Najnadanejšie dievča

• Česko Melanie: Dar života a smrti (viac)

Príbeh výnimočného dievčaťa Melanie sa odohráva v apokalyptickej budúcnosti, kedy sa evolúcia zvrhla neželaným smerom. V bezútešnom svete je väčšina ľudstva nakazená hubou Ophiocordyceps unilateralis, ktorá spôsobuje stratu mentálnych schopností. Z ľudí sa stávajú agresívne zombie s nefunkčným mozgom, túžiace po živom ľudskom mäse. Jedinou nádejou ľudstva je malá skupina hybridných detí druhej generácie, ktoré sa síce živia ľudským mäsom, ale zachovávajú si schopnosť myslieť a učiť sa. Napadnutie vojenskej základne, kde hybridné deti vychovávajú, prinúti skupinu vedcov a vojakov opustiť jej priestor a vydať sa na spoločnú cestu za prežitím. V skupine na úteku do Londýna sa stretnú infikované dievča Melanie (Sennia Nanuaová), psychologička a učiteľka Helen Justineauová (Gemma Artertonová) a vedkyňa, dr. Caroline Caldwellová (Glenn Closeová). Vedkyňa Caldwellová chce obetovať život nakazenej Melanie, aby vyvinula vakcínu a zachránila ľudstvo. Hybridná Melanie má však na situáciu iný názor. Uvedomuje si svoj význam v evolúcii živočíšneho druhu, ktorý predstavuje životaschopnú symbiózu človeka a huby. Kto si vybojuje budúcnosť na Zemi – človek či mutant? Prežije dr. Caldwellová alebo Melanie? (TV JOJ)

Davies182

Živí mrtví (1. řada) meets Já, Legenda meets The Last of Us. Takže jestli si něco takovýho dovedete představit a chtěli byste to ve dvacátý verzi znovu vidět v dalším dvouhodinovým celovečeráku, poslužte si. Zamrzí jen několik legračních nedomyšleností včetně sem tam trestuhodně nepřemýšlejících postav, jinak se ale jedná o fajn sci-fi béčko s celkem nekompromisní pointou. Jsem nějakým divným způsobem rád, že už to teď nemusim číst, mám doma jiný knižní resty... ()

castor

Nic dobrého nás nečeká, zdá se. Alespoň podle britských tvůrců, kteří předkládají další a docela jiný pohled na zombie apokalypsu, ač se nic intenzivního před námi neodehrává. Prostě tisíce hladových a nemrtvých stále trpělivě čeká na příležitost. A divákovi je jasné, že lidstvo masivně prohrává. Námět není špatný, ale jednoduše mě to nevtáhlo tolik, jak bych si přál. Hlavní dětská hvězda poměrně nesympatická, ale na to jsem si u těch nejmenších herců už tak nějak zvykl. Ale hraje velmi slušně. Trio Gemma Arterton, Glenn Close a Paddy Considine ucházející, jen vztahy mezi nimi nejsou nějak zajímavě rozehrané. Navíc si tvůrci místy nepohlídali tempo. Jinak docela atmosférická jednohubka. Vyjma Snyderova Úsvitu mrtvých ovšem není snad jiného kusu v rámci žánru, který by stál za to si zopakovat. ()

juta

Líbí se mi postapokalyptické snímky dělané v takovémto stylizovaném duchu. Stejně tak se mi líbí i zdejší myšlenka, která jakoby konečně vysvětluje, jak funguje zombie přeměna (pokud by se uvažovalo o tom, že tenhle film je spjatý se zombie tématikou a nejede si ve vlastním - "houbovitém" duchu), že za všechno může houba, která napadá mozek a tím ovlivňuje chování napadeného člověka a dalším plusem je myšlenka nenarozených mimin, které se přeměnou prokousaly ven z dělohy... Na ty čtyři hvězdy to ještě dá. ()

Hernycztek

Tak trochu netradiční pohled na zombie apokalypsu. Je to sice všechno originální, ale to mi nestačilo. Děj se neskutečně pomalu vlekl a určitě by se hodila kratší stopáž. Herci jsou dobří, včetně hlavní holčičky, ale né nejsympatičtější. Akce je ukrutně málo a samotných zombie si moc neužijeme, což je škoda, protože vypadali pěkně. Natočené to není nejhůř a prostředí, kam se děj přesune ze základny, mě potěšilo. Budovy porostlé mechem jsou moc hezké, ale málo využité. Závěr mě bohužel utvrdil, že se to nad průměr nedostane. ()

AppleCore

Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua). ()

• Doktorka Caldwell (Glenn Close) ve filmu říká, že proměnu lidí v zombie má na svědomí houba Ophiocordyceps Unilateralis. Tato houba skutečně existuje a přezdívá se jí „zombie houba“. Avšak nenapadá člověka, nýbrž blanokřídlý hmyz. Především pak mravence rodu Camponotus. (efenberger)