemáááalo... ()

Labrio

Tak nějak s tím dárečkem nevím, nebylo to vůbec špatné, ale mohlo se z toho podle mě vytěžit mnohem více. Chvílemi byl dárek záživný asi jako balení kapesníků pod stromečkem, ale vzápětí opět tajemný a poutavý. Konec byl dost k zamyšlení ,ale na čtyři hvězdy to nesahá. ()

Adrii

Film, který jsem musela pouštět na dvakrát a ve výsledku jsem ráda, že jsem ho dokoukala. První půl hodina opravdu byla nudná a zdlouhavá, že jsme film skutečně vypnuli. Když jsem ho druhý den pustila znova (přetočená půlhodinka), akorát se rozjel. Pěkný psychothriller s ještě lepším závěrem. ()

Xchura2

Film na kterém lze krásně uplatnit přísloví "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Je herecky a režijně velmi dobře zvládnutý. Sice se jeví jednoduše, ale dokáže vás velice rychle stáhnout a ohromit. Jedinou vadou na kráse jsou předvidatelné zvraty. (8/10) ()

Honzulik

Dárek - super psychologické drama, od kterého jsem nic moc nečekal a možná proto mne příjemně překvapil. Film dějem graduje a závěr diváka určitě překvapí... Skvělé herecké výkony, skvělý scénář a režie! Ano takto se dělá dobrý film !!! ()

lobo87

Skvelá práca Joela Edgertona - scenár zo skvelým nápadom, réžia, ktorá budovala takú hutnú atmosféru, ako si to presne žiadalo a ešte si aj strihol výbornú postavu. Neviem, v akej miere sa podieľal aj na kastingu, ale obsadenie sympaťáka Batemana do takejto role je ďalší plus... 75% ()

blondboss

Zaujímavé pohrávanie sa s mysľami divákov v priamom prenose a psychologická sonda do ľudskej duše. Aj tak by sa dal vykresliť tento snímok. Film mal veľmi dobrú zimomriavkovú atmosféru a pár slušných, naozaj slušných momentov. V závere to vygradulovalo v síce emotívny, ale vzhľadom k priebehu filmu dosť nedotiahnutý záver. Preto síce štyri hviezdy, ale len slabé. 70 % ()

Aywes

Nechápu, kde se vzalo to vysoké hodnocení. Je to naprosto řadový thriller, který kvalitně odpovídá odpolednímu vysílání na TV barrandov. Nesympatické postavy a nelogické chování zaručeno. ()